Jump to content

Moto Zajednica

MOTORAD Valjevo

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

Posle duzeg vremena sad mi je palo na pamet da iznesem svoje iskustvo sa Mickom.

 

Dok sam vozio skuter i onaj problem sto sam imao na putu i kada mi je stao motor u Valjevu, tada su mi preporucili Miodraga ili kako ga zovu (Micko).

Adresa je Valjevo Podgorska 30

U skuteru se culo neko lupanje, receno mi je da je to kod varijatora nesto dole i reko u redu, neka ga tu, ja nastavljam, pa kad bude dolazim. A kasnije se ispostavilo da zapravo nije bilo lupkanja u varijatoru nego je motor prolupao skroz, samo nije imao dobar sluh.

Posle nekih mesec dana mi javlja da zamenio varijator i set kvacila i to je iznosilo 180e i plus 5e za postarinu, uredno sam sutra dan poslao pare i nakon nekog vremena resim da zamenim kais i rolnice, ja otvaram, vidim isti varijator koji je vec bio na njemu, prepoznao sam ga po blagom ulubljenju i sve ostalo nije pipnuto nista.

Nisam mu nista rekao, jer ja necu da se osiromasim za te pare, on nece da se obogati, ali neko gore sve to vidi.

Tako da moja topla preporuka je zaobici u sirokom luku.

  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 485 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: A

Imao sam veoma losa iskustva sa njima pre nekoliko godina i pridruzujem se savetu,mene je to druzenje kostalo oko 500e.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Harley Davidson

Требао ми је да замени уље и филтер. Договор у одређено време је пао, али ( баш ме нервира ово али) позвао сам га телефоном у договорено време али њега није било ту. Морао је неодложно да оде негде. Верујем да је тако, само ако је здравље најближих у питању. Нисам добио објашњење, што би по мом мишљењу било сасвим пристојно и прихватљиво. Да не кажем део поштовања муштерије од које очекујеш да ти дође поново, а можда и не очекујеш па се на тај и такав начин поставиш. Свакако поштујем и једно и друго. Мене, не само он, већ било који мајстор, неће никад видети уколико има такав однос према муштерији. 

 

Кажу, "мајсторска посла!" Не желим и нећу да прихватим та "посла" као изговор. 
 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Моје искуство, што се тиче људске стране мајстор Мићка, је и више него позитивно.
@DarkoČa може да потврди.
Пре, чини ми се, две године, кренули смо на вожњу и на кружном току у Ваљеву, на Даровом Бандиту је пукла сајла гаса.
Након пола сата размишљања, шта ћемо и како, без резервне сајле, добили смо Мићков контакт, који је на први позив организовао шлеп до њега и мотор истог момента узео да ради. Све остало, а радионица му је била пуна мотора, је оставио са стране.

Након сат времена цимања, скидања резервоара, преправљања сајле, тестирања...
Пожелео нам срећан пут, колико се сећам, без да је узео динар за тих утрошених сат времена рада.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

@Bojan82 Ja sam to menjao tek posle nekog vremena, nisam odma proveravao kad sam doterao motor.. Necu da se osiromasim za tih 185e, neka mu ih. Samo nije ljudski.

 

@Marko05 I ja sam takodje video bas dobre motore i dosta motora koje radi, vidis prema vama je ispao ok skroz, bas ljudski, prema meni skroz obrnuto. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6
15 minutes ago, BSG said:

Micko ima toliko posla da moze da bira kome ce da radi.Ima dosta alata zna posao  i samim tim svoj rad moze da naplati .Svako  ko misli da zna bolje siroko mu polje.Cena je ono sto zulja mnoge al nece to da priznaju

Nije se covek zalio na cenu.

Ako vec ima znanje i alat mogao je da mu zameni deo a ne samo da naplati.

Jel i kod tvog druga Gnoja isto na racunu bude vise nego sto si narucio

 

Promenio član zlatkojov
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

@BSG Cena je najmanji problem, nisam pravio problem, svako naplacuje svoje znanje kako misli da treba, ja to postujem. Ali ovo je nesto skroz drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Pa kad zivis zdravo ne pijes i ne jedes masno, verovatno narucis vodu i vozis rolere.

Ne mogu da te prevare

Promenio član zlatkojov
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Pre 3 sati, Marko05 je napisao:

Моје искуство, што се тиче људске стране мајстор Мићка, је и више него позитивно.
@DarkoČa може да потврди.
Пре, чини ми се, две године, кренули смо на вожњу и на кружном току у Ваљеву, на Даровом Бандиту је пукла сајла гаса.
Након пола сата размишљања, шта ћемо и како, без резервне сајле, добили смо Мићков контакт, који је на први позив организовао шлеп до њега и мотор истог момента узео да ради. Све остало, а радионица му је била пуна мотора, је оставио са стране.

Након сат времена цимања, скидања резервоара, преправљања сајле, тестирања...
Пожелео нам срећан пут, колико се сећам, без да је узео динар за тих утрошених сат времена рада.

Sve kako si napisao @Marko05osim vremena, baktao se i Mićko i radnik njegov jedno 2,5 sata oko montaže i podešavanja, ali je uradio, i bez ikakve naknade nas ispratio, jedno veliko poštovanje pre svega za ubacivanje Motora pre drugih 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Evo ga, kreće opet....
Loja zna da provali kad je neki gost kritičan i problematičan i da ga udalji.
Mićko zna da proceni šta i kako treba da se uradi, to znači da je procenio da Jovi uzme pare i ne uradi ništa.

Ajmo, gde je sledeća tema gde mi pojma nemamo i svi smo idioti, a BSG je drveni advokat
Uprava, jel se ovo toleriše od sada?

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Pun mi je kufer takvih "majstora" koji su za neke vrhhh a drugima prodaju maglu.

Isto sam i ja prosao kod "cuvenog" sega mega, dr, majstora. Uze lovu, nije pipnuo motor. Pomenuo sam ga ranije, svakog poznanika sam uputio u "profesionalizam" doticnog. Makar mi crkao agregat (pupu daleko bilo) kod njega ni da mi plati. 

Mehanika me ne interesuje, nezakeram, doteram motor u servis kazem sta treba da se uradi, platim i to je to 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 17 minuta, vex je napisao:

takvih "majstora"

Kakvih majstora? Ovde je prica suplja ko djevdjir ili nam nije sve ispricao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 402 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Vidi, doziveo sam isto to tako da verujem. Platio posteno da se uradi sledece-

Zamena ulja- odradjena

Zamena antifriza- jok

Zamena kocionih tecnosti- jok

Zamena filtera ulja- da

Zamena filtera goriva- jok

Resavanje rdje urezervoaru- osprao benzinom i vratio

Plus pregled. Uzeo motor, vozio 8 km ugasio se. Otvorim da vidim- pola rezervoara, zaboravim da vrati cep, pali ide.

Epilog- polovan rez i pumpa iz De( 3 meseca+ jedino sto se moglo naci na celom svetu u tom trrenutku)

Za takvog majstora moze samo .... jbs pare,dodju i prodju al obraz je jedan.

Zato odsad sve rsdim sa drugarima, auta kod drugara koje poznajem a motor zajednicki.

Pre 5 sati, ivica744 je napisao:

Kakvih majstora? Ovde je prica suplja ko djevdjir ili nam nije sve ispricao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 9 sati, vex je napisao:

Vidi, doziveo sam isto to tako da verujem. Platio posteno da se uradi sledece-

Zamena ulja- odradjena

Zamena antifriza- jok

Zamena kocionih tecnosti- jok

Zamena filtera ulja- da

Zamena filtera goriva- jok

Resavanje rdje urezervoaru- osprao benzinom i vratio

Plus pregled. Uzeo motor, vozio 8 km ugasio se. Otvorim da vidim- pola rezervoara, zaboravim da vrati cep, pali ide.

Epilog- polovan rez i pumpa iz De( 3 meseca+ jedino sto se moglo naci na celom svetu u tom trrenutku)

Za takvog majstora moze samo .... jbs pare,dodju i prodju al obraz je jedan.

Zato odsad sve rsdim sa drugarima, auta kod drugara koje poznajem a motor zajednicki.

 

Ne sporim ja da ima raznih majstora,ali ova prica ovako ispricana ne pije vodu,za mene. 

Motor stao.Kako stao,ugasio se?Prolupao?Ako je prolupao kako je posle oteran:stabre: a majstor ga nije ni pipnuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

@ivica744 Stao je negde na ulazu u Valjevo, imao je neki cudan zvuk, ali je upaljen ponovo i isao je, ali se i dalje to culo, tad nas je sreo lik ne mogu da se setim kako se zove iz valjeva je vozi mt07, nosi fluo zelenu kacigu i odveo nas je kod nekog lika na ulazu sto radi nesto sa kolima, ima servis, vozio je tad GS-a 1200, a zena 850 i onda su zvali prvo jednog lika sto ima pick-up i popravlja skutere, ali nista od njega, pa su zvali Cipuru, ali on je imao koronu i onda su rekli aj kod Micka. I tad mi je reko Micko da se cuje nesto kod varijatora. Posto nije moglo odma da se resi, reseno je da ja predjem na Varadera i nastavim put pa u povratku da se cujemo i da svratim, ali posto nije, posle nekog vremena smo se culi i tada mi je reko da se i u motoru nesto cuje ali da nema vremena i onda sam ja zvao majstora u Bgu i on je sa slepkom otiso po skuter i odradio generalnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 20 sati, BSG je napisao:

Opet nekome  smeta tudje misljenje i licno  iskustvo sa nekim

Kako ti imaš mišljenje da je odličan majstor (to ne sporim, čak i ne komentarišem jer ne znam), ja imam mišljenje da nije korektan čovek zasnovano isključivo na ovoj situaciji.
Eto, ti ne veruješ Jovi, ja mu verujem jer sam ga lično upoznao. Vidiš, medalja ima dve strane, iz istog razloga ne moram ni ja tebi verovati, a ipak, ostajem pri statusu quo, ne ulazim u majstorluk i znanje, već sam jasno rekao šta mislim i zašto.
Svakako idemo od teme, što nije poenta.

Što se tiče "smetanja tuđeg mišljenja", nemam problem sa tim, nego način iznošenja. Sve i da si upravu (opet nije tema, jesi ili nisi), ne možeš tako. Eto, dobronamerni savet, meni ni iz džepa ni u džep šta ćeš da radiš. Malo mi je čak i krivo što sam i prokomentarisao na prvom mestu, pa da pojedem ... do kraja.

Stava sam da njih dvojica treba da se čuju i rasprave šta imaju i šta je naplaćeno i šta je urađeno i zašto je tako urađeno..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 3 minuta, nafetS je napisao:

šta je naplaćeno i šta je urađeno i zašto je tako urađeno..

Iz prvog posta u ovoj temi nista nije opisano.a kao sto vidis u nastavku pise da mu je Micko kasnije i rekao da se nesto cuje i u motoru,pa ispada da mu je i ukazao na problem sa agregatom (pored onog sto je napisano za varijator).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n

@ivica744 da da, prvo je bilo da je varijator, kaze zamenjeno sve, ali izgleda da se cuje nesto i u motoru, radilica, klip, kaze ne znam tacno, ali sad nemam vremena i dogovorimo se da ja to teram na drugo mesto. Ali opet nije nista problem sem sto nije ispao fer i korektan.. Ali razumem i to, ja njega sam video samo tad kad sam ostavio motor i vise nikad i on je to znao, sto bi u mom kraju rekli "ovca za sisanje". I nisam rekao da je od tad proslo skoro 2 godine, tako da briga me i za pare i ostalo, samo sam hteo da napisem nesto u ovoj temi vezano za ovu temu. 

 

A da se nadovovezem gore, tada je imao 2 nova GS-a podignuta, brdo motora unutra i ispred sto sigurno govori da je dobar majstor, ali dzabe kada nije covek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6
11 minutes ago, ivica744 said:

Iz prvog posta u ovoj temi nista nije opisano.a kao sto vidis u nastavku pise da mu je Micko kasnije i rekao da se nesto cuje i u motoru,pa ispada da mu je i ukazao na problem sa agregatom (pored onog sto je napisano za varijator).

Pored toga sto mu je naplatio zamenu varijatora i popravku a nije ga menjao stvarno je ispao dobar covek i rekao mu da ipak treba kod majstora.

Za postovanje

Promenio član zlatkojov
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja