Jump to content

Moto Zajednica

BJB enduro fanovi

Recommended Posts

  • Drug član, 1348 postova
  • Lokacija: okolica Osijeka, RH
  • Motocikl: Tuareg 660

Hvala druze . Imam slika koilko hoces . A imam i nekoliko klipova da dokazem da sa lancima ide ekstra u stvari sa full cross gumom i ne moze . Prijatelj sto vozi xl ima michelin t63 i nece da liznu po ovakav sneg .

 

T63 uopće nije cross guma nego dualpurpose guma recimo 50:50. To je potpuno pogrešan izbor za snijeg.

Ona je cestovni derivat Desert gume, i odlična je za cestu u svim uvjetima, odlična za makadame svih

vrsta, osrednja u blatu a ako je blato malo veće, nije dobra, a za snijeg je katastrofalna. Ja sam na

njoj doktorirao nauke. Sve gume sa centralnim blokovima ( ripnama ) nisu dobre za snijeg i slične

uvjete. t63 je jako dobar kompromis jer se po cesti voziš ko kralj a većinu terena zadovoljava, za

takve putne endurce. Ne može se uspoređivati sa full enduro ili cross gumama. :takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Split

Drugari, ja se zaista retko oglasavam, al ubiste vise sa ciji je sneg klizaviji, cija guma cupavija, cija planina strmija... Predjite na privatne poruke pa nas batalite. Nama samo snimke pustite :moto3: :moto3: :moto3:

 

mi se vozimo,slikajemo,stavljamo snimke i komentiramo a ti i dalje gledaj i suti :lol::takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Split

Ovde nema leda 100 % . A i snegic je do clanka tako da tu bez muke izlaze svi sa offroad gumom .

 

Znam sigurno jer da ima nebi mako ni na ravnom . Pao sam nekoliko puta kada smo nailazili na led prekriven snegom tako da ovo je samo sneg . S druge strane kada kada se vozi bez lanca bolje izadje tezi motor nego laksi uzbrdo . Drug sa xl 600 je izlazio bolje nego ja svuda dok nisam stavio lance .

 

ovdi vidis bolje podlogu :takoje:

 

E2304CB3-0FC6-9A4D-B359-F4B3BE7BEE7A_thumb.jpg

 

5501484F-599C-804B-877E-2846CE3BB149_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: svuda po malo...
  • Motocikl: dominantni muzjak 498ccm PD09

Drugari, ja se zaista retko oglasavam, al ubiste vise sa ciji je sneg klizaviji, cija guma cupavija, cija planina strmija... Predjite na privatne poruke pa nas batalite. Nama samo snimke pustite :moto3: :moto3: :moto3:

 

mi se vozimo,slikajemo,stavljamo snimke i komentiramo a ti i dalje gledaj i suti :lol::takoje:

uuuuu, sta ti je rek'o za babine carapeeee... :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Drugari, ja se zaista retko oglasavam, al ubiste vise sa ciji je sneg klizaviji, cija guma cupavija, cija planina strmija... Predjite na privatne poruke pa nas batalite. Nama samo snimke pustite :moto3: :moto3: :moto3:

 

mi se vozimo,slikajemo,stavljamo snimke i komentiramo a ti i dalje gledaj i suti :lol::takoje:

 

Ne, ja cutim i vozim... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Evo jos jednog . Ovde se vidi kako klizaju oni lanci koji se samo stave oko tocka . Inace ja sam tu izaso bez problema a jos sam i prvi iso i napravio im put da prodju .

 

Toliko od mene za sada . Kad pokupim klipove od njih gde se vidi kako lanci rade poso postavljam .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Ne zazajte coveka . Vidite da mu Kinez nervozan pa samo skace .

 

Mora da grmi kad mu Aca pravio auspuhe :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

ne maltretirajete ove motore, kupite motorne sanke i vozite ako volite sneg :D :D

po nekom manjem snegu i ok, zajebancije radi, al da krčim pola metra snega, fala kume!! :D:D :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

E braticu . To je dozivljaj . Meni je ova 2 sata voznje bolje nego leti 2 dana .

 

Toliko sam se navuko da jevda cekam dan kada sam slobodan . Probaj pa ce da vidis . Jebes zimu jos smo mladi :stabre:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Pa stvarno nije normalan . Ovde u opste nije u pitanju sneg ( mislim ima snega ) nego muda za ovakvu voznju i da nema snega .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja