Jump to content

Moto Zajednica

Hilznovanje cilindra

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Yamada DT 125 MX (1979)

Pozdrav svima. Napravih glupost pre neki dan, pa sam sjebao nikasil na cilindru. Klip i karike lako nađoh, al šta da radim sa cilindrom? Star  motor, zamenski ne mogu kod nas nikako da nađem, samo po inostranstvu i to preskupe varijante, 300e pa naviše. Da li zna neko nekoga ko radi hilznovanje ljudski da odnesem cilindar? Imam li druge opcije?

 

P.S. Ris koji sam napravio je skoro milimetar, a i niko neće da mi uradi razbušivanje jer se plaše da ne isteraju košuljicu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Yamada DT 125 MX (1979)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600

Sa razbusivanjem ne pokusavaj, neces nista uraditi.
Identicna situacija se meni desila prije 10ak god na Tomosu. Majstor kome sam nosio na razbusivanje me naravno odvratio od toga i uputio u Loznicu. Sve sto mi je rekao je da ima neko ko to u Loznici radi.
Naravno za Tomosa to nije bilo ekonomski opravdano pa se nisam detaljno ni raspitivao oko toga.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Yamada DT 125 MX (1979)
pre 4 minuta, boky327 je napisao:

Sa razbusivanjem ne pokusavaj, neces nista uraditi.
Identicna situacija se meni desila prije 10ak god na Tomosu. Majstor kome sam nosio na razbusivanje me naravno odvratio od toga i uputio u Loznicu. Sve sto mi je rekao je da ima neko ko to u Loznici radi.
Naravno za Tomosa to nije bilo ekonomski opravdano pa se nisam detaljno ni raspitivao oko toga.

Znam, nisam ni planirao razbušivanje, nego rekoh ako neko radi zamenu hilzne za ok cenu da pošaljem....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6342 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ne boj se, zbog cilindra te neće ostaviti...ali bih se ja ipak presabrao dal' da išta ulažem u 50 godina staru spravu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Yamada DT 125 MX (1979)
pre 8 minuta, pronto je napisao:

Ne boj se, zbog cilindra te neće ostaviti...ali bih se ja ipak presabrao dal' da išta ulažem u 50 godina staru spravu.

Meni vredi svakog dinara ako će da proradi posle toga. Šta da se radi, prvi motor, prirastao mi srcu 😁

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6342 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mogu ja to da razumem...ali to motor ne zna. Kada se ovako menja klip, cilindar...ili SVE ostalo treba da je ispravno (i uveriš se u to...ne pretpostavljaš)...ili se SVE radi. Prvenstveno klinjača (radilica), bočni lezajevi i semerinzi. Tu ako nešto popusti od novog pritiska, često se dogodi katastrofalna šteta.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Yamada DT 125 MX (1979)
pre 5 minuta, pronto je napisao:

Mogu ja to da razumem...ali to motor ne zna. Kada se ovako menja klip, cilindar...ili SVE ostalo treba da je ispravno (i uveriš se u to...ne pretpostavljaš)...ili se SVE radi. Prvenstveno klinjača (radilica), bočni lezajevi i semerinzi. Tu ako nešto popusti od novog pritiska, često se dogodi katastrofalna šteta.

Naravno, pre nego što sa Alija stignu delovi otvoriću agregat i isproveravaću da li je sve u dozvoljenim tolerancijama, imam user manual tako da nema potrebe da nagađam. Sve što ne valja zameniću i to je to. Takve su restauracije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1793 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
17 hours ago, NemanjaMadFoxMC said:

Napravih glupost pre neki dan, pa sam sjebao nikasil na cilindru.

U pitanju je DT125? Da li si siguran da je nikasil?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Yamada DT 125 MX (1979)
Pre 3 sati, mradomir je napisao:

U pitanju je DT125? Da li si siguran da je nikasil?

Proveravao je majstor kad smo skinuli, ja se ne razumem bogzna koliko pa mi ostaje samo da mu verujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4415 postova

Ако није никасил него хилзна, онда разбушавање је сасвим нормална ствар. И није нинасил.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4711 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

A možeš kupiti polovan ispravan cilindar. Za DT, TZR, TDR  bar ima delova !

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Yamada DT 125 MX (1979)
pre 12 minuta, srbac je napisao:

A možeš kupiti polovan ispravan cilindar. Za DT, TZR, TDR  bar ima delova !

Нема мајсторе, бар не код нас. Има делова за ове са течним хлађењем, за ваздушаре јок.

 

pre 21 minuta, Krokodilo je napisao:

Ако није никасил него хилзна, онда разбушавање је сасвим нормална ствар. И није нинасил.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


 

Истраживао сам још мало по форумима, највероватније је да није никасил. Али свеједно не могу да нађем никога ко би прихватио да разбуши за мање од 200 евра.

 

Одлучио сам се за следеће решење; са Алија наручен комплет (цилиндар, болцна, клип, карике, све ново), наручићу и комплет нових дихтунга (хвала богу има их код нас), сутра ћу да преконтролишем остатак агрегата да видим да ли је све остало по спецификацијама, па наручујем и мењам све остало по потреби. Док чекам ово са Алија пробаћу са хоновањем, можда успем да спасим и овај цилиндар. Пошто већ растурам таман могу и да офарбам све. Кад је бал нек се и принцеза јебе.... 

 

Ако некога буде интересовало поставићу слике пре и после генералке да ме искритикујете :)

Promenio član NemanjaMadFoxMC

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4415 postova
Истраживао сам још мало по форумима, највероватније је да није никасил. Али свеједно не могу да нађем никога ко би прихватио да разбуши за мање од 200 евра.
 
Одлучио сам се за следеће решење; са Алија наручен комплет (цилиндар, болцна, клип, карике, све ново), наручићу и комплет нових дихтунга (хвала богу има их код нас), сутра ћу да преконтролишем остатак агрегата да видим да ли је све остало по спецификацијама, па наручујем и мењам све остало по потреби. Док чекам ово са Алија пробаћу са хоновањем, можда успем да спасим и овај цилиндар. Пошто већ растурам таман могу и да офарбам све. Кад је бал нек се и принцеза јебе.... 
200€ бушење?¿? Ауууу пљачка.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4711 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Bušenje i honovanje običnog cilinda može da uradi svaki strugar na najobičnijem strugu i obično naplaćuju oko 20 evra ! Ali ako si naručio nov,o onda ostaje da sačkaš da stigne !!! :takoje:

Promenio član srbac
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Yamada DT 125 MX (1979)
Upravo sada, srbac je napisao:

Bušenje običnog cilinda može da uradi svaki strugar na najobičnijem strugu i obično naplaćuju oko 20 evra ! Ali ako si naručio nov,o onda ostaje da sačkaš da stigne !!! :takoje:

Цео град ме одбио, сви кажу да им се не исплати да због тога пале струг хахахахахах

 

Нема везе, има времена до мото скупа...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4415 postova

Обично због канала код веома спортских 2Т агрегата не прихвата свако јер страда хонерица. Код DT 125 ама баш нема нешто спортских канала. Иначе прво набавиш клип па разбушаваш по њему и како његова мера каже(мислим на толеранцију).

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4711 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Honuju sa okruglim drvetom na kome je namotana  šmirrgla, kakva bre honerica :oda2:. Uradi se odlično i precizno.

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4711 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ali takvih majstora je sve manje, sada su ovi pametni CNC majstori koji spavaju do 11, pa piju kaffu u 12 i tako to... :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4415 postova
Honuju sa okruglim drvetom na kome je namotana  šmirrgla, kakva bre honerica default_2oda2.gif. Uradi se odlično i precizno.
Ха, ха, да тако је било давно, после обраде на сругу. Иначе никако на струг, канали одбијају нож и цилиндар никад није на меру у средини. Такав цилиндар ломи карике јер се карике константно отварају и затварају, долази до замор матерјала и пуцања истих.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk



  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4711 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Gusani cilindar je mek, tako da se uradi odlično, sa jednakom tolerancijom, zato što to radi majstor !!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4415 postova

Иначе руку на срце има мајстора / уметника који и на дребонгу знају да разбуше перфектно али у данашње време ово је веома стандардни поступак и нема потребе измишљати топлу воду.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja