Jump to content

Moto Zajednica

Sta kupiti za 2000e?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Koji motor moze da se kupi za 2000e, a da moze da te odveze do mora, za neki dnevne izlete, mozda cak i preko granice? Znam da nisu neke pare, ali takvo je vreme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 307 postova
  • Lokacija: Osijek

Koji motor moze da se kupi za 2000e, a da moze da te odveze do mora, za neki dnevne izlete, mozda cak i preko granice? Znam da nisu neke pare, ali takvo je vreme...

ako su kod vas cijene kao i kod nas mozes lijepe motorice uzeti...

VF750,gs 500, 01',gpz600,cbf...kineza koliko hoces

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2583 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Koji motor moze da se kupi za 2000e, a da moze da te odveze do mora, za neki dnevne izlete, mozda cak i preko granice? Znam da nisu neke pare, ali takvo je vreme...

 

Aky . krenuo si pogresnim redosledom . Treba prvo da budes nacisto koji tip motora zelis jer ovako dobices milion razlicitih odgovora . 2000 eura je solidna suma a do mora moze i bicikla da te odveze .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Yamaha XTZ 660 Tenere

Skoro sam promenio motor, samo sam znao, sto gore navedose, tacno sta hocu, trazio sam tengai, i tenere, i kupio tenere, po meni u odlicnom stanju 1995 god.

imas dosta izbora, samo odluci sta hoces

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

Volim enduro, ali svidjaju mi se i naked verzije....nisam vise pametan...uzeo sam hyosung comet gt250 i vratio ga posle dan. Imao je neki problem sa menjacem, mada taj motor mi se bas svidja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Za te pare moze da se kupi solidan motor, tj da nije krsh. Reci samo kakve volis - enduro, sportske, kruzere....

 

za te pare samo kantu mozes da kupis

Najbolje bi bilo da oni koji nemaju vishe od 2.000e ne voze motore ili josh bolje da im ti dodash za dobar motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Ja isto ne bih kupovao svasta. Motor koji kosta 2000eur je relativno star motor. Bas bih pazio pri kupovini takvog motora. Ne kazem da ne treba kupovati, ali treba biti pazljiv.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Volim enduro, ali svidjaju mi se i naked verzije....nisam vise pametan...uzeo sam hyosung comet gt250 i vratio ga posle dan. Imao je neki problem sa menjacem, mada taj motor mi se bas svidja...

Razmisljaj i o udobnosti motora,pogotovo sto spominjes duze ture.Racunaj da sa naked-ima imas problem vetra koji bi mogao da ti smeta u visecasovnoj voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: BMW K1300R

hvala vam puno na savetima, stvarno mi znace! mislim da je enduro moj izbor. ako imate kakve predloge, ili da znate nekoga ko prodaje nesto da je dobro molim vas kontaktirajte me! razmisljam o kle 500, pegasu, xt 600,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

ja kad sam kupovao imao sam i manje od 2000e za kupovinu, nasao sam dobar motor za 1500e i rasio sebi muke

a tebi mogu preporuciti do 2000e endruo: yamahu XT, kawasaki KLE, honda XL600 a mozda bi mogao da se nadje i neki primerak transalpa, pa cak i kawasaki KLR ako se nadje u dobrom stanju i suzuki DR650 RS ili RSE

 

sve zavisi sta nadjes u dobrom stanju za normalne pare, tj do vrednosti od 2000e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5529 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam vec postovao u slicnim temama. Moj predlog ti je Yamaha XJ 600 S Diversion. Taj motor moze da se nadje u super stanju za 2000. Moj kum je njegovog, u super stanju sa Givi koferom, crash barom i MRA vizirom prodao za 2200E. Sa tom Yamahom je isao do Umaga, i na Krf u Grckoj sa zenom. Sasvim dobar bike, mala potrosnja, jeftina registracija, dobro ide...

post-1943-12879017463292_thumb.jpg

post-1943-12879017464132_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

CB500.

 

Da ne bude da sam pristrasan, evo ti nekih obrazloženja:već su ti 2 ili 3 čoveka predložila GS500 i GPZ500.Manje-više, klasa sa Hondom, 2 cilindra 500ccm.Motori ne previše jaki ali sasvim solidni da te voze gde hoćeš, potrošnja mala (oko 5l je na CB500) registracija nije skupa (nešto preko 120e po novim cenama, nisam siguran) i uopšte niske cene održavanja.Gume nisu skupe, CB ima jedan disk napred pa te i pločice ne izadju mnogo.U principu, koji god da uzmeš od ta tri nećeš mnogo promašiti.

Ja sam GS u početku otpisao jer ima manje snage od ostala dva (45ks).Nije da mi je snaga mnogo bitna, ali 15 ks manje, dimenzije i to što mi se NIMALO ne svidja su bila tri dovoljna razloga.GPZ i CB su ušli u uži izbor, odlučio sam se za CB zbog svojih gabarita, za Kawu sam malo golem.Takodje, CB mi se vizuelno najviše dopada.GS je ko biciklica, GPZ mi izgleda koju godinu stariji.Mada, to je potpuno nebitno, sve zavisi od ukusa.

I da imam sad 4000e za motor, ne verujem da bih uzeo nešto osim Honde.Ona može potpuno da zadovolji prosečnog vozača, a ne traži mnogo parica.Može komotno da putuje sa 120km/h (može i više ali to je najprijatnije), i može bez problema na duži put.Stvari koje meni smetaju su nikakva zaštita od vetra i možda malo preglasan i agresivan zvuk (za moj ukus) koji u paketu sa vibracijama i bučnom kacigom čini vožnju malo neprijatnom, al tek preko 6000.Opet, i to "neprijatan" je relativno, ja najvise volim 6. brzina i 4000 obrtaja pa dokle hoću.  :) Nekom je to smor.Meni tako odgovara.

 

Naravno, ako želiš enduro ili cruisera ova priča otpada.Ako naginješ ka sport ili naked probaj GPZ500 ili CB500.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1200ST

CB500.

 

Da ne bude da sam pristrasan, evo ti nekih obrazloženja:već su ti 2 ili 3 čoveka predložila GS500 i GPZ500.Manje-više, klasa sa Hondom, 2 cilindra 500ccm.Motori ne previše jaki ali sasvim solidni da te voze gde hoćeš, potrošnja mala (oko 5l je na CB500) registracija nije skupa (nešto preko 120e po novim cenama, nisam siguran) i uopšte niske cene održavanja.Gume nisu skupe, CB ima jedan disk napred pa te i pločice ne izadju mnogo.U principu, koji god da uzmeš od ta tri nećeš mnogo promašiti.

Ja sam GS u početku otpisao jer ima manje snage od ostala dva (45ks).Nije da mi je snaga mnogo bitna, ali 15 ks manje, dimenzije i to što mi se NIMALO ne svidja su bila tri dovoljna razloga.GPZ i CB su ušli u uži izbor, odlučio sam se za CB zbog svojih gabarita, za Kawu sam malo golem.Takodje, CB mi se vizuelno najviše dopada.GS je ko biciklica, GPZ mi izgleda koju godinu stariji.Mada, to je potpuno nebitno, sve zavisi od ukusa.

I da imam sad 4000e za motor, ne verujem da bih uzeo nešto osim Honde.Ona može potpuno da zadovolji prosečnog vozača, a ne traži mnogo parica.Može komotno da putuje sa 120km/h (može i više ali to je najprijatnije), i može bez problema na duži put.Stvari koje meni smetaju su nikakva zaštita od vetra i možda malo preglasan i agresivan zvuk (za moj ukus) koji u paketu sa vibracijama i bučnom kacigom čini vožnju malo neprijatnom, al tek preko 6000.Opet, i to "neprijatan" je relativno, ja najvise volim 6. brzina i 4000 obrtaja pa dokle hoću.  :) Nekom je to smor.Meni tako odgovara.

 

Naravno, ako želiš enduro ili cruisera ova priča otpada.Ako naginješ ka sport ili naked probaj GPZ500 ili CB500.

 

Slažem se i ja CB500 super motor još ako si početnik ili imaš manje iskustva veoma lako se vozi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trenutno na 4 tocka
link=topic=29690.msg418567#msg418567 date=1232902159]

Za te pare moze da se kupi solidan motor, tj da nije krsh. Reci samo kakve volis - enduro, sportske, kruzere....

 

za te pare samo kantu mozes da kupis

Najbolje bi bilo da oni koji nemaju vishe od 2.000e ne voze motore ili josh bolje da im ti dodash za dobar motor.

Izjava ti je strašna,i čudi me da niko nije prokomentarisao.To je omaložavanje bar polovine a ako ne i više ljudi sa ovog foruma.A ti druže ne brini,za dve hiljade ćeš lako naći dobar motor.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 93 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trenutno na 4 tocka

Neznam zašto je važno koliko košta motor?!Ili nekima jeste?Ali izjavi da ko nema 2000 eura ne treba da vozi motor mislim da ovde nema mesta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja