Jump to content

Moto Zajednica

BJB enduro fanovi

Recommended Posts

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

jesi li sam pravio lance?

 

Nisam . Naso sam ih kod druga . Inace za gumu su 155 80 r 13 . I ekstra leze na moju 18 ( moja je uska 2.75 ) . Za vece motore sa 18-ticom je bolje da su sa 14 . Inace oni novi sa obrucem niso toliko dobri . Jest da se brze namestaju ali ovi su dosta sigurniji . Do duse ovi su stigli iz nemacke i imaju oko svake alke krug koji je zavaren . Inace od nekog jakog celika su i posle vise ok 20 km po asfaltu nisu se ni ogulile .

 

 

 

Care, stavljaj slike sve sto imas, nece niko da se buni sigurno :takoje:

 

Cekam da mi neko od ovih posalje slike sto su mene slikali da se lepo vidi po kakvom smo se terenu vozili . Ljudi stavljajte lance neznate sta propustate .

 

Kakav je to dozivljaj voziti se bez problema u snegu do kolena , pa to je strasno !!!!!!!!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Pa kako bre evo kod nas veje u najvece . Vec je na ulici oko 20 cm .

 

Tesko nesto postavljam na youtube mnogo su veliki oko 700 mb . Sporo ide da li bi morao prvo nesto da ih smanjim ili sta vec ?????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Pa kako bre evo kod nas veje u najvece . Vec je na ulici oko 20 cm .

 

Tesko nesto postavljam na youtube mnogo su veliki oko 700 mb . Sporo ide da li bi morao prvo nesto da ih smanjim ili sta vec ?????

 

Drazo i kod mene snega pola metra

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Pa vidi ovako . Imas dosta tezak motor za ovakve stvari . I ja bi se tesko usudio mojim ktm-om da idem gde smo danas isli . Ipak je to malo ekstremnije i zahtevnije . Ali neka voznjica seoskim puteljcima i tako slicno to da . Veruj mi kada namestis lance i ako si u mogucnosti i na prednjem tocku , nema razlike da li vozis po snegu ili po asfaltu .

 

To je sledece sta me ceka . Stavljam i na prednji lance jer gola guma ne drzi put nikako . Badava fullcross gume kad je ispod zaledjeno . Kliza se ko blesava . Evo na mom motoru je napred jedna takva i strasno . Kocnicu kao i da nemam jer je i ne smem koristiti .

 

Stavljam slike cim stavim lance . Naravno bice tanji od ovih ali ce da budu gusce ispleteni .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Naveo sam tu gumu jer je danas bio sa njom . Ne verujem da su 50 50 jer imaju velike krampone .

Neu da probam jer znam da nema sanse da bilo koja guma ide dobro u ovakvim uslovima .

S druge strane daj neke slike iz tvog iskustva sa snegom da vidimo kakve si gume vozio i kako to ide . Ja stvarno nisam naiso na gumu koja moze da ide po ovakvim uslovima . Neka me jos neko ispravi ali da vidim slike pa tek onda diskusije o tome .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drrmrr, 758 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: projekat rinfuz ;)

Drazo kaci snimke na VIMEO, bolji je od Youtuba. Pogotovu za vece snimke, ne morash da ih ubijash sa rezolucijom.

Pratim voznje od prvih slika na FB, bravo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6342 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Drazo, dobar predlog za vimeo, registruj se tamo i pusti klipove da se uploaduju preko noci. Taman ujutru da imamo cime da se nasladjujemo uz kaficu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Evo jednog klipa i jedva sam uspeo da ga postavim . Nije nesto jer su svi moji klipovi na drugim aparatima . Pa dok pokupim i postavim evo da vidite od prilike kako to funkcionise . Nije slikano na nekom usponu ali dok ne dodje takav klip evo ovaj .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Evo jednog klipa i jedva sam uspeo da ga postavim . Nije nesto jer su svi moji klipovi na drugim aparatima . Pa dok pokupim i postavim evo da vidite od prilike kako to funkcionise . Nije slikano na nekom usponu ali dok ne dodje takav klip evo ovaj .

 

 

 

:lol::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Evo jos jednog snimka . Ovde sam izaso bez problema nije bilo guranja ili slicnog . Zahvaljujuci lancima islo je glatko . Evo kako su prosli ostali .

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1030 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: APRILIA Caponord & Transalp 1999

Ovde nema leda 100 % . A i snegic je do clanka tako da tu bez muke izlaze svi sa offroad gumom .

 

Znam sigurno jer da ima nebi mako ni na ravnom . Pao sam nekoliko puta kada smo nailazili na led prekriven snegom tako da ovo je samo sneg . S druge strane kada kada se vozi bez lanca bolje izadje tezi motor nego laksi uzbrdo . Drug sa xl 600 je izlazio bolje nego ja svuda dok nisam stavio lance .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Drugari, ja se zaista retko oglasavam, al ubiste vise sa ciji je sneg klizaviji, cija guma cupavija, cija planina strmija... Predjite na privatne poruke pa nas batalite. Nama samo snimke pustite :moto3: :moto3: :moto3:

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja