Jump to content

Moto Zajednica

Mešanje ulja i benzina

Recommended Posts

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Raska
  • Motocikl: Honda Silver Wing 600, Yamaha Fazer 1000

Pozdrav imam beverly 500 2006 godina skuter normalno radi nikakvih problema nemam osim sto primecujem da mi raste nivo ulja kad uradim servis bude na pola meraca posle nekih 1000km bude na max  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Zdravo komšo,

Kako ti se ponaša temperatura motora, dostiže li radnu ili ne?

Taj agregat ima tendenciju da naliva benzin u ulje ako termostat ne radi kako treba pa je temperatura motora ispod radne... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Zdravo komšo,
Kako ti se ponaša temperatura motora, dostiže li radnu ili ne?
Taj agregat ima tendenciju da naliva benzin u ulje ako termostat ne radi kako treba pa je temperatura motora ispod radne... 
Јесте да

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 818 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ako je niska radna temperatura, zameni termostat. I nemoj voziti za razređenim uljem

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Raska
  • Motocikl: Honda Silver Wing 600, Yamaha Fazer 1000
Pre 6 sati, Bokes je napisao:

Zdravo komšo,

Kako ti se ponaša temperatura motora, dostiže li radnu ili ne?

Taj agregat ima tendenciju da naliva benzin u ulje ako termostat ne radi kako treba pa je temperatura motora ispod radne... 

u voznji na otvorenom je za malo ispod pola kazaljke u gradu je na pola tacno ako stojim par minuta u mestu digne i preko pola pri vecim brzinama 70-80 skoro nikad nije na pola uvek je za nijansu ispod pola ali kontam da je to normalno jer na toj brzini ga vetar malo hladi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Za koliko vremena pri hladnom startu u leru podigne temperaturu na radnu? Treba da bude relativno brzo, oko minut...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1056 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750x
pre 55 minuta, Pelee je napisao:

u voznji na otvorenom je za malo ispod pola kazaljke u gradu je na pola tacno ako stojim par minuta u mestu digne i preko pola pri vecim brzinama 70-80 skoro nikad nije na pola uvek je za nijansu ispod pola ali kontam da je to normalno jer na toj brzini ga vetar malo hladi

Nije dobar termostat, mora da stoji pravo ili kako vec ima oznaku na 90-100c, 
Drugar je imao 500 i znam da mu to boljka, kad je hladan gura vise goriva i svo to gorivo zavrsi u karteru tj ulju pa zato dize nivo i od tog razredjenog ulja masina kaze zdravo, zameni termostat i vozi se mirne glave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Raska
  • Motocikl: Honda Silver Wing 600, Yamaha Fazer 1000
Pre 1 sat, Rider000 je napisao:

Za koliko vremena pri hladnom startu u leru podigne temperaturu na radnu? Treba da bude relativno brzo, oko minut...

3/4 minuta u leru digne radnu temperaturu na pola i kad kazaljka se vec priblizi kriticnoj temperaturi upali se ventilator kada je temperatura 90  hladnjak je topao sad  po mom razmisljanju znaci da je termostat zatvoren i da ne kruzi tecnost tek kad upali ventilator na nekih 105stepeni bude hladan

Promenio član Pelee

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova
  • Lokacija: Zapadna Bačka
  • Motocikl: Honda Africa Twin

Kod prvih Master agregata je bio taj problem, mislim da je posle 2004 resen unapredjenjem i izmestanjem samog termostata, a u novijim modelima i dodavanjem jos jedne svecice... Tacno tako, ECU ocitava temperaturu motora, vidi da je hladan i ubrizgava vise goriva, taj isti visak goriva zavrsi u karteru zajedno sa uljem... 

Kod mene je prva serija Master agregata i evo posle 3000km od zamene ulja, isto je idalje zlatne boje, stoji od prvog dana na Max podeoku...  Imam i jedan termostat u rezervi jer se vise ne proizvode za starije modele pa pase od Kymca Downtown 300i... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Raska
  • Motocikl: Honda Silver Wing 600, Yamaha Fazer 1000
pre 5 minuta, Rider000 je napisao:

Kod prvih Master agregata je bio taj problem, mislim da je posle 2004 resen unapredjenjem i izmestanjem samog termostata, a u novijim modelima i dodavanjem jos jedne svecice... Tacno tako, ECU ocitava temperaturu motora, vidi da je hladan i ubrizgava vise goriva, taj isti visak goriva zavrsi u karteru zajedno sa uljem... 

Kod mene je prva serija Master agregata i evo posle 3000km od zamene ulja, isto je idalje zlatne boje, stoji od prvog dana na Max podeoku...  Imam i jedan termostat u rezervi jer se vise ne proizvode za starije modele pa pase od Kymca Downtown 300i... 

Meni je euro 3 i ima 1 svecicu 460 kubika nije onaj noviji agregat od 493  ali izgleda da mesa ulje i benzin  osim toga ponasa se sasvim normalno lepo ide ne dimi potrosnja je u gradu sa malo jacim gasom oko 5.5 litara ima malosi varijator bez njega verovatno i manje e sad nasao sam termostat za 6000din orginal piaggio jel zna neko dobrog majstora u blizini raske 

Promenio član Pelee

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Raska
  • Motocikl: Honda Silver Wing 600, Yamaha Fazer 1000

Pozdrav pisem sa zakasnjenjem problem sam resio tako sto sam zamenio termostat i senzor temperature sada je sve ekstra presao sam 20.000 km od tad ranije nikad nisam dolivao ulje😂😂 cak sam morao i povremeno da ga ispustam 100/200g  svi drug ima nexus 500 2010 god i on je imao isti problem takodje je menjao termostat i senzor tako da moja preporuka ko god poseduje master masinu promeni termostat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja