Jump to content

Moto Zajednica

farbanje kacige u urban camo boju.

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

pozdrav svima!

 

imam kacigu m2r. bele boje je fabricki. uzeo sam i celu sam je izmatirao, i posle prespricao plastik prajmerom. sad hocu da je ofarbam u kombinaciju boja crna, bela, svetlo siva, tamno siva. i da ispadne ovakva sara na kacigi.

 

http://www.military-kit.co.uk/images/urban_camo_trousers_mpa3.jpg  NA PRIMER TE DESNE PANTALONE.

 

ili ovako nesto.

http://www.transworldsurplus.co.uk/images/products/urban_camo_t-shirt.jpg

 

znaci nesto na taj fazon.

 

kako da najlakse ofarbam kacigu u tom fazonu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2303 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar

mali off

Neznam koliko je pametno farbati kacigu. Proizvodjaci to strogo zabranjuju zbog menjanja sastava i kvaliteta.

E sad ukoliko si samo matirao a nisi skinuo staru boju mozda joj nece biti nista.

A mozda joj nece biti nista ako je plasticna, znam da je farbanje strogo zabranjeno na karbonskim kacigama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

ma nece joj biti nista. samo sam skinuo lak, uzeo smirglu vodenu, i to onu najfiniju, i kolko tolko izmatiro. nije to nista.

 

NEGO VI MENI RECITE, kako ja da ovo ofarbam u urban camo boju.a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12267 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Jes li pogledao temu našeg nntoma, on je farbao svoju kacigu i baš je lepo ispalo?

Napisao je i uputstvo kako se radi, pa potraži malo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

E ovako se to radi , znachi najjeftinije ti je da kupish akril sprej u tim nijansama koje ti trebaju , prvo ofarbash celu kacigu u osnovnu boja tj onu koja je najmanje zastupljenija uzmimo za primer da je to bela boja npr, zatim kada se to osushi na dodir za 15 min ali ti stavi to lepo u sobu ili na pec i sachekaj do sutra , e sad mala pauza , ovu sliku majce shto si okachio , uzmesh nju i uvezesh u corel draw, zatim iscrtash sa olovkom u korelu (trace-ujesh) sharu , znachi napravi tri ili 4 zatvorene krive da nekazem fleke , e sad opcija jedan je da to odshtampash na papiru zatim kupish samolepljivu foliju (po mogucstvu bash za maskiranje prilikom farbanja) onaj odshtampan papir stavish preko i isechesh nekoliko takvih oblika pa puta 4 razlichita ... ili laksha varijanta kad si vec nacrto u korelu odnesesh kod nekog ko ima kater za foliju tj. firmopisac , e sad uzmesh po izboru a tih fleka zalepish lepo na kacigu i onda udarish npr crnu , pa kad se osushi josh jedan dan , opet par tih fleka nalepish pa treca boja i opet isto sushish lepish , pa sledeca boja , pa ako mislish da fali negde neke boje opet zamaskirash i preshpricash ... i na kraju kad se osushi skinesh sve slojeve folije i eto ti Urban share , posle samo prelakiraj bezbojnim lakom , ako idesh na mat varijantu nemoj da koristish onaj u spreju jer nije otporan na extremne uslove tipa ptichije govno, kap rdje i slichno ...

 

nadam se da ti je jasno ako nije cimaj da pojasnim josh

 

druga varijanta je isto ovo samo kontra ne da lepish maske nego da fleke izrezesh u kartonu i kad farbas , sklonish karton ostaje boja samo gde je rupa ali je malo zeznuto zbog krivina na kacigi , ja sam radio tako sa hamerom na skuteru kamenchice vidi dole na slici ... a evo video kako to rade na ravnoj povrshini shto je mnogo lakshe nego kaciga koja je maltene okrugla

 

 

slia skutera

3.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Kac

Dutchman!

 

Ja bih moju kacigu ofarbao isto tako, u tu kombinaciju sa snimka. Jel mozete da mi objasnite kako da ofarbam u takvu kombinaciju? Vidim da mi je potreban sablon. Kako njega napraviti da ima takve proreze? Da li rucno, ili nekom masinom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Nucleus :Google je covekov najbolji drug.

A ja bio ubedjen da je to pas.

 

Samo mi reci i da spavaš sa njim ?

 

Ako ti spavas sa kerovima, ja se tu ne mesam, u suprotnom nemam pojma o cemu pricas.

 

Samo opusteno.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

pa moze ruchno , na hameu , ili ti 160gr papiru , iscrtaj otprilike oblike i sa skalpelom proseci i eto shablona , samo kao shto rekoh za kacigu ce vam trebati pomoc prijatelja da koliko toliko prislonite na krivnu kacige svuda lepo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 334 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: power of dreams

Moze li neko meni da pomogne oko mog pitanja? Moj prethodni post.

 

Odnesi u neku stampariju ili graficki studio da ti izrezu na rezacu folije sablon. Ako dobro baratas sa Corel-om mozes sam da odradis pripremu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Kac

Moze li neko meni da pomogne oko mog pitanja? Moj prethodni post.

 

Odnesi u neku stampariju ili graficki studio da ti izrezu na rezacu folije sablon. Ako dobro baratas sa Corel-om mozes sam da odradis pripremu.

 

Kako da uradim tako neku saru, kao na snimku?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Malko sam listao.

Moj predlog je josh jeftimiji i ima ih dva mala je razlika

Ishtampash sliku, na kacigu nalepish krep traku neku naj shiru a ako treba i u dva reda tako da jedan prelazi preko drugog, sa papira koji si odsampao odokativno iscrtash linije po krep traci u obliku te share i skalpom iseces vishak skinesh i tako njih 4 pa farba pa sushenje 1 dan aj 12 h na 20 stepuni-?-zasto da kad nalepis sledecu krep traku i odstranish vishkove da kad skines traku skinesh samo traku a ne i boju.

2-isto nalepish odokativno velicunu i kolicinu trake koliko je potrebno da se na njoj iscrta oblik share e onda uzmesh neku marker sa alkoholom u sebi i dva do ti puta predjes preko ivica share na papiru dok papir stoji na kacigi kad skines papir na krep traci ostane shara koju si iscrtava na papiru jer parir propusti boju na krep traku i tako skalperom isecesh visak.

ja sam to isto uradio sa tastaturom za komp samo mnogo te teze zbog vracanja tastera na mesto

Srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Kac

Nasao sam ovaj video. Ali mi nije jasno sve do onog dela kad farba crnu, tu mi je jasno. Ali sve ovo pre, mi nije jasno. Ja bih isto ofarbao moju kacigu kao Zeljko_sto hoce, nadam se da nije nikakav problem.

 

Evo videa.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Bg

Kako sam ja shvatila postupak prikazan na snimku:

 

Uzmes trake/foliju –nacrtas 2-3 krivudava oblika, izrezes ih i puni deo (ne ono okolo) zalepis na belu kacigu. Gde su zalepljeni ti oblici ostace bela boja. Kad zalepis te oblike, prefarbas celu povrsinu (i preko toga zalepljenog) u svetlo sivu (ili vec koju drugu boju koristis).

 

Poprskas bezbojnim fiksatorom ili cim vec da sledeci set oblika ne bi skinuo prethodnu boju. Mislim da se to moze izbeci, ako pustis jedan po jedan sloj boje da se dobro osusi.

 

Uzimas druge izrezane oblike i lepis preko svega toga, gledajuci da se mestimicno preklapaju sa prvozalepljenim oblicima. Tamo gde su zalepljeni samo drugi oblici, tj. gde se ne preklapaju ostace svetlo siva boja. Celu povrsinu sa svim do tada zalepljenim prefarbas tamno sivom bojom. Kad se sve to osusi, skidas sve zalepljeno.

 

Zatim trakom prekrijes celu povrsinu sem dela gde zelis da dodas crnu boju. Predjes celu povrsinu sa crnom bojom. Kada se osusi skines traake i to je to, sto se sare tice.

 

Bitno je da prilikom prskanja vuces brze pokrete u jednom smeru, kako se ne bi napravile kapljice od viska boje, pogotovo sto kaciga ima sferan oblik.

 

Nasla sam instrukcije za farbanje uglastih predmeta, koje ti verovatno moze pomoci, jer razlika je samo u materijalu koji se koristi za pravljenje maske.

 

index.php?act=Attach&type=post&id=26708

 

index.php?act=Attach&type=post&id=26709

 

index.php?act=Attach&type=post&id=26710

 

index.php?act=Attach&type=post&id=26711

 

index.php?act=Attach&type=post&id=26712

 

index.php?act=Attach&type=post&id=26713

 

index.php?act=Attach&type=post&id=26714

 

uputstvo za ovo: http://www.hobbyfanatics.com/index.php?s=599395f30a0eec700c56c3b582ff854b&showtopic=15098&pid=186255&st=0&#entry186255

 

evo i jos jednog snimka (imas ih na youtubu jos dosta kad pretrazujes sa painting in camo ili camouflage)

 

http://www.youtube.com/watch?v=GKfhhSQVNEQ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BGD, Serbia
  • Motocikl: CBR600RR , CBR600F , Burgman400

Nasao sam ovaj video. Ali mi nije jasno sve do onog dela kad farba crnu, tu mi je jasno. Ali sve ovo pre, mi nije jasno. Ja bih isto ofarbao moju kacigu kao Zeljko_sto hoce, nadam se da nije nikakav problem.

 

Evo videa.

 

 

shta ti nije jasno kod crne , pa samo kad je pravio masku sa krep trakom , oblepio je sve a vadio delove koje oce da postanu crni , da kazem kontra je maskirao u odnosu na predhodne tri boje ... to je postupak o kom sam ja prichao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Kac

Nasao sam ovaj video. Ali mi nije jasno sve do onog dela kad farba crnu, tu mi je jasno. Ali sve ovo pre, mi nije jasno. Ja bih isto ofarbao moju kacigu kao Zeljko_sto hoce, nadam se da nije nikakav problem.

 

Evo videa.

 

 

shta ti nije jasno kod crne , pa samo kad je pravio masku sa krep trakom , oblepio je sve a vadio delove koje oce da postanu crni , da kazem kontra je maskirao u odnosu na predhodne tri boje ... to je postupak o kom sam ja prichao

 

Jasno mi je sad. Procitao sam post od SEARH, i jasno mi je. Hvala. Gledacu sutra da ofarbam kacigu. Samo se dvoumim, da li da uzmem mat lak ili sjajni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja