Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XMAX 300 Tech Max 2023

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4668 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Pre oko dve nedelje imao sam priliku da se po pozivu Yamahe i firme Barel nađem u Italiji, tačnije u Milanu i njegovoj okolini gde smo po Milanu i pasevi oko jezera Komo testirali novi XMAX 300 Tech Max. Defitnivno jedan od najupravljivijih skutera koji sam vozio. Prednji kraj kao na motociklu, kočnice fantastične, kao i agregat. Da ne dužim dalje ovde, posvetio sam ceo detaljan tekst.

 

Ono što me najviše fasciniralo je završna obrada koju nisam do sad sreo ni na jednom motociklu ili skuteru.

 

BJBIKERS.COM

Imali smo priliku da prisustvujemo svetskoj prezentaciji i testu XMAX 300 Tech Max koji je Yamaha organizovala u Milanu

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Pozdrav Jovane,

 

Sa zadovoljstvom čitam sve tvoje uratke.

 

Da li možeš da uporediš završnu obradu na ovom i bmw c400gt skuteru?

 

Pozdrav.

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4668 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 51 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

Pozdrav Jovane,

 

Sa zadovoljstvom čitam sve tvoje uratke.

 

Da li možeš da uporediš završnu obradu na ovom i bmw c400gt skuteru?

 

Pozdrav.

 

 

Pozdrav 

 

Na žalost ne mogu, pošto nisam vozio C400GT. Nemamo saradnju sa Deltom. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4668 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 9 minuta, Džim Džarmuš je napisao:

Hvala na odgovoru i odličnim tekstovima,samo tako nastavi:care:.

 

Pozdrav kolega.

Hvala na lepim rečima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Honda NC750 DCT 2021
pre 6 minuta, QmBGD je napisao:

Đaba praktično :lol2:

Prakticno da, realno ne! :P

Salu na stranu, nije jeftin, ali dali i T-Max opravdava cenu od 15000E? Moje misljenje, ne! Kymco AK550 je 10000E. Opet, Kymco nije Yamaha, ali 5000E je velika razlika.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun

Pozdrav svima, 

 

Da osvežim temu.

 

Dvoumim se oko kupovine ovog skutera. Da li je ovo u tesktu i u temi ovaj aktuelni model koji se prodaje u SRB(godište roizvodnje 2024)?

 

Ima li ko da napiše nešto više od gore i u tekstu navedenog? Zanima me da li je best buy u varijanti gradskog skutera(koje bi bile alternative)? Kako se pokazao u vožnji van grada? Šta od ogromne palete dodatne opreme treba uzeti, a šta je suvišno?

 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Motocikl: 2024 Honda Forza 350

Pozdrav, 

u principu se sve svodi na stvar afiniteta. Ja sam ipak odlučio Forzu 350, preovladao mi je Keyless kofer i automatski podesivi vetrobran.

Pritom kupljen “na slepo”, Hondu nikad nisam provozao, Yamu jesam.. 100m 🤣

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 325 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750 sivi soko šaltalica

@ser_pirtz između kojih modela biješ glavu u izboru? 

U ovoj klasi 300/350 imaš baš širok izbor skutera od raznih kineske proizvodnje do premijum modela kao što je BMW C400. 

Ovaj u tekstu u ovoj temi jeste isti model, samo su boje nešto izmenjene za 2024. dodata je braon bronzana, ostalo je sve isto kao na modelu za 23. 

U izboru skutera će ti presuditi položaj sedenja, to jest tvoji gabariti, dubina džepa i ukus. Mislim da više ne postoji roba koja se ne kvari i koja će trajati doveka, sve je otišlo u što masovniju proizvodnju i trku za profitom, ošljari se i fušeriše. Imaš sijaset primera po temama na forumu sa kakvim su se kvarovima ljudi suočavali, a prelistaj Dileme pri izboru maxi skutera da bi ti malo olakšalo izbor.

Ako zanemarimo kineske proizvođače u fotelja klasi glavni konkurent Xmax bi bila Forza 350. Ako ti recimo zbog gabarita više odgovara stolica položaj onda Beverly 300, Honda SH 350 i Kymco Agility 300. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
On 29. 5. 2024. at 16:05, ser_pirtz je napisao:

Pozdrav svima, 

 

Da osvežim temu.

 

Dvoumim se oko kupovine ovog skutera. Da li je ovo u tesktu i u temi ovaj aktuelni model koji se prodaje u SRB(godište roizvodnje 2024)?

 

Ima li ko da napiše nešto više od gore i u tekstu navedenog? Zanima me da li je best buy u varijanti gradskog skutera(koje bi bile alternative)? Kako se pokazao u vožnji van grada? Šta od ogromne palete dodatne opreme treba uzeti, a šta je suvišno?

 

Hvala unapred.

Ako hoces info iz prve ruke ja sam kupio xmax tech u maju ove godine u barelu napravio sam skoro 5000km i mogu da ti kazem cena opravda taj motor sve ostalo sto sam video i cuo je ok ali xmax je za divljenje. Neces pogresiti !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja