Jump to content

Moto Zajednica

Gde naci sijalicu 1.7W 12V?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: GSR 600 K8

Crkla mi je sijalica na satu i kada je izvadih vidim da je 1.7W- ja prvi put vidim sijalicu od 1.7W!!

Da li neko zna gde mogu da nabavim sijalicu ove snage?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Crkla mi je sijalica na satu i kada je izvadih vidim da je 1.7W- ja prvi put vidim sijalicu od 1.7W!!

Da li neko zna gde mogu da nabavim sijalicu ove snage?

 

ako moze slikaj je . pogledaj u prodavnicema delova za kola posto obicno se sijalice ponavljaju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: GSR 600 K8

Sijalica izgleda otprilike kao pozicija na autu, samo sto se pozicije prave od 3W, 5W... Ako bi stavio neku od jacih sijalica, bojim se da bi istopila plastiku u kojoj lezi, posto samim tim sto je jaca-vise i greje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Sijalica izgleda otprilike kao pozicija na autu, samo sto se pozicije prave od 3W, 5W... Ako bi stavio neku od jacih sijalica, bojim se da bi istopila plastiku u kojoj lezi, posto samim tim sto je jaca-vise i greje.

 

izvini  ja na dvoja kola imam razlicite sijalice . i ja milsim da 3w nemoze ni da istopi plastiku ni da upali instalaciju samo ako ih ima vise a  i druge su 1.7w stavi sve iste makar bile i 3w . ipak pogledaj po boljim prodavnicama auto delova za strance mislim da ce ih naci .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši vlasnik Super Tenere, Afrike i Varadera, 398 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ADV 350

Jedan nas kolega Afrikanac je trazio svuda, bez uspeha. Stavio je sijalicu od 3.4W, i prijavio da sve radi kako treba. Te sijalice od 3.4W imas u skoro svim auto radnjama, idu i u Juga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Naci ces sijalicu od 1.2W istih dimenzija, stavi nju, bolje nego ta od 3.4w...ide u kola na table, i ima ih u podavnicama auto delova. 1.7w ces vrlo tesko naci.

 

Pozdrav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

Probaj u prodavnici u Dimitrija Tucovića (neparna strana), ćošak Krfske i D.Tucovića, prodaju samo elektriku. Imali su takav oblik, ali ne znam za snagu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: GSR 600 K8

Naci ces sijalicu od 1.2W istih dimenzija, stavi nju, bolje nego ta od 3.4w...ide u kola na table, i ima ih u podavnicama auto delova. 1.7w ces vrlo tesko naci.

 

Pozdrav :)

 

Da li mnogo slabije svetli 1.2W od 1.7W? Samo nemoj da mi kazes da svetli za 0.5W slabije  ;D

 

Posto mi sijalice idu u parovima...Pa da gornja polovina sata ne svetli jace, a donja slabije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Naci ces sijalicu od 1.2W istih dimenzija, stavi nju, bolje nego ta od 3.4w...ide u kola na table, i ima ih u podavnicama auto delova. 1.7w ces vrlo tesko naci.

 

Pozdrav :)

Izvini Shesti ali 1.2w je manji format sa oznakom W2x4,6d dok je 3w sa oznakom W2,1x9,5d

u kojoj ne postoji u ponudi sijalica snage 1,2 W . ;)

Znaci covek trazi sijalicu bez grla veceg formata za ins. tablu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: GSR 600 K8

Probaj u prodavnici u Dimitrija Tucovića (neparna strana), ćošak Krfske i D.Tucovića, prodaju samo elektriku. Imali su takav oblik, ali ne znam za snagu.

 

Tacno znam gde je to, hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

 

 

Da li mnogo slabije svetli 1.2W od 1.7W? Samo nemoj da mi kazes da svetli za 0.5W slabije  ;D

 

Posto mi sijalice idu u parovima...Pa da gornja polovina sata ne svetli jace, a donja slabije.

 

Zameni obe sijalice one su ionako slabe ali kad se menjaju sijalice menjas obe ako su povezane na isto , ako nadjes da kupis opet menjaj obe .

pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: GSR 600 K8

 

Zameni obe sijalice one su ionako slabe ali kad se menjaju sijalice menjas obe ako su povezane na isto , ako nadjes da kupis opet menjaj obe .

pozdrav

 

Hvala za savet, pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Izvini Shesti ali 1.2w je manji format sa oznakom W2x4,6d dok je 3w sa oznakom W2,1x9,5d

u kojoj ne postoji u ponudi sijalica snage 1,2 W . ;)

Znaci covek trazi sijalicu bez grla veceg formata za ins. tablu .

 

Sorry, ne videh sliku, mislio sam da su one male kad je rekao 1.7w, takve su kod mene na satu od KTM-a, i na tabli od CItroena :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: GSR 600 K8

I meni je na CBR 600 crkla ista sijalica  >:(

 

I resio si kako? Ili si kao i ja u fazi resavanja  ;D

 

Moglo bi da se resi na sledeci nacin, posto u brzinomer i obrtomer idu po dve sijalice + jedna za spustenu copavu, razmisljam da izrotiram sijalice, pa ove fabricke da osvetljuju sat, a ovu koju cu da promenim npr.3W stavim za copavu. Ionako svetli samo jedno kratko vreme, pa nema govora o pregrevanju/topljenju plastike... Bolje tako nego da mi non-stop svetli pri upaljenoj poziciji/svetlima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

I meni je na CBR 600 crkla ista sijalica  >:(

 

I resio si kako? Ili si ko i ja u fazi resavanja  ;D

 

Moglo bi da se resi na sledeci nacin, posto u brzinomer i obrtomer idu po dve sijalice + jedna za spustenu copavu, razmisljam da izrotiram sijalice, pa ove fabricke da osvetljuju sat, a ovu koju cu da promenim npr.3W stavim za copavu. Ionako svetli samo jedno kratko vreme, pa nema govora o pregrevanju/topljenju plastike... Bolje tako nego da mi non-stop svetli pri upaljenoj poziciji/svetlima.

 

dobra ideja svakako  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: GSR 600 K8

Jos sam u fazi resavanja ali mi kolega kaze da ima da se kupe od 2w pa cu sve da izmenjam a ako hoces poslacu ti one ispravne od 1.7  ;)

 

Ako si ozbiljan, to bi bilo vise nego lepo od tebe!! A moras mi reci i kako da ti se oduzim  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: GSR 600 K8

Jos sam u fazi resavanja ali mi kolega kaze da ima da se kupe od 2w pa cu sve da izmenjam a ako hoces poslacu ti one ispravne od 1.7  ;)

 

Poslao sam ti pp

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: GSR 600 K8

To je sijalica za YUGA. I sva ostala ZASTAVINA vozila. Komad je oko 20 dinara, i imas u svim radnjama auto kozmetike, i delova za vozila.

 

Jesi li siguran? Posto po obliku lici, ali snaga je u pitanju 1.7W - mislim da u juga ide od 3W ili 5W.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Kac

To je sijalica za YUGA. I sva ostala ZASTAVINA vozila. Komad je oko 20 dinara, i imas u svim radnjama auto kozmetike, i delova za vozila.

 

Jesi li siguran? Posto po obliku lici, ali snaga je u pitanju 1.7W - mislim da u juga ide od 3W ili 5W.

 

Samo uzmi i stavi. Nece ti nista faliti, i ja sam na bratovu hodnu stavio i nema nikakvih problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: GSR 600 K8

To je sijalica za YUGA. I sva ostala ZASTAVINA vozila. Komad je oko 20 dinara, i imas u svim radnjama auto kozmetike, i delova za vozila.

 

Jesi li siguran? Posto po obliku lici, ali snaga je u pitanju 1.7W - mislim da u juga ide od 3W ili 5W.

 

Samo uzmi i stavi. Nece ti nista faliti, i ja sam na bratovu hodnu stavio i nema nikakvih problema.

 

Hvala na savetu, u  medjuvremenu clan foruma sa nick-om "mirno600", je odlucio da mi pokloni njegove sijalice(fabricke 1.7W) i ovom prilikom mu se zahvaljujem.  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja