Jump to content

Moto Zajednica

Da li je pouzdano uzeti moto-kros kacigu sa Alliexpressa?

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Zdravo ljudi! Mlad sam vozač, kupila sam Peda TEK r125. 

Naravno sad mi je cilj da iskompletiram moto opremu što pre. Dosta toga mi se sviđa, sa Alliexpressa, posebno što mi se dopalo su moto-kros kacige. 

Evo i linka da znate o čemu se tačno radi:

Po ceni je ovo naravno dosta isplativo, ali koliko je bezbedno i pouzdano? Zanima me mišljenje malo iskusnijih. Da li je bolje uzeti ovo ili sačekati još malo i uzeti neku

npr. Shoei kacigu... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1078 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Ćao, odakle si?

Najbolja opcija ti je da u lokalnom moto shopu probaš više modela kaciga, odrediš koja ti najviše odgovara i pazariš.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1510 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Kacige sa aliexpressa su samo sminka, sumnjam da su testirane i da imaju sertifikat, po naski sumnjam da moze da sacuva glavu. Ja bi to izbegao.

Kao sto je i Aleksandra napisala, svrati do neke moto radnje i probaj, svaki proizvodjac je prica i oblik za sebe, nece ti svaka ni odgovarati.

za pocetak ne kupuj kacigu dok ne probas.

 

 

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7076 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nikad kacigu sa Aliekspresa, to je sve falš, iako neke čak i solidno izgledaju.

Bolje uzmi polovnu originalnu, nego to falš sranje novo.

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Mislim da ovih aliexpress stvari imas i na kupujemprodajem, e sad, na stranu i da vozis bicikl a ne pedu, ja iskreno ovo ne bih stavio na glavu ni peske do prodavnice, plastika je krta, sto se tice modela bez obzira na dimenzije u obimu su samo pocetna referenca, kalup je takodje bitan (slicno kao kod obuce) kaciga se mora probati pri kupovini i verujem da nemaju bezbednosni sertifikat (homologaciju), pitanje od kakvog materijala je postava posto mora biti antibakterijska i na svemu "pismenom" jeste ako vec kuburis sa lovom onda pojuri bolje nesto polovno, ako ostanes u materiji u narednom periodu postace ti ove stvari jasnije :neznam:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2839 postova

neznam kako si mislio novčano da dobaciš od one za 30 evra do šoei jer je razlika ogromna.Kupi tu jeftinu ako ti se sviđa vizuelno i kupi neku krštenu.

Pr neki dan na skupu u Topoli sam gledao kod lika što prodaje polovne i poneke nove delove 2 šoji kacige sa alija.On to naravno ne govori nego ih prodaje kao polovne original za 300 evra.Iznutra deluju normalno ništa cpecijalno što nije ni bitno nego samo trajnost unutrašnjosti a ne izgled.Moderne kacige imaju lepu i mnogo ozbiljniju unutrašnjost od onih od pre 20 godina a kvalitet kod mnogih i skupih i jeftinih brendova  je 10 puta gori kod onih starih i jednostavnih.

Školjka je veoma lagana ,nepiše kolko ali ima max 1200 grama za xl veličinu što ne uliva poverenje jer sigurno nije karbon.Grafike su odlične ,homologizacije za eu ni nema što neznači automatski da je ne bi bilo da je ne traže jer ne kupuju na aliju samo evropljani.Po mom mišljenu ne bi dobili jer je kaciga previše lagana.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer 7 GT, Super Soco TC

Ne ulazim u kvalitet toga što se prodaje na Aliju... verovatno ima i jednog i drugog. Takođe, ne ulazim u naše trgovačke marže, jer znamo da se na ove proizvode svi ugrađuju (država doda 20% PDVa, pa onda uvoznik tu cenu pomnoži sa 2). 

 

Ipak, kaciga u nekoj situaciji znači život i ne treba rizikovati.

 

Takođe, ni kvalitet ne znači mnogo, ako ne probaš. Ja sam 3 nedelje isprobavao razne kacige, dok nisam našao onu koja odgovara mom obliku glave. Neke su bile veoma kvalitetne, pa i skupe, ali mi nisu prijale. Mora da se proba. 

 

Moj savet je da zaređaš po radnjama i kupiš najbolje što možeš sa budžet koji imaš, a da ti odgovara. 

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1653 postova
  • Motocikl: /

A kaciga...

Ovo je verovatno izliveno od plastike kojom se prave one kofe za brisanje podova. 30e ona + 20e postarina + 20e sto ce nasi da te rebnu za dazbine i plus cekas jedno mesec dana.

To je vec 70e za kofu koja nema ni homologaciju (da je ima pisalo bi u "item description") sa kojom si cak i neispravna i u saobracaju (da stavimo bezbednost na stranu)...

 

Ovde kod nas mozes da kupis novu, homologovanu, sa garancijom za 100 i neki evro...

  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Hvala svima na odgovorima! Upravo me sve to zanimalo. Problem je u nama mladima što mnogo gledamo izgled, a ne kvalitet i zato često pravimo greške. Ovo itekako mi nije dobra ideja.

Kaciga glavu čuva! Dosta ste mi pomogli, svako dobro svima!

Pozdrav iz Požarevca! :)

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.

Pored toliko dobrih brendova i radnji sa moto opremom kao nikad do sada,  i sad sasvim korektnih cena kaciga kod nas na trzistu ti gledas kacige sa Ali expresa... 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja