Jump to content

Moto Zajednica

Savjet o kupovini novog motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Keeway Supershadow 250

Pozdrav drustvo! 

Zamolio bih za savjet oko kupovine novog motora - imam nekih 4500€ i razmisljam se izmedju Zontesa 200G i benellija TRK 251 - radije bih Zontesa jer je manje novca naravno ali stalo mi je da me savjetuje neko strucan jer nemam previse iskustva...  Naravno ako neko ima neki drugi predlog dobrodosao je - uglavnom 20-25 konja mi je sasvim dovoljno... Vozio bih ga po gradu a volio bih i poci mozda i dalje (max 1000km) pa predpostavljam da mi je neophodno resenje model sa vodenim hladjenjem

Hvala puno unaprijed!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 383 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

Ovako nešto je ipak za klasu ozbiljnije (ako dolazi i "polovno" u obzir). 10ak konjića neće da škodi, a ima i dosta korisne elektronike (prvenstveno TCS koji dobro dodje svima, pogotovo početnicima). Tih Zontesa od 200cc mislim da nema uopste kod nas svakako, od nakeda ti se GK350 uklapa tačno u budžet, 500e je jeftiniji od 350T i 350X

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Zontes 350 T2, 2023. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 1450 km, Niš. Cena 4.600 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: BG-PA
  • Motocikl: Voge 525 DSX

@xx1024Vidim da mesovito gledas da ti je u opticaju i adv i naked odnosno caffe racer. Imas u tom cenovnim rangu bas finu ponudu tako da lepo razmisli. Imas i polovne i nove varijante.

 

-Imas Voge 300cc 4190e recimo u adv i naked u toj varijanti pa mozes da vidis ata ti je bolje. Sto se tice novog mislim. Trk 251 ti je smesan u poredjenju sa ovim sto sam ti rekao kad odes da pogledas bice ti jasno.

-CF moto nk 300 po meni nemoj da gledas, imao sam ga, moje iskustvo katastrofalno.

Imas i BMW GS310( oko 4300e) polovnu varijantu od tih adv. 

Eto ukratko par ideja ali imas jos dosta izbora.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2026 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Jos nesto da dodam Benelli iako je dobar i lepo radi,i lako se vozi,sovinisti na forumu ce da ispljuju.

Taj Voge  300 sam video u Grckoj i ekstra deluje.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1187 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Voge 300 DS sam probao, baš super ide, svideo mi se više nego 500 DS.

Definitivno idi da probaš :) 

 

edit: probao sam i Benelli 251, a imao sam 502X, i od sva četiri spomenuta da moram da biram uzeo bih 300DS.

Promenio član Skittles
  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Keeway Supershadow 250
On 5/11/2024 at 2:20 PM, JunioR. said:

Ovako nešto je ipak za klasu ozbiljnije (ako dolazi i "polovno" u obzir). 10ak konjića neće da škodi, a ima i dosta korisne elektronike (prvenstveno TCS koji dobro dodje svima, pogotovo početnicima). Tih Zontesa od 200cc mislim da nema uopste kod nas svakako, od nakeda ti se GK350 uklapa tačno u budžet, 500e je jeftiniji od 350T i 350X

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Zontes 350 T2, 2023. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo 1450 km, Niš. Cena 4.600 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Keeway Supershadow 250

Ljudi hvala Vam najljepse! 

Zaboravio sam da napomenem da sam ja u Crnoj Gori i ovdje su cijene dosta jace nego u Srbiji... Pogledacu i Voge, a polovni mi ne dolazi u obzir jer ovdje su majstori malo bzvz ako motor nije noviji a ja nemam kad da cackam oko njega... zelim masinu da znam da je sve ok da je vozim redovno na servise i da je odrzavam i to je to - takodje moram kupiti preko firme pa mi i iz tog razloga ne odgovara polovni. Hvala najljepse drustvo!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1087 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Mene strahovito zanima Zontes 350x, ajde druže zezni se umesto mene pa piši kako je :-D

Sent from my 2107113SG using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: BG-PA
  • Motocikl: Voge 525 DSX
Pre sat vremena, Gordak985 je napisao:

Mene strahovito zanima Zontes 350x, ajde druže zezni se umesto mene pa piši kako je 😄

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 

Imas sad u subotu u Novom Sadu Tehnopromet organizuje probni dan za dosta modela iz ponude, pa imas i Zontesove modele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM
Imas sad u subotu u Novom Sadu Tehnopromet organizuje probni dan za dosta modela iz ponude, pa imas i Zontesove modele.
Pre će biti da je Autopromet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Kosjerić
  • Motocikl: Aprilia Classic 125
On 11. 5. 2024. at 22:16, Rkekoke je napisao:

@xx1024Vidim da mesovito gledas da ti je u opticaju i adv i naked odnosno caffe racer. Imas u tom cenovnim rangu bas finu ponudu tako da lepo razmisli. Imas i polovne i nove varijante.

 

-Imas Voge 300cc 4190e recimo u adv i naked u toj varijanti pa mozes da vidis ata ti je bolje. Sto se tice novog mislim. Trk 251 ti je smesan u poredjenju sa ovim sto sam ti rekao kad odes da pogledas bice ti jasno.

-CF moto nk 300 po meni nemoj da gledas, imao sam ga, moje iskustvo katastrofalno.

Imas i BMW GS310( oko 4300e) polovnu varijantu od tih adv. 

Eto ukratko par ideja ali imas jos dosta izbora.

Zbog cega katastrofalno iskustvo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: BG-PA
  • Motocikl: Voge 525 DSX

@StojjceMenjac, ubrzanje, udobnost, zavrsna obrada..Palio mi se check engine od prvog dana, pa oni to kao urade "update". A zapravo obrisu gresku i onda opet itd itd. Ne znam za novu varijantu ali 2021-2023 bezi glavom bez obzira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja