Jump to content

Moto Zajednica

Debela Berta (bijela bucka)…K1600GTL

Recommended Posts

  • Drug član, 4096 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Tempomat


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1120 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Ja uzeo kruzer… 190 je max. i za to mu treba duzi pravac, tako da malo obrtaji da budu umereniji i brzina je nekih 140-150 milina… dok sam vozio sportske za cas 200

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)
Tempomat


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Ja to rijetko koristim na motoru. Na autu stalno, pogotovo sa ovim pametnim koji sam staje, kreće, drži traku...
Na motoru jako rijetko, samo po ravnim pravcima dok radim gimnastiku

Sent from my SM-F946B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)
Ja uzeo kruzer… 190 je max. i za to mu treba duzi pravac, tako da malo obrtaji da budu umereniji i brzina je nekih 140-150 milina… dok sam vozio sportske za cas 200
Da, druga dilema u glavi je šta može zamjeniti debelu? Obzirom da ja volim udobno, ne pre glasno i na daleko.

Koji kruzer si uzeo?

Sent from my SM-F946B using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

Zato je po meni idealna snaga do 100ks. Ne katapultira se na otvaranju gasa i preko 150-160 je vec u velikim obrtajima

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1120 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

@GumsYamaha XVS 1300 Midnight Star….

ako volis Yamaha motore ima izvanredan model koji bi ti sigurno legao ali ga nema kod nas u evropi mada tu gde si ti sigurno ga ima… Yamaha 1900 Star Venture , slicna koncepcija kao tvoj trenutni BMW ali sa manje konja a ima snage na pretek… ili Gold Wing 

Promenio član bobangsxr
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4096 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Štogod drugo uzmeš biće ti s konja na magarca.
Poradi na mentalnoj disciplini, nisi balavac.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 5
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)
Zato je po meni idealna snaga do 100ks. Ne katapultira se na otvaranju gasa i preko 150-160 je vec u velikim obrtajima
Možda, ne mogu reći nakon pauze svi motori u preko te snage.
Mada ima situacija kada tih 30-50 KS više pomogne, brza pretjecanja recimo, a brže pretjecanje je sigurnije...

Sent from my SM-F946B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)
@GumsYamaha XVS 1300 Midnight Star….
ako volis Yamaha motore ima izvanredan model koji bi ti sigurno legao ali ga nema kod nas u evropi mada tu gde si ti sigurno ga ima… Yamaha 1900 Star Venture , slicna koncepcija kao tvoj trenutni BMW ali sa manje konja a ima snage na pretek… ili Gold Wing 
Jesi na ovo mislio?

Ovo Kosta kao 3 bubrega sv Petra kod mene. 2017 godina 28 k EUR...59c1012fc64434fdba5f4e88bb7d556d.jpg

Sent from my SM-F946B using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)
Štogod drugo uzmeš biće ti s konja na magarca.
Poradi na mentalnoj disciplini, nisi balavac.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Iskren i direktan, baš kao i ja. Svaka čast.

Upravo radi toga sam malo i pauzirao, da se glava smiri. I sutra test kako je rezultat.

Slažem se, koliko gledao svaki drugi izbor je baš to s konja na magarca i zato i je tako teško pomisliti o zamjeni debele.

Ima još jedna opcija, odem kod našeg banijca i motor se programski limitira u snazi na 107ks, kako su bili iz fabrike do prvog servisa. I ja imam u dokumentima 107ks, a motor je ovdje u dilera otvoren na punu snagu nakon 1og servisa..

Sent from my SM-F946B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1120 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Da taj, ja sam gledao u Kanadi se krecu od nekih 17-18 hiljada, kod tebe su vidis skuplji… mada ne bih se bas slozio sto kaze El Classico da ides sa konja na magarca… ako uzmes neki jaci kruzer 1500 Pa na gore to vuce opasno dobro, samo sto nemaju velike krajnje brzine, imas Kawasaki vn 1700 voyager isto opasan motor, dobru zastitu od vetra a nije preskup 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Da, specifika moje lokacije. I da ga sam uvozim tih 18 k ovdje i danas sa svim papirima postane 30 lagano. Prije se moglo uvesti preko Bjelorusije recimo i uštediti na carini mnogo ali sada od 01.04 je novi zakon i pravila, rupa je zatvorena i davanja na uvoz su takva da se ne isplati (ako tamo kupuješ dobar motor a ne nešto lupano sa aukciona tipa crashed toys).

Vulkan 1700 sam prije gledao par puta, razmatrao. Sada je problem šta modifikacija o kojoj ti govoriš (i jedina pravilna po meni) nije više nova, na tržištu su godišta do 2011/2013 i danas su to većinom izvoženi motori (takva je situacija kod mene).

A druge modifikacije, bagger recimo mi nisu tako napete...



Sent from my SM-F946B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1120 postova
  • Lokacija: cuprija- basel
  • Motocikl: Aprilia SL 1000 Falco - Honda XL 1000 Varadero - Yamaha XVS 1300 Midnight Star-Yamaha Xcity 250-Yamaha Xmax 125

Onda samo Gold Wing ti preostaje ili da smanjis snagu na tvoj, mada ne znam koliko ce se smanjiti krajnja brzina sa smanjivanjem snage a tebi je koliko sam razumeo to najveci problem 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2183 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Moje mišljenje, problem je u velikom viziru. Daje lažni osećaj, nema vetra, ušuškan si, samo gas...

Ja mogu da vozim bez cajgera, uopšte ne gledam koliko vozim. Meni je max brzina na auto putu do 120 km/h. Preko toga, bije me vetar (mali vizir).

Prethodni maxi skuter sam, u zadnje vreme, sa velikim vizirom počeo da vozim "do kraja". Zato sam ga i prodao, da probam da sačuvam glavu. Meni je vetar sigurna kočnica, glava me nekad i prevari...

Opet, drugar vozio Horneta 600 kad god je mogao, pun gas, bez ikakvog vizira...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)
Onda samo Gold Wing ti preostaje ili da smanjis snagu na tvoj, mada ne znam koliko ce se smanjiti krajnja brzina sa smanjivanjem snage a tebi je koliko sam razumeo to najveci problem 
Gold wing na automatu je prošlu godinu izgubio od debele u finalu izbora...svakako ću jednog dana dorasti do njega. Nadam se da će to biti kad u jednom od sljedećih redizajna na njega stave poštene kočnice. Ali da u sadašnjoj dilemi gl18 na dct je svakako opet u finalu, ako stvar dođe do izbora...

Ja isto nisam siguran da će ograničenje snage pomoći, koliko mi kažu razlika se osjeti poslje 180 tek. Do tamo ide skoro pa bez razlike.

Vidjeti ćemo sutra nakon vožnje kako je mentalna gimnastika dala rezultata.

Sent from my SM-F946B using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)
Moje mišljenje, problem je u velikom viziru. Daje lažni osećaj, nema vetra, ušuškan si, samo gas...
Ja mogu da vozim bez cajgera, uopšte ne gledam koliko vozim. Meni je max brzina na auto putu do 120 km/h. Preko toga, bije me vetar (mali vizir).
Prethodni maxi skuter sam, u zadnje vreme, sa velikim vizirom počeo da vozim "do kraja". Zato sam ga i prodao, da probam da sačuvam glavu. Meni je vetar sigurna kočnica, glava me nekad i prevari...
Opet, drugar vozio Horneta 600 kad god je mogao, pun gas, bez ikakvog vizira...
Istina, što je tiše to ideš brže. I na GuSku sam vozio sa čepićima u ušima, ako ih ne stavim brzina automatski pada. Jedino ako si izložen buci brzo se umaras i to je problem kad radiš 1000+ km na dan nekoliko dana uzastopno.

Riješenje sa opuštenim staklom i bez čepića je za lokal, kad vozis 14 ili više sati teško je bez toga. A brzi umor znači pad koncentracije i veću mogućnost za glupu pogrešku.

Sent from my SM-F946B using Tapatalk


  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4096 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue, 1985 Honda XLV750-RD01

Finoća kojom radi šestak hipnotizira.
Ovjes i komfort također.
I kočnice.
Perfekcija na dva kotača.

Kad sam ga probavao sa suprugom veli ona kad smo se vratili
Ovoje motor a ne ona tvoja kanta…..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 428 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: kavasaki kle, BMW K 1200RS

Спасибо !

Чувај главу  (прати црну хронику на форуму )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1379 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

O istoj stvari sam razmišljao pre nekoliko večeri,  dok sam vozio GSa  brzine su mi bile do 140-150kmh.Sada se prosek dosta povećao i neretko sebe hvatam kako na otvorenim putevima vozim daleko većom brzinom.Krenem tako polako od 120kmh i da bi se posle par minuta voznje to nesvesno pretvorilo u daleko veću brzinu, o auto putu neću ni da pričam.Stvar je ješ gora jer vozim suprugu sa sobom.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1469 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 13 sati, Gums je napisao:

Mada ima situacija kada tih 30-50 KS više pomogne, brza pretjecanja recimo, a brže pretjecanje je sigurnije...

 

Ovo je obno sto tera u propast. Brza voznja, brzo preticanje. Jak motor, velike mogucnosti. Gde zuris? Gde zurite? Sa 250-500ccm obilaze planetu, a nekome je malo 150ks na motoru. Manje snage, bolja koncentracija na putu, bolji proracun i umerenija voznja. Ili, velika kocnica u glavi!

 

Skoro ja na ibarskoj magistrali, prelep put za voznu ali pun krivina i vrlo rizican, vozim ja 90 iza autobusa (verovali ili ne), koji je mene pretekao, i kolega na GS-u pretice obojicu, krivina u desno, ja ga jedva vidim krajickom oka, on mene pozdravlja desnom rukom i nastavlja preticanje! Ja u cudu! Rekoh, ili ima mooda, ili znanje, ili nema mozak. Ja ostadoh pozadi. Zato mi i solo voznje najvise prijaju...

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)
Finoća kojom radi šestak hipnotizira.
Ovjes i komfort također.
I kočnice.
Perfekcija na dva kotača.

Kad sam ga probavao sa suprugom veli ona kad smo se vratili
Ovoje motor a ne ona tvoja kanta…..


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
Ovo je istina. Isto si rekao dok sam ja gledao motor prošlu godinu mislim. Tek nakon što sam ga probao sam shvatio do kraja...

Sent from my SM-F946B using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)
 
Ovo je obno sto tera u propast. Brza voznja, brzo preticanje. Jak motor, velike mogucnosti. Gde zuris? Gde zurite? Sa 250-500ccm obilaze planetu, a nekome je malo 150ks na motoru. Manje snage, bolja koncentracija na putu, bolji proracun i umerenija voznja. Ili, velika kocnica u glavi!
 
Skoro ja na ibarskoj magistrali, prelep put za voznu ali pun krivina i vrlo rizican, vozim ja 90 iza autobusa (verovali ili ne), koji je mene pretekao, i kolega na GS-u pretice obojicu, krivina u desno, ja ga jedva vidim krajickom oka, on mene pozdravlja desnom rukom i nastavlja preticanje! Ja u cudu! Rekoh, ili ima mooda, ili znanje, ili nema mozak. Ja ostadoh pozadi. Zato mi i solo voznje najvise prijaju...
Ima nas raznih, nekome paše 80-90 a nekome 120-140, nekome je sigurnije da obiđe kamion a nekome da ide iza njega. U svakom slučaju promet i ceste su kod mene malo drugacije, cesta je otvorena a udaljenosti velike. Kamioni van grada idu 100-130 a kada te preticu nije niti ugodno niti sigurno.

Obići planetu se može i pješke i na koturaljkama, zavisi kako je kome gust. Ja je recimo ne bih volio obilaziti na magarcu i potrošiti pola života, a netko ide pješke i uživa. 100 ljudi...dva puta više sisa..

Slažem se da brzu vožnju treba izbjegavati, samo brza vožnja nije sve brže od ograničenja.

Sent from my SM-F946B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Malo pozitive, prema planu nakon svitanja start. Ruta izabrana tako da bude otvorena cesta, zavojita koliko može, minimum grada i da je sve poznata cesta gdje sam već vozio (da mogu usporediti naknadno prosjecnu brzinu).

Sve u svemu, debela za sada ostaje, osim 100 km skoro pa autoputa, držao sam brzinu do 140, na autoputu sam planirao do 160 ali bilo je prometa do te brzine pa sam malo samo dignuo brzinu da vozim sam a ne u gužvi.

Sve u svemu doma na ručak, glava na mjestu.

Po putu je bila mala tehnička nezgoda, slično kao i prošlu godinu, opet u gužvi grada. Znači moram opet na servis...na svu sreću uskoro je red i za novo ulje pa će sve zajedno.

734819210a45f6dd6b2c24daa96fc773.jpg9839259038b7842d4c177c98eb2ce849.jpg18d0f05ba252dbf16e5e1309c3508a76.jpgc6ab8bd487044074cbd54bfd947e51c3.jpg586d07441d5596fd8f4f7689d9127179.jpg

Sent from my SM-F946B using Tapatalk

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Vyksa, Rusija
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 (Nastya)

Prošlu godinu nije bilo do termostata, nego je ostao u sistemu neki zračni čep. Nakon toga je riješeno i nije diran sistem hlađenja a danas opet. Samo se dogodilo u gradskoj gužvi nakon 20 minuta. Dok se kreće motor nema toga. Treba gledati.

Sent from my SM-F946B using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja