Jump to content

Moto Zajednica

Osiguranje motorcikla

Recommended Posts

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: XVS1300 Midnight Star

Cao, interesuje me dali neka osiguravajuca kuca u Srbiji vrsi osiguranje motora od kradje.

Znam da ranije to nije bio slucaj, ali sam cuo da ima nekih signala da ce kasko osiguranje obuhvatati i kradju.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

... dunav  ne radi kasko osiguranje u slučaju kradje, pitao sam negde sredinom decembra a što se tiče i isplate premija jako su  bezobrazni... drugaru procenjena šteta na 9000 ( bez mućki ) a oni mu isplatili 4000, uz reči možeš i da nas tužiš, sigurno ćeš dobiti postupak a pare za jedno 5 god  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1465 postova

Pozdrav,

 

ne radi niko kod nas i nema zakonsku obavezu jos uvek.

Argument za to je da se vrati vlasnicima preko 90% ukradenih motor, tuga je kako to ikome moze biti argument. Uskoro ce najverovatnije i to usaglasavanje sa Evropom doci na red pa ce verovatno morati da osiguravaju i od kradje. Inace, kasko kod nas pokriva samo udese, i to do granice blagog nehata, dok alkohol ne pokriva uopste....mada, ako nema policije na uvidjaju, pokupis delove motora, prijavis ujutru da si samo pao sa motora i to je to. Ako je bio uvidjaj pa uzimana krv, i u njoj se nesto pokaze, nista od kaska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 96 postova
  • Lokacija: Umka
  • Motocikl: Yamaha R1 - 2005

Pozdrav,

 

ne radi niko kod nas i nema zakonsku obavezu jos uvek.

Argument za to je da se vrati vlasnicima preko 90% ukradenih motor, tuga je kako to ikome moze biti argument. Uskoro ce najverovatnije i to usaglasavanje sa Evropom doci na red pa ce verovatno morati da osiguravaju i od kradje. Inace, kasko kod nas pokriva samo udese, i to do granice blagog nehata, dok alkohol ne pokriva uopste....mada, ako nema policije na uvidjaju, pokupis delove motora, prijavis ujutru da si samo pao sa motora i to je to. Ako je bio uvidjaj pa uzimana krv, i u njoj se nesto pokaze, nista od kaska.

 

Jel si siguran da je tako, posto planiram da ove godine osiguram kasko, nije jeftino, oko 40e mesecno za moj motor, ali ako stvarno placaju uzeo bih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Kasko NE POKRIVA kradju motora iz gore navedenih razloga, bez obzira koliko je to besmislemo i glupo, ali ipak je ovo Srbija pa im se sve moze.

 

Ilustracije radi meni je prosle godine u Dunav Osiguranju kasko rata za Passat-a 2003 godiste bila 6500 dinara. Kad sam u Decembru otisao da produzim, iako tokom cele godine nisam imao nikakve stete na kolima, oni su umesto da spuste ratu i daju mi popust digli na 8300 dinara.

 

>:( >:(>:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

Kasko NE POKRIVA kradju motora iz gore navedenih razloga, bez obzira koliko je to besmislemo i glupo, ali ipak je ovo Srbija pa im se sve moze.

 

Ilustracije radi meni je prosle godine u Dunav Osiguranju kasko rata za Passat-a 2003 godiste bila 6500 dinara. Kad sam u Decembru otisao da produzim, iako tokom cele godine nisam imao nikakve stete na kolima, oni su umesto da spuste ratu i daju mi popust digli na 8300 dinara.

 

>:( >:(>:( >:(>:(

 

zato sada mozes da biras kasko osiguranje i po nekim procenam delta generali je najjeftinije (pre neki dan je firma uzela za 6 automobila) ali ovo je samo sto se tice automobila

a poskupelo ti je jer ima neka doplata za vozila starija od 6 godina ili tako nesto pa se raspitaj dobro

 

a sto se tice kasko osiguranja za motor, samo 2 kuce rade i to su DDOR i Dunav i ne pokrivaju kradju vec samo stetu a kako i to pokrivaju ne znam a iskreno ne zelim ni da saznam, znam da je mene izaslo 6200 na 4 mesecne rate. Dunav je jeftiniji ali premija je manja a kod DDOR-a ne umanjuju vrednost motora za godine amortizacije pa premija bude vrednost novog motora sto i nije tako lose ali se recimo ne isplati dati 24000din za motor od otprilike 1400-1600e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Kasko NE POKRIVA kradju motora iz gore navedenih razloga, bez obzira koliko je to besmislemo i glupo, ali ipak je ovo Srbija pa im se sve moze.

 

Ilustracije radi meni je prosle godine u Dunav Osiguranju kasko rata za Passat-a 2003 godiste bila 6500 dinara. Kad sam u Decembru otisao da produzim, iako tokom cele godine nisam imao nikakve stete na kolima, oni su umesto da spuste ratu i daju mi popust digli na 8300 dinara.

 

>:( >:(>:( >:(>:(

 

zato sada mozes da biras kasko osiguranje i po nekim procenam delta generali je najjeftinije (pre neki dan je firma uzela za 6 automobila) ali ovo je samo sto se tice automobila

a poskupelo ti je jer ima neka doplata za vozila starija od 6 godina ili tako nesto pa se raspitaj dobro

 

a sto se tice kasko osiguranja za motor, samo 2 kuce rade i to su DDOR i Dunav i ne pokrivaju kradju vec samo stetu a kako i to pokrivaju ne znam a iskreno ne zelim ni da saznam, znam da je mene izaslo 6200 na 4 mesecne rate. Dunav je jeftiniji ali premija je manja a kod DDOR-a ne umanjuju vrednost motora za godine amortizacije pa premija bude vrednost novog motora sto i nije tako lose ali se recimo ne isplati dati 24000din za motor od otprilike 1400-1600e

 

Zvao sam Delta Generali i nisu hteli da mi osiguraju Passat-a jer "se krade"....Toliko o Delta Generali osiguranju....Istu pricu sam cuo i od Wiener-a...Na kraju sam ipak zavrsio u Dunav-u, mada nije jeftino - 8300 dinara mesecno.

 

>:( >:(>:(

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

 

Zvao sam Delta Generali i nisu hteli da mi osiguraju Passat-a jer "se krade"....Toliko o Delta Generali osiguranju....Istu pricu sam cuo i od Wiener-a...Na kraju sam ipak zavrsio u Dunav-u, mada nije jeftino - 8300 dinara mesecno.

 

>:( >:(>:(

 

sva osiguranja izbegavaju da kasko osiguravaju polovna vozila ali ne znam zbog cega, delovi za starija vozila su jeftinija a ima i dosta servisa koji odlicno rade limariju od ovlascenih servisa, sto znaci da im se i vise isplati mada njihova politika mi nikada nece biti jasna, kao da ne zele da zarade na nama koji nemamo udese

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

 

Zvao sam Delta Generali i nisu hteli da mi osiguraju Passat-a jer "se krade"....Toliko o Delta Generali osiguranju....Istu pricu sam cuo i od Wiener-a...Na kraju sam ipak zavrsio u Dunav-u, mada nije jeftino - 8300 dinara mesecno.

 

>:( >:(>:(

 

sva osiguranja izbegavaju da kasko osiguravaju polovna vozila ali ne znam zbog cega, delovi za starija vozila su jeftinija a ima i dosta servisa koji odlicno rade limariju od ovlascenih servisa, sto znaci da im se i vise isplati mada njihova politika mi nikada nece biti jasna, kao da ne zele da zarade na nama koji nemamo udese

 

Pa to ti kazem, mene su kao pazljivog vozacha "castili" sa povecanjem rate...poslovno nema sta...

 

>:( >:(>:(

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

 

Zvao sam Delta Generali i nisu hteli da mi osiguraju Passat-a jer "se krade"....Toliko o Delta Generali osiguranju....Istu pricu sam cuo i od Wiener-a...Na kraju sam ipak zavrsio u Dunav-u, mada nije jeftino - 8300 dinara mesecno.

 

>:( >:(>:(

 

sva osiguranja izbegavaju da kasko osiguravaju polovna vozila ali ne znam zbog cega, delovi za starija vozila su jeftinija a ima i dosta servisa koji odlicno rade limariju od ovlascenih servisa, sto znaci da im se i vise isplati mada njihova politika mi nikada nece biti jasna, kao da ne zele da zarade na nama koji nemamo udese

 

Pa to ti kazem, mene su kao pazljivog vozacha "castili" sa povecanjem rate...poslovno nema sta...

 

>:( >:(>:(

 

 

 

nisu te "castil" i jer dunav je poceo da se priblizava "evropskim" uslovima osiguranja,

da pojasnim

meni je ful kasko  za a-6(i od kradje) 2007 bio 2400eu,a 2008 3200eu iako je auto stariji jednu godinu,i sledece 2 godine ce rasti jer dunav uskladjuje vrednost premije sa evropskim uslovima osiguranja,mislim da treba premija kasko osiguranja da bude 8 ili 9% od trzisne vrednosti vozila,

posto je dunav primljen u neku evropsku asocijaciju osiguranja i imaju rok 3 godine da se usklade sa tim uslovima.

tako da ce nam uslovi osiguranja tj. premija biti za tri godine kao u EU,e sad dal cemo to moci da placamo ....je drugo pitanje

ali bar ce moci da isplacuju stete kad se dese,

inace ovo je cista matematika i procentni racun,dok mi placamo oni ce isplacivati stete,kad ne budu imali para ...propasce

ko je bas malerozan imace stetu bas u vreme njihove propasti

 

p.s.kad sam kupio audija u ch video sam njihovu full kasko polisu za 2006g. cifra je bila da padnete u nesvest 9600chf

ali njihovo osiguranje vam obezbedjuje zamensko vozilo ako je vase osteceno,a o poslovnosti ne zelim da pricam

elem....ne moze i jare i pare

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12111 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

p.s.kad sam kupio audija u ch video sam njihovu full kasko polisu za 2006g. cifra je bila da padnete u nesvest 9600chf

ali njihovo osiguranje vam obezbedjuje zamensko vozilo ako je vase osteceno,a o poslovnosti ne zelim da pricam

elem....ne moze i jare i pare

 

A za koji period je cena 9600chf?? Cuo sam da se tamo ta klasa automobila registruje jednom u dve godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

p.s.kad sam kupio audija u ch video sam njihovu full kasko polisu za 2006g. cifra je bila da padnete u nesvest 9600chf

ali njihovo osiguranje vam obezbedjuje zamensko vozilo ako je vase osteceno,a o poslovnosti ne zelim da pricam

elem....ne moze i jare i pare

 

A za koji period je cena 9600chf?? Cuo sam da se tamo ta klasa automobila registruje jednom u dve godine.

 

ali se osiguranje placa svake godine,

ali sam cuo da su veliki popusti na sledecu premiju ako nije bilo  nikakve stete  u toku godine(ne znam koliki)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja