Jump to content

Moto Zajednica

Mešač ulja na 2t skuterima - da ili ne?

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova

Evo jedno pitanje za malo iskusnije bajkere.

 

Interesuje me jel bolje da motor sam dodaje ulje na 2t skuterima ili da mu sami pravimo smešu benzina i ulja?

Jel imao neko iskustva, da mu npr crkne pumpa za ulje i napravi problem?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 769 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Evo jedno pitanje za malo iskusnije bajkere.
 
Interesuje me jel bolje da motor sam dodaje ulje na 2t skuterima ili da mu sami pravimo smešu benzina i ulja?
Jel imao neko iskustva, da mu npr crkne pumpa za ulje i napravi problem?
 
 
Kolko znam današnje cvaje troše 2% mešavinu, svaki put kad sipaš gorivo ti dodaj 2% mešavine shodno sipanom gorivu. Tako voziš sa 4% mešavine, ko nekad tomosi što su koristili. Više će da dimi, brže će da masti auspuh al ako je motor stariji i ako crkne mešač neće da zariba. Jedina muka je što ćeš na svaka 3 meseca čistiti auspuh iznutra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Evo jedno pitanje za malo iskusnije bajkere.
 
Interesuje me jel bolje da motor sam dodaje ulje na 2t skuterima ili da mu sami pravimo smešu benzina i ulja?
Jel imao neko iskustva, da mu npr crkne pumpa za ulje i napravi problem?
 
 
Да сам меша, пумпа не може да цркне, може само да повуче ваздух и тада мислите да је цркла, а није.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
pre 30 minuta, stilgar je napisao:
pre 44 minuta, Marko321 je napisao:
Evo jedno pitanje za malo iskusnije bajkere.
 
Interesuje me jel bolje da motor sam dodaje ulje na 2t skuterima ili da mu sami pravimo smešu benzina i ulja?
Jel imao neko iskustva, da mu npr crkne pumpa za ulje i napravi problem?
 
 

Kolko znam današnje cvaje troše 2% mešavinu, svaki put kad sipaš gorivo ti dodaj 2% mešavine shodno sipanom gorivu. Tako voziš sa 4% mešavine, ko nekad tomosi što su koristili. Više će da dimi, brže će da masti auspuh al ako je motor stariji i ako crkne mešač neće da zariba. Jedina muka je što ćeš na svaka 3 meseca čistiti auspuh iznutra.

Pa mogu prosto da zatvorim crevo za ulje, da ga zapušim..I posle pravim sam mešavinu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
pre 22 minuta, Krokodilo je napisao:

Да сам меша, пумпа не може да цркне, може само да повуче ваздух и тада мислите да је цркла, а није.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Sigurno može nešto da se desi, ne znam da pušta ulje negde, crevo itd...pa da se ne desi problem.

Ili prosto da sipam kako kažeš, neće valjda ništa da ode. 

I neko rece da pumpa ubacuje 2% ulja..pa jel to dovoljno..jel treba više .negde kažu 3%, negde 4%

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Пумпа ако је са сајлом може да се штелује а ако је без, је аутоматска. Разлукује се и карбуратор, онај који је за аутоматску пумпу на улазу има минијатурни склоп са куглицом и опругом. Ако нема тај склоп дешава се да превише дими па и да напуни картер уљем после дужег стајања. Добро уље чува пумпу и делује на постотак мешања, густо уље меша много, зна да избије семеринг на осовиници пумпе и др. Уље за пумпу треба да буде SAE 20 евенуално 30. Уље које је SAE 40/50 иде строго у резервар и то са куглом унутра која константно меша гориво допунски. Добро уље допушта чак и 0% у леру, на обртај диже до 4 па и 5%. Лоша штелка карбуратора или такозвана посна смеса доводи до зарибавања па макар имао и 8% уља у гориву. Тако да 2Т агрегат је посебна прича.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ако радиш мешавину сам имај у обзир да безоловни бензин сепарира уље на дну, ја обочно у такву ситуацију користим оловни додатак "lead substitute" и допунски у резервар стављам куглу коју израдим од полиуретана, нешто мања од отвора на резервару. Кугла допунски кретањем меша уље и бензин.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8947 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne diraj ništa...sjebaces nešto što je napravljeno da traje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
Pre 4 sati, Krokodilo je napisao:

Пумпа ако је са сајлом може да се штелује а ако је без, је аутоматска. Разлукује се и карбуратор, онај који је за аутоматску пумпу на улазу има минијатурни склоп са куглицом и опругом. Ако нема тај склоп дешава се да превише дими па и да напуни картер уљем после дужег стајања. Добро уље чува пумпу и делује на постотак мешања, густо уље меша много, зна да избије семеринг на осовиници пумпе и др. Уље за пумпу треба да буде SAE 20 евенуално 30. Уље које је SAE 40/50 иде строго у резервар и то са куглом унутра која константно меша гориво допунски. Добро уље допушта чак и 0% у леру, на обртај диже до 4 па и 5%. Лоша штелка карбуратора или такозвана посна смеса доводи до зарибавања па макар имао и 8% уља у гориву. Тако да 2Т агрегат је посебна прича.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Znaci da mu sipam posebno u posudu gde ide ulje i to SAE 20 ili 30..jel bolje 20 ili 30 šta misliš?

Evo vidim malo mi i pušta negde ulje, mora da prekontrolisem..curi negde sa strane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
Pre 3 sati, Satelis je napisao:

Ne diraj ništa...sjebaces nešto što je napravljeno da traje.

Motor star 20 god..pa reko da ne rizikujem nešto da stane, da zariba motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Има два црева, једно дебље за довод од резервоара до пумпе и једно танко од пумпе до карбуратора. Ако треба промени оба.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Ако има пловак за сигналну лампицу кад је уље на крају зна и тамо да пушта. Налевај мало испод пловка и нема цурења ако је од њега.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
pre 9 minuta, Krokodilo je napisao:

Ако има пловак за сигналну лампицу кад је уље на крају зна и тамо да пушта. Налевај мало испод пловка и нема цурења ако је од њега.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Ima signalnu lampicu...kako misliš da nalevam ispod plovka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Ima signalnu lampicu...kako misliš da nalevam ispod plovka?
Нешто испод рупе где се пловак натакне, уље пушта на гумени спој пловка и резервора уља. Гума изгуби карактеристике гуме и дихтује лоше. Ево случајно имам при руци резерварчич од нечега, значи до показалца.29c6e719e15ac086d3c713f2d3bc1359.jpg

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
Pre 3 sati, Krokodilo je napisao:

Нешто испод рупе где се пловак натакне, уље пушта на гумени спој пловка и резервора уља. Гума изгуби карактеристике гуме и дихтује лоше. Ево случајно имам при руци резерварчич од нечега, значи до показалца.29c6e719e15ac086d3c713f2d3bc1359.jpg

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Hvala puno, pozdrav 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja