Jump to content

Moto Zajednica

Beta Motard 4.0

Recommended Posts

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Radilo se danas, ubacena je radilica i menjac, sastavljeni blokovi, sve proslo super, ali bilo i prilicno stresno. Na kraju se desio i neki bag jer radilica o nesto zapinje dok se okrece. Nisam to primetio sve dok nisam sve spakovao i stegao. Nista to nije strasno, sve se okrece super glatko ali u jednom momentu blago očeše o nesto i napravi zvuk. Videce se i cuti na filmiću ali tamo to izgleda preglasno.

Mislim da ce sta god da je, da nestane posle nekog vremena i da ce sve biti ok. Jedino sta bi tu moglo da trlja jedno o drugo je da se sudara sa kontra tegom, ali nema sanse, sve je to lepo uzupceno, a i vidim ocima dok okrecem. Sve podloske su na mestu, sve stegnuto propisno..

 

IMG-2bab04e725184354bf7d360f7cf607a1-V.jpg

IMG-b50347a3640e2316c6dcccab66881a29-V.jpg

IMG-743b4d39311d6b6139488efe31e7a52f-V.jpg

IMG-92eae75e4317bbafc6e8c2e136628d68-V.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Montiraj klip i cilindar...bez karika, pa onda probaj da obrćeš radilicu. Tako daješ, da kažem, vođenje klipnjači koju nije baš tako jednostavno rukom voditi da se kreće onako kako bi inače trebalo. Ako zvuk nestane...to je to....ako ga i dalje ima....trebalo bi da pronađeš šta je. Žuriš.....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre sat vremena, pronto je napisao:

Montiraj klip i cilindar...bez karika, pa onda probaj da obrćeš radilicu. Tako daješ, da kažem, vođenje klipnjači koju nije baš tako jednostavno rukom voditi da se kreće onako kako bi inače trebalo. Ako zvuk nestane...to je to....ako ga i dalje ima....trebalo bi da pronađeš šta je. Žuriš.....

Nije do klipnjace jer i kada radilicu vrtim okrecuci je za njenu osovinu javlja se blago česanje o nesto praceno zvukom. Mislim da samo treba par puta da se zagreje motor i da legne sve na svoje mesto. Pa i da nesto stvarno češe, to mesto se se uglacati i opet bi trebalo da bude dobro.

Bas sam radio polako i pedantno bez silovanja i čekićanja, grejao blokove, hladio radilicu i menjac da klizne bez otpora. Tako je i bilo i bas sam zadovoljan kako sam uradio. 

Vise je bilo zajebancije sa menjacem i biracem nego sa radilicom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 31 minuta, mradomir je napisao:

Čudno na videu u donjem delu bloka svetli u ritmu lupkanja :)

U pitanju je TDC pozicija.

To bas odozgo kroz blok pada svetlo pa tako deluje. Cesanje se javlja u trenutku malo posle GMT kad klip krene dole. Uvek u istom momentu svakog okretaja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Pogledaj odozgo u kućište i probaj da primetiš koliko je radilica bočno udaljena od svake strane. Ne vidim, samo pretpostavljam, da je nešto bliža desnoj strani, gde je i zupčanik kontratega i da tu eventualno postoji neki kontakt...jer se pri ovakvom obrtanju samo oni i okreću (radilica i kontrateg) nema veze sa menjačem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 3 minuta, pronto je napisao:

Pogledaj odozgo u kućište i probaj da primetiš koliko je radilica bočno udaljena od svake strane. Ne vidim, samo pretpostavljam, da je nešto bliža desnoj strani, gde je i zupčanik kontratega i da tu eventualno postoji neki kontakt...jer se pri ovakvom obrtanju samo oni i okreću (radilica i kontrateg) nema veze sa menjačem.

Tako je, samo su oni u sprezi i okrecu se zajedno. Gledao sam naravno ne bih li video neki neobican kontakt ali sve je pod konac. U momentu cesanja balans tegovi same radilice su skroz dole do bloka i deluje da tu negde češkaju ali to ne mogu da vidim niti ima o sta da češu. Verovatno uopst nije tu, ali to je deo koji najmanje vidim i kao u to sumnjam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6370 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Hm....gledam one fotke gore. Na desnom tegu radilice, baš nekako u zoni oko bolcna...vidi se trag. Da ne dodiruje možda opruge na zupčaniku kontratega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Proveo danas opet dobar deo dana i garazi radeci nesto oko kola i malo-malo odem do motora i gledam okrecem vrtim ali nista da se pojavi kao sumnjivo. Sve je tamo jako tesno, ali je i sve pod konac na svom mestu. Otpustio jedan sraf od kontra tega rekoh mozda se nesto desi ali nista, ceo taj sklop moze komotno i bez njega da radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 10 sati, pronto je napisao:

Hm....gledam one fotke gore. Na desnom tegu radilice, baš nekako u zoni oko bolcna...vidi se trag. Da ne dodiruje možda opruge na zupčaniku kontratega?

Opruge kontra tega su vidljive samo sa jedne strane, a ona gleda u desnu polutku bloka, ovamo ka radilici nema sta da cese sto se tog dela tice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 8 sati, bogdan je napisao:

a da nekim markerom prevuces tegove , mozda pokaze cime kaci , mozda radilica o neki sraf pumpe za ulje :stabre:

Najvise bih voleo kad bih imao onu mikro kamericu, pa sa njom da udjem unutra dok je jos otvoreno sa svih strana. 

Setih se uputa iz manuela koji kaze da ako prilikom sklapanja masine i stezanja blokova dodje do zaglavljivanja radilice"kucnuti je malo plasticnim cekicem da se oslobodi". Nisam to radio, a i necu, vec se nadam da ce samo od sebe da se namesti:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 759 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Da , tako se radi kada lezajevi nisu sto posto legli , oseca se otpor u radilici  ali ne moras po radilici nego odgovarajucu cev naslonis na unutrasnji prsten lezaja i kucnes sa obe strane , pazljivo svakako , probaj  mozda se nesto desi 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Stigao klip:jee1:.

Cilindar odnet da se razbusi na meru preporucenu od strane proizvodjaca klipa.

Cena bušenja je 50e+pdv, malo mnogo mi se učini., jbg.

Sam klip je izašao oko 150e na kućnoj adresi, što je 50-ak evra jeftinije nego što sam mogao ovde da ga nadjem.

Imam sad sve delove, uskoro nastavljam sklapanje, pa cu kako koji deo dodje na red da perem i spremim

 

 

IMG-29f0581a929a258577dd7708d6952635-V.jpg

IMG-0d4e80b72ce5f9eaa16b58adb6efa93b-V.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Ikoristio sam lep vikend da pocnem pripremu rama da udomi masinu uskoro. Nista tu nije bilo posebno prljavo, ali sam morao da sredim nesto sto se okom ne vidi, a to je rezervoar ulja u ramu. Buduci da sam opiljke metala nasao svugde gde sam pogledao, pretpostavka je da ih ima i u ramu. Naravno bilo ih je, ne mnogo kao u masini ali ne sme ni malo. 

Ovaj motor osim jednog cepa za ispustanje ulja na prednjem delu rama, ispod nnega ima i jedno sito. Tu sam jos davno pustio ulje i odatle vise nista nije izlazilo, ali postoji jos jedan cep na zadnjem delu rama i on sluzi za dreniranje i poslednjje kolicine ulja koja tu stoji. 

Izaslo je odatle osim ulja i kojekakvog taloga, ali sam na kraju sve to dobro isprao. 

IMG-274cde2ae827dc5436183614fd1ad2d8-V.jpg

IMG-1da58c4b0b7d35794a02d5887eb011c7-V.jpg

IMG-4bcd3a324404fd7d2a3f2fd77d2669c9-V.jpg

IMG-cb93147c3eb264a1c1488433161598c9-V.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 483 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
20 hours ago, malitomic said:

Stigao klip:jee1:.

Cilindar odnet da se razbusi na meru preporucenu od strane proizvodjaca klipa.

Cena bušenja je 50e+pdv, malo mnogo mi se učini., jbg.

Sam klip je izašao oko 150e na kućnoj adresi, što je 50-ak evra jeftinije nego što sam mogao ovde da ga nadjem.

Imam sad sve delove, uskoro nastavljam sklapanje, pa cu kako koji deo dodje na red da perem i spremim

 

 

IMG-29f0581a929a258577dd7708d6952635-V.jpg

IMG-0d4e80b72ce5f9eaa16b58adb6efa93b-V.jpg

60 evra samo busenje?
Do pre par godina je hilznovanje bilo jeftinije od toga...
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1128 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Pre 3 sati, JoeD je napisao:

60 evra samo busenje?
Do pre par godina je hilznovanje bilo jeftinije od toga...
 

I meni se cini malo preterano. Samo bušenje je rekao bih jedan od jednostavniji procesa u mašinskog obradi. Mogu zamisliti koliko kosta obrada glave nekog visecilindarskog motora gde se o mnogim stvarima mora voditi racuna🤪

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 483 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

ne secam se koliko sam ja platio za glavu od corse c sa 3 cilindra i 12 ventila.
mislim da je sa menjanjem svih vodjica bilo manje od 60 evra :)
Naravno ja kupovao vodjice, ali opet, to je bilo pre korone, sve zivo poskupeo od tad.
Ali opet je 60 mnogo za busenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja