Jump to content

Moto Zajednica

zamena samsung za iphone

Recommended Posts

  • Drug član, 2413 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
Just now, Markone88 said:

Gresis druze moj dobri, nije svet 350miliona amerikanaca i kanadjana plus ovo malo jada u evropi :D

 

Android continues to reign in the global market with a 69.44% market share in the fourth quarter of 2023, while iOS has 29.89% of the mobile operating system users

ma to andorid mafija sebi sastavlja ove wikipedia postove, realnost je nesto drugo :P 

 

tacnije jer android ima sirok spektar telefona, da tako kazem za prosecnog gradjanina svake zemlje, ili cak nizeg staleza, pa kad to sve uzmemo u obzir da, moze biti da si u pravu, tj wikipedia

Promenio član drmilan_
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6893 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Mi smo uvek imali Galaxy od S6 pa na ovamo. Mada sad kad su cene otišle na preko 1000 evra za telefon mislim da ćemo bataliti takve uređaje.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@drmilan_ hvala ti, to me dovodi do zakljucka da jos jednu prednost ima samsung (ili neki drugi android) u odnlsu na apple. Apple pravi telefone samo za bogatiji sloj ljudi, dok Samsung ima i za siromasne, i za srednju klasu, i za bogate a cak i za one bogatije nego apple korisnike hahahahaha

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 496 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Jedno glupo pitanje kad se već toliko rasplamsala diskusija :) 

A gde je meni taj IR da manjam kanale na S23 ? 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2010 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Jbt, nema me tri sata, ovde zamalo rat dronovima...😄

Nego, da vas pitam oboje, dal je bolji dizel ili benzinac ? 🤣😄🤣

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
16 minutes ago, Darko Floyd said:

Jedno glupo pitanje kad se već toliko rasplamsala diskusija :) 

A gde je meni taj IR da manjam kanale na S23 ? 

To sada samo Xiaomi fura, svi drugi batalili :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1613 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kao zagrizeni Apple-ovac moram da se ukljucim u ovu diskusiju :jee:

Kao sto Vasa rece, apple sve sto izbaci to RADI, svaka aplikacija u appstore-u apple prvo proveri pa tek onda pusti, i svaka radi.

Razlika izmedju iOS-a i Androida je u sitnicama i detaljima na koje Apple obraca paznju, kod androida mi to deluje kao da jure samo da izbace nesto da se kaze da ima.

Sto se tice usporavanja prilikom update-a, to su radili i jedni i drugi pa platili kaznu.

Trenutno koristim iphone xs max koji je kod mene 5 godina, radi kao prvog dana i bas zbog toga ga nisam menjao.


Najbitnija stvar, na telefonu koristim mbanking i placam telefonom u radnjama na terminalima (ono kao karticom).

Sto se androida tice ne uliva mi sigurnost i sumnjam da bi u njega ubacio svoju platnu karticu.

Koristim iphone od 2008. , kupovao preko interneta, koristio mbank, placao gomilu toga, nikada problem nisam imao.

Prosli mesec su mi se na telefon nakacili neki prevaranti, prvo sto sam pomislio “srecom imam iphone”, izgleda da nisu nista uspeli, za sada je sve tu.

 

IMG_3063.jpeg

IMG_3062.jpeg

IMG_3061.jpeg

IMG_3060.jpeg

IMG_3059.jpeg

IMG_3268.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1532 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@Sharky - Alex ja u poslednjoh 6-7 godina koristio i Samsung i Huawei i Apple, na svim sam imao Banka Inteza app, svuda radi kako treba, a vodio sam neke firmine racune aa mnogo novca, nikad problem.

 

Sto se app galerije tice, postoje android sertifikovane aplikacije, ja samo njih skidam, mada kod androida postoji ta "sloboda" sto se tice sw i neki to vole, ja ne volim, saml provereno!

 

Samsung na primer ima knox sistem zastite i kazu da je top notch, nema propusta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

Posto je od moje frustracije pocelo, red je da napisem sta me frustrira….

Od Samsunga S10 uvek sam imao njihove  flagship modele… pre S10 se kunuo u android kineze, koje sam dobudzivao kojekakvim custom romovima…onda se navikao na samsunga i to je bilo to… 

pre par meseci, uzmem airtagove, sa ciljem da trekingujem meni bitne stvari, kad prc, iako postoji android app, moraju da se konfigurisu  preko iphonea….to je bio bukvalno jedino razlog mog crvica za prelazak na iphone…

 

ne mogu da kazem da je ovo los telefon, daleko od toga (iphone 14 pro)…meni smetaju neke stvari, koje su toliko jednostavne i smislene na andoidu, a ovde ne mogu da ukapiram…ozbiljno mi fali i back dugme…dok sam za neke stvari izneverovao, tipa da gledam neki video na instagramu, i zazvoni mi fon, javim se, i fon ne prekine video, nego mi u toku razgovora i dalje ide zvuk od videa…

onda nemanje tacke i zareza na tastaturi bez stiskanja shifta…hvatanje scroll down screenshota…onda screen recordera…jednostavno menjanje poziva i slanje poruka sa poslovnog i privatnog broja (dual sim mi je fon)…

pa utisavanje svega, bez da ostane upaljena vibracuja…svaku noc me budi vibracija sa nocnog stocica kad ekipa pocne u sitne sate da se poruka…🤬

Siguran sam da vecinu ovoga treba samo provaliti, i da ima ili moze da se namesti…

Moguce da je meni u glavi problem stvorio i taj osecaj koji sam sam isprojektovao pre prelaska, a za koji su zasluzeni ios korisnici koji su svi do jednog bili u fazonu “ima da se preporodis”,”nema jednostavnijeg telefona”, “posle jednog dana kao da ga koristis ceo zivot…”…uz to, ocekivao sam i po neko “woooooow”, da izneverujem kako su nesto resili ili smislili u odnosu na samsung…jer za ove pare trebao bi i kafu da zna da mi pravi…

 

elem, da nisam prodao moj s22+ da bi uzeo 14pro, siguran sam da bih posle 3 dana razduzio iphone…ovako - dacu mu sansu, a i airtag lepo radi :)

nadam se da cu vremenom da provalim ovo sto me nervira i da koriscenje udje u rutinu…

Na kraju, mislim da sam ovde trebao da se drzim one “ne menjaj konja koji pobedjuje”…uostalom, postoje i samsung tag-ovi… 🤔

Promenio član zlig0r
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 958 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

Avaj kolega, ne mogu da dokucim da li je citiranje Hokinga posle mog posta u varijanti da smatras da sam inteligentan jer cu  da se prolagodim, ili pak da nisam, jer smatram da nisam trebao da dozvolim sebi ovo bezpotrebno prilagodjavanje?! 🤔  

 

🤣🤣🤣

Promenio član zlig0r
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: Honda transalp

 Huawei p smart peta god i slovima peta god bez problema .Baterija malo slabija ostalo kao prvog dana .Malo para , puno  muzike .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 414 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Nemojte 5s ko Boga vas molim. Dok sam ih imao svaki auto punjac, u kuci i officu jos 3:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2413 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Predjoh juce sa iphone 12 na samsung s22 ultra. Ne znam sta da vam kazem, verovatno stvar navike ali vec mi fali iphone, doduse stoji sve na njemu, nista nije obrisano jer sam dao fore ovom 7 dana da vidim da li se mogu navici ili ne. Super je mnostvo svih ovih funkcija, al ios je zakon 😀

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1360 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Hahaha. Dajes foru S22 ultra?

 

E jbg ... Da je neki drugi, pa 'ajd. Ali ti se privikavas najboljem...

 

Malo ga pretera :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2413 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 hours ago, MaxiS said:

Hahaha. Dajes foru S22 ultra?

 

E jbg ... Da je neki drugi, pa 'ajd. Ali ti se privikavas najboljem...

 

Malo ga pretera :)

 

Da dajem mu foru, moze biti i 24 ultra dzabe kad sam poslednjih 10god na iphonu, navikao na sistem i na manju velicinu telefona. Telefon mi je uglavnom po dzepovima a ovaj mi bas nije zgodan za to. Jeste mocno kad uzmes da tipkas i gledas nesto preko velikog ekrana, al jbg, za to imam mac kuci kad zatreba nesti gledati. A realno iphone mi fercera bez greske i posle 3god koriscenja. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Pokvari mi se dugme za silent na ip x pre godinu i po dana (sve ostalo radi) i predjem ja na sluzbeni a52 nov. kotistio ranije android pa presao na ip nekih 4 godine pa onda na taj a52. Bljesti, super baterija, fino radi, refresh pun gas, kamera sasvim solidna. Elem, a52 pre 2 dana rikne (nece da se puni) i skinem ja prasinu sa ip. Napunim, ubacim karticu, ukljucim - kao da si seo u stari udoban par kvalitetnih cipela, odjednom se setis da znas sta je kvalitet. I dalje to dugme ne radi, ali telefon radi perfektno kao i pre skoro 6 godina kad je bio kupljen. E to je ono sto nema nijedan sem ajfona. A bio sam veliki protivnik apple i obozavalac androida (i dalje mislim da su odlicni, ali nece biti na ovom nivou).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1360 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Pa dobro. I ja kad sednem sa nove pede et50, na moju 20 god staru kawu, ka'em "hebote, sta je sprava"...

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio ZIP, XL600V

Preko sam zamenio polovan ip8 za nov S10 čim je izašao, uz doplatu, i vratio posle 3 dana jer mi se nije svideo i dobio nazad taj iphone što sam dao u zamenu. Eto toliko. Najjače je što je iphone sad među jeftinjim flagship telefonima i definitvno best buy, ko hoće već da da 700+e. Samo onaj ko je koristio iphone zna da li postoji razlika. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1062 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Naravno da postoji razlika, ko kaže da ne postoji, ne razumem :-)

Sent from my SM-S911B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja