Jump to content

Moto Zajednica

Trazi se saputnik za dugacko putovanje !!!!

Recommended Posts

  • U prolazu, 13 postova

Plan je bio da ovog leta (2009) sredinom avgusta moj drugar i ja krenemo put Sicilije preko Madjarske, Austrije, Nemacke, Svajcarske, Italije... Posto je doslo do problema, odnosno moj drugar ne moze finansijski da isprati plan, ODUSTAO JE na moju zalost, ali ja nisam odustao od puta... Trazim entuzijastu ili dva koji ce samnom krenuti na put... za sve informacije kontaktirajte me prvo na forumu, kasnije cemo preko telefona. pozdrav svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd , Borča
  • Motocikl: TDM 900

Dje si Iske legendo ;D

Koji te to ortak ispalio?

Ana i ja planiramo put do Firence sad na leto, cim se ja vratim iz Crne Gore, ali uz Jadransku obalu.

4,5 dana obilazak Italije pa nazad preko Alpa...

Srbija, Bosna, Crna Gora, Hravatska, Slovenija, ITALIJA, mozda malo Francuska, Svajcarska, Austrija, Madjarska, Srbija.

Pa ti vidi, trebalo bi da idu sa nama  Rile i Natasa ali...

jadno 20 dana na putu ;D

Javi se...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Odlicno... ali meni je ruta malo drugacija... put bi trebalo da traje oko 25 dana, a siguran stop je u Svajcarskoj. Tamo je Majk sa svojom ekipom, pa mozda neko od njih krene za Siciliju. Inace, temo bi trebali da se zadrzimo oko 2-3 dana.  Tamo imamo smestaj i klopu za sve vreme...

 

Potrebno novca : oko 3000 eura

Vreme putovanja: oko 25 dana

Maximum putnika: 3 vozaca (do Svajcarske)

Starost: ne stariji od 30 godina

Vize: Ja cu da sredim

 

        Ima li zainteresovanih ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Chicago, Illinois

Oho druze Iske, pa lepu ti turu planiras!

Rado bih posao, ali mislim da mi finansijska situacija nece dozvoliti to ovog leta...

Nego reci mi kako dodje do cifre od 3000e? Nesto mi je to mnoogo para za ovakvo putovanje!? Jel planiras da odsedas u hotelima od 5* :) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Bas naprotiv, sator i kampovanje na divlje, pod uslovom da nas ne uhapse ovi unijski panduri. Inace cifra od 3000 je realna, i to ako jedemo brzu hranu i spavamo na najjeftinijim mestima. Inace cela ruta je oko 10 000km. Sad ti racunaj, 25 dana voznje, hrana, spavanje, gorivo, putarina, svetska kriza...

Inace veliki spas da ne bude veca cifra je Svajcarska, iako cudno zvuci, jeste skupa zemlja ali tamo imam brata bajkerakod kojeg bi imali komplet smestaj za 2-3-4 dana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd , Borča
  • Motocikl: TDM 900

Ajde vidi da malo istreniras masinu do Crnogorskog primorja... ;D

Sad u martu planiram da dovezem motor dole, vidi da se iskombinujes za par dana u tom periodu

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Bas naprotiv, sator i kampovanje na divlje, pod uslovom da nas ne uhapse ovi unijski panduri. Inace cifra od 3000 je realna, i to ako jedemo brzu hranu i spavamo na najjeftinijim mestima. Inace cela ruta je oko 10 000km. Sad ti racunaj, 25 dana voznje, hrana, spavanje, gorivo, putarina, svetska kriza...

Inace veliki spas da ne bude veca cifra je Svajcarska, iako cudno zvuci, jeste skupa zemlja ali tamo imam brata bajkerakod kojeg bi imali komplet smestaj za 2-3-4 dana...

 

  Za 100 eura po danu ne treba ti sator jer ce hotel, benzin i svi ostali troskovi sigurno uklopiti u tu cifru . Imas li plan kojim ces putem voziti do tamo? Ne znam kako si dosao do cifre 10,000 km , zvuci mnogo sa obzirom koje si zemlje naveo. Dopada mi se i profil saputnika kojeg trazis, na trenutak pomislih da trazis mladu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5501 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam 2007. isao kruznu turu Italija-Grcka, oko 5000km, 17 dana, veci deo hotela smo nasli odavde, uklopilo se u 1300E. Nismo nosili satore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Konjarnik-Bgd
  • Motocikl: dr 650 se - T7

Ja sam 2007. isao kruznu turu Italija-Grcka, oko 5000km, 17 dana, veci deo hotela smo nasli odavde, uklopilo se u 1300E. Nismo nosili satore.

 

Dotore,bez satora se na put vise nikad ne ide  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5501 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ja sam 2007. isao kruznu turu Italija-Grcka, oko 5000km, 17 dana, veci deo hotela smo nasli odavde, uklopilo se u 1300E. Nismo nosili satore.

 

Dotore,bez satora se na put vise nikad ne ide  ;D

 

Znas i sam!!! ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Imam plan, naravno. 10 000km zvuci puno, ali nije, mada bi bilo bolje da bude manje. Inace ruta je sledeca: Bg, Budimpesta,Viena, Minhen, Donaushingen, Shafhauzen, Neshatel, Montro, Milano, Genova, Piza, Rim, Napoli, Mesina, PALERMO. Pa nazad prema Bariju, Trajekt-Bari, Trebinje, Sarajevo, Cacak, Beograd. Ovde nema 10 000km, ali kad se uracunaju ture po Svajcarskoj gde ostajemo 2-3 dana i ture po Siciliji, to bi mozda bilo i vise od 10 000... sator obavezno nosim, kuvalo na plin i suvo meso :)

Sad ako ima neko savet ili bilo kakve preporuke, neka pise !

  A ne zvuci lose da se javi neka mlada, mada ne bih imao nista protiv i da je starija...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Konjarnik-Bgd
  • Motocikl: dr 650 se - T7

. sator obavezno nosim, kuvalo na plin i suvo meso

 

ako sve ovo nosis, sa 3 soma mozes da vodis jos dvoje za Dz  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Pa dobro, 3 soma mozda jeste mnogo, al nek se nadje  :)

I detaljno sam proucio, ima 5200km ceo krug, bez svrckanja po evropi, kad se to uracuna, ispadne 9000

E sad, ako neko ima neki predlog gde obavezno svratiti na pomenutoj ruti, neka obavezno pise!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Ako si vec resio da se svrckas, onda obavezno na hodocasce na Grossglokner u Austriji i na Passo di Stelviou Italiji( on je taman na granici sa Svicom pa mozes iz Svajcarske).

 

Pogledaj ovaj site:

http://www.alpineroads.com/

 

Bas tako Doktore a posle toga prelepa Toskana !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja