Jump to content

Moto Zajednica

Kako proveriti stanje kugli na duolever (ili telelever) vešanju?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5812 postova
  • Lokacija: Minhen
  • Motocikl: K1600GT '23

Kada sam bio na proceni vrednost mog starog, vernog K1300R rekli su mi da je potrebno zameniti kuglu (zglob) na duoleveru, mada mi nisu tačno rekli koju, obzirom da ima dve. Naravno, svaki nedostatak je razlog da ubiju cenu. Proverio sam kod kuće vizuelno, mrdao vešanje i nisam ustanovio nikakav luft, sve deluje normalno. Zaštitne gume su zdrave, ne čuje se ništa, pojma nemam. Nisam pokušavao pajserom da ih pomeram. Da li je ovakav pregled dovoljan, odnosno šta treba uraditi da bi se pravilno pregledalo prednje vešanje. Video sam propale kugle na kolima i to je bilo tako očigledno za razliku od ovog slučaja. Zamena bar jedne od ovih kugli uopšte nije jednostavna, tako da ih ne bih menjao ako nije apsolutno neophodno.

 

Uzgred, rekli su mi i da su zadnje pločice gotove, a nisu još, tako da više sumnjam na trikove trgovaca (zvanih menadžeri prodaje) nego da su kugle zaista propale.

Promenio član acim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 417 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: kavasaki kle, BMW K 1200RS

Evo šematski prikaz Duolever vešanja da se lakše razume  pitanje. (naravno koga interesuje ova problematika)

BMW_Duolever.jpg

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2730 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Blago rasteretis vesanje napred, malo je pipavo. Prednji tocak dodiruje podlogu ali tek blago. (Neka dizalica, klocne...)

Naravno, na centralnom stenderu.

Kolega kome si platio neku pljesku i pivo ti stane iza motora i blago pritiska i popusta zadnji deo motora. (Da odvaja i pipka prednji tocak)

Uhvatis rukom delove vesanja dok on "klimka" motor. Deo po deo, i trazis da li negde ima zazora.

Mora prednji tocak da "blago drmne" o podlogu da bi osetio. Ne znam kako da objasnim drugacije. Ako saradnik ne radi dobro, oduzmes mu i pljeskavicu i pivo, pre nego ih potrosi. 

 

  • Sviđa mi se 4
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja