Jump to content

Moto Zajednica

Prerada “snopa” fara, USA/EUR

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 138 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Pozdrav, interesuje me da li se neko bavio reparacijom fara, ali u smislu prerade sa americkih na evropski standard. Video sam kako je to reseno ugradnjom projektora u far i to je jedna od opcija, ali sistem koji odredjuje tu cuvenu crtu i ugao odsjaja mi nije jasan.
   Znam da konkretno kod Jeep cherokee-ja se brusenjem one kapice koja pokriva sijalicu dobije ono zakošenje snopa. Saznao sam da i na modelima auta “bixenon” moze da se pomera sa engleskog na evropski standard.
 E sad farovi koji nemaju leću, nemaju projektor, imaju samo sijalicu koja viri iz fara, kako oni prave razliku izmedju Usa(ravne crte) Engleski(crta na levu stranu i evropski(crta, ugao na desnu stranu). 
 Da li postoji razlika i u samim sijalicama, tipa evropski model pravljen za Usa trziste ima drugaciju sijalicu?..

  Priblizava se taj datum kad ce biti odobrena homologacija uvezenih pa ce ovakva prepravka na eur standard biti popularna.

  Kokretno pitam jer moj Ducati iz Usa na faru ima reljefnu E3 standard, onu homologaciju a baca ravnu crtu.

  Pa dal je moguce da se nekako dobije ugao a da ne kupujem kompletan Evropski far?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2400 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Ja sam na mom gpz900r stavio crystal clear headlight i mogu da ti kažem samo kakva je situacija kod mene. 

Kad sam kupovao naglasio sam da mi treba za vožnju desnom stranom. Spoljno staklo je glatko i providno, a brazde su unutra na ogledalu, da tako kažem. Brazde nisu iste sa leve i desne strane fara i to je ono što određuje oblik snopa svetlosti. 

Kalota koja prekriva h4 sijalicu je simetricna tako da ne bih rekao da ona utiče na kosu crtu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja