Jump to content

Moto Zajednica

Voge SR 4 MAX/QJ 350 Fortress

Recommended Posts

  • Drug član, 3442 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
Pre 4 sati, sgolub je napisao:

Nisam nigde video da pise da nosi Loncin agregat iz BMW-a.

Ubacio si mi crvića u glavu:gaa:Goglam sad, i baš svašta ima od (dez)informacija. Da ne pastujem sad linkove, negde pišu da je to kopija BMW C400, negde da je isti motor kao Loncin Voge SR4Max, negde da je sasvim novi kineski motor... uglavnom pominju saradnju BMW, Loncin i QJ Motor timova, ali zaista, ne može se naći baš skroz pouzdana i nedvosmismena  informacija da je to isti agregat kao u BMW -u, odnosno Voge modelu :(

 

A i po specifikacijama sa Neta, Fort ima 34 ks, kao BMW C400, a Voge 29... I tako, još je nejasno. Ipak, po nekom osećaju, rekao bih da je to nešto drugačiji, novi kineski agregat. Zato i jeste jeftiniji.

 

Ali, budimo optimisti, to ne mora da bude loše :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sym cruisym 300

Nisam hteo danas da ti protivrecim ali ni ja nigde ne videh da je bas decidno napisano da je agregat bas taj. Ni Turci to nigde ne pominju, fizicka slicnost skutera je ocigledna ali i do sada su Kinezi kopirali dizajn

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3442 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Za dizajn ima info da je radio neki italijanski Ricardo Motorcycles, koji je bio zadužen i za BMW C400, ali za agregat nema pouzdanih informacija :(

 

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1054 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

To je verovatno  delom taj agregat.

 

E sad u kom procentu i sta je drugacije..to je ogromno trziste,svako kopira neki deo agregata.

 

Hocu da kazem da je konceptualno,inženjerski ista stvar kao c400 agregat ali njegovi delovi nisu svi iz loncina..tako vrv smanjuju troskove.

 

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3442 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Odgovorili su mi iz Autoprometa na upit.

Kažu da je model još u razmatranju za naše tržište, te da će više informacija verovatno imati krajem godine.

Što se cene tiče, bila bi nešto jedva ispod 6.000€, ali pretpostavljam da to nije zakucano.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1054 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

Ja sam dobijao  voge sr4 max za 6150e nov.

 

Jedino ako ti se qj više sviđa estetski..Inače za tu malu razliku (pod uslovom da su napisane cene aktuelne..)ja bih pre Voge.

Cak su mi rekli u nautici da bi mogli da ga otkljucaju na 34 hp bez gubitka garancije.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3442 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Dobar popust bogami, ako to i dalje važi! QJM mi se više sviđa estetski, ali videću ipak do proleća kako se stvari budu razvijale. Sve je to sad više manje približne cene, možda se ipak vratim mom omiljenom Kymcu, ako stigne Agility 350. Za njega već znam da mi odgovara i konceptom i gabaritima.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1054 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750
Pre 1 sat, boza_kg je napisao:

konceptom i gabaritima

Nema boljeg koncepta za visoke i za grad od agilitija ili beva..taj rad..Ali auto put ,magistrala...ovi maksiji poput c400 sr 4 max itd..velika razlika u njihovu korist.

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3442 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa jeste, sve ja to znam. Realno, ništa mi bolje ni ne treba od ovog što već imam. Motam se po gradu, trknem tu i tamo do Kraljeva, Jagodine, retko do Beograda... sve je to po 50-ak, eventualno 100 km u jednom pravcu. Nemam ti ni kad za više\duže.

Al struge strane, verovatno me ni ne vuče da idem dalje, jerbo me vozilo na to ni ne inspiriše :) I tako, slatke muke, kao što reče...

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sr4max
Pre 4 sati, Džim Džarmuš je napisao:

Ja sam dobijao  voge sr4 max za 6150e nov.

 

Jedino ako ti se qj više sviđa estetski..Inače za tu malu razliku (pod uslovom da su napisane cene aktuelne..)ja bih pre Voge.

Cak su mi rekli u nautici da bi mogli da ga otkljucaju na 34 hp bez gubitka garancije.

Tu cenu sam i ja dobio na sajmu ,mislim 6200e sa kacigom . Verovatno će taj stići pred sajam . Tako sam i ja čekao Sr4max par meseci, do tada iščitavao forume i tražio što više informacija o tom motoru. Došao na sajam i rekao dajte mi ugovor , počeli da ga predstavljaju , a ja više informacija imao nego oni .

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3442 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ix, to je bilo još pred sajam, promo cena... Od tad je inflacija značajno uznapredovala i tako to. U cenovniku sad piše da košta 6.890€. I da daju popust, sumnjam da sad skinu skoro 700€. Ako neko zna konkretniju brojku, nek viče.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3442 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Sećam se da je bila priča da popust kao važi samo za one koji su se interesovali u predprodaji, zvali na tel, pisali mail... Sad dal je samo prodajna žvaka, proverićemo. Inače da, cene jesu pale realno, nema ko više da plaća to frljanje.

Al opet, u čemu je fora da staviš u javni cenovnik skuplje, edabi prodao jeftinije uživo, nije mi jasan taj marketing. Po fazonu, kolko koga začepiš, šta li:stabre:

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1054 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

A oni imaju visok dvocifren broj modela skutera,motora,kvadova plovila,dodatne opreme..

 

Dok njemu dođe u fokus da treba da spusti, par stotina eur  za skuter koji ti pratiš svakodnevno,maštaš i čitaš o njemu...mora da prođe više meseci.

 

A i realno svi oni imaju popuste,tako da je u startu digao cenu da bi ti spustio malo uživo,kao i kod polovnih ..Nekom proda i za tu veću cenu.Dosta ljudi ne pita ima lovu i reaguje impulsivno..

 

Takvih sad ima ocigledno manje a ponuda je veca .Inflacija je iscrpela novcanike nakon godinu i po dana + kraj sezone.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3442 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Ma neorganizovano to načisto, a i boli ih q. Kako li prate cene po prodavnicama široke potrošnje onda? Hiljade artikala, te akcije, te popusti, te dobra cena za nebeski narod, te roba pred istek roka... Da viš po radnjama kako interveniše inspekcija i kažnjava, kad je jedna cena na rafu a druga na kasi...

Kad bi svako od njih zaposlio po jedno devojče da se samo o tim stvarima brine, bilo bi mnogo bolje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1054 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Beverly300hp,Honda x-adv 750

 

 

Drugacije je ovo kod 1500 puta skuplje robe.On ti sa više spušta na  nižu.

 

 

Na kraju krajeva nisu oni u nikakvom prekršaju,on ima formiranu cenu.

 

Popust je stvar na koju on ima pravo.

Promenio član Džim Džarmuš

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3442 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Odosmo od teme, izvinjavam se, samo još kratko...

Prodavac ima pravo da niveliše cenu, ali onda važi za svakog, ili za posebne, ali pod jasno definisanim uslovima (lojaliti kartica i sl...)

Ne bi trebalo da može za jednog ova, za drugog ona cena. E sad, naravno, niko to ne kontroliše za ovu robu, ista se ne prodaje svaki dan...

Ima i onog - centrala ne dozvoljava da roba ide ispod zacrtane cene, a prodavac ipak spusti zbog lokalne konkurencije... sve je to jasno.

 

Moja primedba je više za ona tehnička pitanja - oglase robu online recimo, pa ih mrzi da ažuriraju cenovnike, da skidaju ono čega više nema... Kao digitalizujemo se sve u pm, a ono se svodi na - gazda nije tu, pa sačekajte kad se vrati da pričate o uslovima prodaje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sr4max
Pre sat vremena, boza_kg je napisao:

Odosmo od teme, izvinjavam se, samo još kratko...

Prodavac ima pravo da niveliše cenu, ali onda važi za svakog, ili za posebne, ali pod jasno definisanim uslovima (lojaliti kartica i sl...)

Ne bi trebalo da može za jednog ova, za drugog ona cena. E sad, naravno, niko to ne kontroliše za ovu robu, ista se ne prodaje svaki dan...

Ima i onog - centrala ne dozvoljava da roba ide ispod zacrtane cene, a prodavac ipak spusti zbog lokalne konkurencije... sve je to jasno.

 

Moja primedba je više za ona tehnička pitanja - oglase robu online recimo, pa ih mrzi da ažuriraju cenovnike, da skidaju ono čega više nema... Kao digitalizujemo se sve u pm, a ono se svodi na - gazda nije tu, pa sačekajte kad se vrati da pričate o uslovima prodaje.

Da se vratimo malo na temu .. . Uskoro detaljnije....

IMG_20231018_114159.jpg

Screenshot_2023-10-18-11-40-39-486_com.whatsapp-edit.jpg

  • Zbunjen 2
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja