Jump to content

Moto Zajednica

Youtube problemcic

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Za poslednja dva videa dobih upozorenje o autorskim pravima... Sta ovo konkretno znaci? Treba li da zamenim muziku na tom parcetu filma?

 

 

Screenshot_20230629_214712.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

kad procitam "autorksa prava" , tacno mi se 00 najeze odmah ..

ovo sto si dobio je nista , neko je video da si koristio muziku koju ne smes , ali nista , ne utice na kanal...

 

problem je sto neki potrazivaci autorskih prava ne salju ovakvu opomenu , nego ti obrisu video klip i dobijes "strike".. kad prvi put to dobijes , moraces da ides na on-line skolu o svemu tome ...sastoji se od toga da procitas teks , pa ti YT postavlja pitanja , ti odgovaras , i ako "polozis" - to je to...krece odbrojavanje i posle 3 meseca ti se brise strike...

problem je kad dobijes 3 strike-a , onda se gasi kanal bez mogucnosti oporavka vise ikada....

 

sad malo o autorima ...svaka numera moze da ima i do tri potrazivaca autorskih prava , tekstopisac , kompozitor i izvodjac... moze da rokne strike bilo ko od njih.....

 

tu on line skolu "pohadjas" samo kad prvi put dobijes strike... posle ne... 

ima sigurno jos nesto sto sam hteo ali zaboravih...

 

ne pitaj me kako znam sve ovo....

Promenio član Darko Mihajlovic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1080 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Ja ću ono što je Dare zaboravio, a to je da se ovaj video ne može koristiti za monetizaciju. Odnosno ne možeš profitirati od njega.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5718 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Svojevremeno sam dobio savet da napisem sledece ispod videa:

 

" All credits and all rights belong to authors and their respective partners. I do not own this song, nor do i claim to do so."

 

Navedem u opisu nazive kompozicija i imena autora koje koristim i navedeni tekst. Dobijem  Copyright Claim i na par videa Partially blocked da je u nekim zemljama/regionima nedostupan video. E sad, meni monetizacija od YT ne treba, on mi je cisto kao izlog, sta radim, da ljudi vide. Oni koji ubiraju kintu, njima ovo ne igra...

 

Ovo sve pisem, jer mozda upuceniji znaju da li pomaze kod tog Baanovanja sa YT-a... :neznam:

All credits and all rights belong to authors and their respective partners. I do not own this song, nor do i claim to do so.

All credits and all rights belong to authors and their respective partners. I do not own this song, nor do i claim to do so.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 936 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Ne vredi, YouTube ima automatske algoritme preko kojih otkriva šta se nalazi u videu, neverovatno su precizni, meni su udarili Copyright Claim na video sa VHS kasete, kvalitet užas, neko venčanje iz 90-ih, a pesma u pozadini neki hit iz tog vremena... 

 

Možeš da pokušaš da ubrzaš, ili usporiš malo audio, ili ga modifikuješ da zbuniš algoritme... 

 

Npr. (ne znam da li radi i dalje, ali shvataš suštinu...)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja