Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki LTD 454 Vashe misljenje o doticnom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

POzdrav svima

 

Dopada mi se ovaj motor i mislim da ce mi ovako nesto odgovarati, ali ipak da se posavetujem sa Vama.

 

Treba mi motor koji moze da se vozi lagano, od 50 do 70 km/h maksimalno a da ga to ne gusi i da ne prelazi 500 ccm

 

Kakva iskustva imate sa Kawasakijem i da li imate bolji predlog od ovog?

 

post-5044-12879017164755_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Pa ja znam jednog koji prodaje za 1500e ltd 450

 

Pa ako te interesuje...

 

Inache kao shto vidish i sam vozim koncepcijski isto motor.

 

Inache ovaj ide 90-100km/h i ne gushi ga ima vash nishta! Zvuk extra, odrzavan.

 

Ne prelazi 5lit na 100km NIKAD.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

Ma jedino mi se ne svidja sto ima ove zvezde umesto zica na tockovima. Ovi zicani mi bas deluju retro a to bas i volim.

P.S. na nekim sajtovima sam video da razvija i preko 150 sto meni apsolutno nije potrebno, mada mozda je za masinu dobro da se nekad produva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

A jesi li razmišljao o EN500, ima ga dosta ovde na forumu i svi ga hvale kao dobar i pouzdan motorin. Ujedno spada pod istu kubikažu - do 500 kubika kao i taj LTD?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

Pa da ti kazem iskreno, sad sam ga zagledao. Malo je veci jel da, ajd opisi mi tj. uporedi mi i jedan i drugi posto si video uzivo oba ako nije problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Uživo sam video i malo vozio samo EN, udoban, miran i povozan motor, malo troši, može dobro da povuče (vozio sam onaj model od 50-tak konja), ali već preko 120-130 vetar ubija...Za neko kruziranje 60 - 100 km/h idealan.

Sve o njemu možeš da pročitaš u onoj temi sa mnogo ispisanih strana EN500.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

.....

Inache ovaj ide 90-100km/h i ne gushi ga ima vash nishta! Zvuk extra, odrzavan.

 

Ne prelazi 5lit na 100km NIKAD.

 

LTD 450 ide zasigurno vise od navdene brzine, iako je jos sigurnije da ima modela koji zbog svoje vremesnosti koji ne izvlace vecu brzinu. Manji problem su delovi, ali fokusiranjem na Solun/Grcku, apropo delova treba samo malo strpljenja, vremena i mogu se ocekivati prijatna iznenadjenja (agregat sa menjacem za "celih" 300-400 eura i slicno). Potrosnja je kao navedena, udobnost pomalo upitna za nesto duzu voznju, ali je snaga koju pokazuje prilikom medjubrzinskih dodavanja gasa (preticanje, potezanje u gradskoj voznji i slicno), detalj koji je na strani ovog motora.

 

Ne bih poredio sa EN-om jer ne bih znao kako da vrednujem sta u toj prici, narocito zbog istorijskog statusa LTD-a u Kawasaki porodici. EN je samo jedan logican deo price VN-EN-EL sa standardizovanim agregatom, ali su, sa druge strane, bas to i prednosti. Svako tu sebi sam najbolje probere argumente za i protiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

Znas kako posto se meni oba modela svidjaju odlucicu se za povoljniji, na zalost pa ne mogu da odaberem bas onaj koji mi se svidja ili koga zelim najvise ali nema veze. I ovaj je zlatan.

Hvala ljudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

I ja sam se dvoumio izmedju LTD-a 450 i EN-a 500. Kupio sam ovog drugog :)

Evo malo diskusije kada sam ja trebao da kupim motor:

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=17345.0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mrkle, iz želje da bude u startu povoljnije bojim se da ne ispadne mnogo skuplje i nepovoljnije na duže staze, mislim na održavanje, delove...kojih za EN ima, kao što ima i dosta vlasnika koji mogu pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

"mkrle"

 

 

svestan sam ja toga ali uvek ima ali, lova je u pitanju. Nama muzicarima je veoma ne zgodno, kad ima ima a kad nema brate nema pa to ti je.

 

Na LTD 454 mi se jedino ne svidja guvernal, cini mi se da je previse uzak a ja bas volim da je malko siri. Mada to i nije neki problem, to se da ispraviti. Stavim novi ili tako nesto.

 

Koliko sam ukapirao LTD 454 moze da se nadje oko 1.500 eu a EN500 je preko 2.000eu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Vozim EN-a, a pre nego shto sam ga kupio vozio sam LTD-a.( kao probu za kupovinu) Tachno je ima nalo krace brzine, shto znachi da bolje poteze ali se vishe vrti pri istoj brzini u odnosu na EN. Agregati maltene isti, ram se kud i kamo malo razlikuje. A vizuelno su maltene isti. Ako imash pare ( oko 2000-2200 e) kupi EN-a ili EN custom( mada nema za te pare) i reshio si problem. Ako kupish LTD nisi se opeet zajebo manje ce koshtati ali ce mozda traziti neko ulaganje (kozmetika uglavnom, pod uslovom da ne uzmesh pokvaren) oba idu 160 km/h bez problema

 

Ako hocesh mogu da slikam kod drugara onog LTD-a pa da izbacim slike... mozda mu je i pala cena malo..

 

 

A da njemu su menjani shpaneri i lanci pre godinu dana a nije preshai ni 2000km od tad poshto kad je popravio uzeo je Kawasaki VN.

 

A shto se tiche felni.... teze se iskrive livene:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

Pa sto da ne, daj neku slicku pa da ga vidim. A poredba oba motora, pa da slicni jesu. A obzirom da ni sa jednim ni sa drugim ne bih preso 80 sve mi jedno koji cu.

 

Danas sam bas vozakao po okolini sa devojcom i sam jedan ili dva km sam vozio recimo 75 - 80, ama ne volim brze od toga pa to ti je. Tako da me max brzina ne opterecuje ni malo, a siguran sam da 80 ni na jednom a ni drugom nije neka obrataza ...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

na EN i LTD 80 ti je minimum da bih preshaltao u 6 brzinu. ako vozish 6 brzinom ispod 80 vrti se PRESPORO. najlepshe mu je 90 u 6 brzini. Tako da je 500ccm iliti en 500 ili ltd 450 idealan za tebe (a i mene ;) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

E pa to mi je bas drago, 80 je moja brzina, 90 mi je vec prebrzo. Moram vise da se koncentrisem na voznju i na kontrolisanje motora, a samim tim se smanjuje uzitak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

E pa to mi je bas drago, 80 je moja brzina, 90 mi je vec prebrzo. Moram vise da se koncentrisem na voznju i na kontrolisanje motora, a samim tim se smanjuje uzitak.

 

Pa dobro na Autoputu i putu rezervisanom sa zaobracaj motornih vozila 100kmh je sasvim ok a i vetar ne bije mnogo.. 120kmh vec bije vetar a i brzina je...

 

probao sam 160 i  :owhoooooaaaaa :o vetar mi skida noge sa nogostupa :o

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Sad sam se chuo sam likom 1800e registrovan do oktobra. Ima i bisage uz njega ja mislim. 85 ili 86 godishte... ja mislio da je 1500e jbg reci ako ti odgovara. Mada nije u top stanju kao ovaj dole malo je vihshe "matirao". i sedishte je cepnuto na par mesta al to se jeftino presvuche.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

 

Sad videh temu pa reko da se javim i ja kao bivsi vlasnik oba modela.

LTD454 je ustvari LTD 450 samo za americko trziste. Vozio sam ga oko godinu dana a en500 oko 2-3 godine, rasturao sam ih od srafa do srafa, tako da znam svaku razliku. En je naslednik ltd-a ali bas toliko slicni kao sto izgleda. Masina je jako slicna, razlika je u klipovima, deklovima, glava je malo drugacija al moze sa jednog na drugi model, i prenos je malo kraci na ltd450.

 

Sto se tice velicine, jako su slicni, malo je EN veci, tj duzi za par cm, i ima sire sediste sto mu vizuelno daje velicinu, rezervoar je isti samo se cep razlikuje. LTD ima vise sportsku narav, ima obrtaljku sto je meni uvek mnooogo falilo kod en-a.

Da se razumemo, ovde poredim LTD sa en500A, en500c nema nista zajednicko ni sa jednim ni sa drugim sem agregata i dimenzija tockova (i njega sam vozio pola prosle sezone)

 

Saltanje u 6 brzinu na 80 vise odgovara modelu C jer mu je drugaciji (citaj "bolji") prenos, ne znam kako ko voli da vozi, al ja kad se vozim opusteno volim da masina radi tako reci na leru, e to je najveca (po meni) mana ltd-a, to sto se vrti u relativno visokim obrtajima, ali to je i razlog zasto ide kao lud! Na 100kmh se vrti na 5500 obrtaja sto je za moj ukus malo previse, i na raznim skupovima sam ih video dosta prepravljenih na lanac bas iz tog razloga da bi se smanjili obrtaji.

Od 80 do 90 je extra za opustenu voznju a takodje mu ostaje velika rezerva snage sa preticanja bez saltanja u nizu. S obzirom da si naveo da te vece brzine ne interesuju, ta mana mu , znaci , i nije neka mana. :)

 

Sto se tice tockova nije nikakav problem, jer ako uspes da nadjes zicane felne od en500b one savrseno odgovaraju na ltd.

 

EN je malo u prednosti sto se tice udobnosti zbog boljeg sedista, a posebno ce to osetiti suvozac jer je sediste za suvozaca znatno duze nego na ltd-u.

 

En takodje ima bolje resenje vazdusnog filtera, kod njega je sundjer koji se pere a kod ltd-a dva filtera koji su, cini mi se, unikatni za taj model, al mislim da ima u luisu da se kupi..

i da ne davim vise, vec sam smorio al valjda ima neka korisna informacija, ako te sta posebno interesuje, pitaj.

 

PS. Nije toliki problem za delove sto se tice masine jer vecina stvari ogovara sa en-a a samim tim i od kle500, er5, gpz500s.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova
  • Lokacija: Naisus

Taman posla da si smorio, bas si mi to sve ukratko lepo objasnio ...

 

Pa bre ne znam, brine me to muchenje i gushenje motora i to sto je takva ljuta mashina. Ja stvarno ne volim brzu voznju i putujem lagano i dugo gde god da krenem.

 

Ovaj crveni bas zanimljivo izgleda samo sto je to za mene trenutno prevelika cena.

 

Samo jos jedno pitanje, da li su oni svi sa 6 brzina ili ima i sa 5?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2285 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda Sevenfifty

Svi sa 6 nema sa 5. Jedino mozda ovi ltd-i 450 staaaari iz 80-ih (vazdushare) e za njih ne znam... al oni ti i netrebaju:).

 

A to shto je ljuta mashina...... pa manji gas bre? shta je tu problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Svi sa 6 nema sa 5. Jedino mozda ovi ltd-i 450 staaaari iz 80-ih (vazdushare) e za njih ne znam... al oni ti i netrebaju:).

 

A to shto je ljuta mashina...... pa manji gas bre? shta je tu problem?

 

Jedna ispravka bigbad, ti stariji nisu ltd450 vec ltd 440 i razlika je kao nebo i zemlja, nemaju nista slicno sem imena i dva cilindra. Slazem se da ltd440 zaobidjes.

 

Mrkle, nema sta da brines, ne gusi se on bas zbog tog kratkog prenosa, uvek radi na optimalnom broju obrtaja, za brzine do 100 je idealan motor, odlican je i preko toga samo sto postane dosadno zbog visokih obrtaja. I nije toliko ljut da ne moze da se vozi normalno... i R1 moze da se vozi opusteno, sve je do vozaca. Zato slobodno trazi ltd450, deluje kao najbolji izbor za tebe, a ako nekad pozelis malo brzine, odmah ti je tu, preko 6-7 000 obrtaja! ;D ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja