Jump to content

Moto Zajednica

Savet za kupovinu GIVI moto opreme u Italiji

Recommended Posts

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Italija je zemlja iz snova za sve motoriste, jer motora-prvenstveno skutera ima na sve strane, gde god da sam bio od severa do juga Italije motoristi su svuda i ispunjavaju ulice kao nepregledna reka koja se racva na sve strane.Iznenadio sam se njihovim opasnim i nekulturnim stilom voznje tj. obilazenjem automobila sa svih mogucih strana  :-\ Provlace se svuda i voze poprilicno opusteno ali nisam nigde nikog video bez kacige  :)

Radnji moto opreme ima koliko i radnji Pekabete po Beogradu i obicno su na 2 sprata  sa velikim magacinima.Sta god da vam treba za neki skuter nacicete bilo gde, ali ako vam treba nesto od opreme za motocikle tu su stvari sasvim drugacije.Cenu dobijate odmah uz obavestenje da naruceni proizvod moze da stigne za 7-15 dana (u zavisnosti od radnje).Ja sam se stacionirao na manje gradove poput Riminija i Riconea u kojima zivi do 70 000 stanovnika i republike San Marino koja broji manje od 20 000 stanovnika-ovde je oprema bila i najjeftinija, a najskuplja u Bolonji-univerzitetskom gradu sa preko 300 000 stanovnika.Ja sam se vodio logikom da je u vecem gradu i ponuda veca ali sam na terenu video da stvari stoje drugacije ::)

Mogucnost uzimanja poreza natrag (popularni TAX FREE) na granici u manjim mestima ne postoji, dok je u Bolonji izvodljivo ali su zato cene mnogo vece, pa ako uspete da se iscenjkate za manji iznos (sto je sasvim moguce i izvodljivo), i tu gubite mogucnost za povracaj poreza.

 

Popularna Maxia od 52 litra je u Riminiju kostala od 160-170 evra, u San Marinu je bila najpovoljnija-153 evra, dok su mi u Bolonji trazili preko 190 evra, pa sam je uz cenjkanje i natezanje dobio za 170 evra.U Riminiju je crash bar za malog Stroma svuda 80 evra (poredjenja radi, ovde u TRION-u je nesto preko 110 evra), al je u Bolonji oko 106-uz cenjkanje ga dobih za 95 evra.Na kraju se ispostavilo da su i taj jedan imali ko zna od kada jer im je neko narucio i nije ga podigao.Za vizir sam zaboravio da pitam cenu ovde, a i tamo al posto ga nigde nisu ni imali sem u Bolonji cena je bila 80 evra, uz cenjkanje 75 (u TRION-u je 81 evro), sto znaci da se bas nisam proslavio sa nabavkom znacajno jeftinije opreme.Rekli su mi da je u Milanu mnogo veca ponuda opreme i za motore, a i da su cene nize, ali mi je Milano bio van domasaja :(

Tako da ni tamo nije sve za dzabe kako ovde vlada misljenje, niti znacajno jeftinije i dostupnije nego ovde.Ko krene da trazi bilo sta za skuter sigurno ce se obradovati dok za motocikle nemaju ama bas nista na lageru i sve se narucuje  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 629 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Al' moras da priznas da nema veceg meraka nego kad udjes u radnju pa makar i u Bolonji i prelepa devojka  ti kaze da je broj koji trazis poslednji i da kosta upola cene. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ja letos prođoh Rimini, Rićone i San Marino uzduž i popreko. Na žalost u avgustu zbog feragoste rade dvokratno  do 11-12 pre podne i od 5-6 popodne tako da smo mi u obilascima uglavnom nalazili na zatvorene radnje. :'(

 

Ako imaš neke adrese sačuvaj mi ih jer se oštrimo da idemo i ove godine na rockabilly festivall u Italiju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ja sam spisak radnji skidao sa GIVI sajta, al sam jos neke provalio i onako usput, pa se javni pred put i sve cu ti lepo zapisati i objasniti, tj. sta vredi videti, a sta ne  ;)

A sto se tice dvokratnog vremena, to mi je zestoko islo na zivce, niko tamo ne radi od 13:30 do 15:30, cela Italija jede i odmara  ::)

Na zalost od riba, sem akvarijumskih u jednoj prodavnici nismo videli nista  :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD07

Normalno da  je  u San Marinu najpovljnija moto oprema ali ne samo to nego i vino ,garderoba i vecina tih malo skupljih stvari.Razlog te jeftinoce lezi u tome jer je taj grad ,drzava u sustini bezcarinska zona

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Normalno da  je  u San Marinu najpovljnija moto oprema ali ne samo to nego i vino ,garderoba i vecina tih malo skupljih stvari.Razlog te jeftinoce lezi u tome jer je taj grad ,drzava u sustini bezcarinska zona

Ma San Marino je bescarinska zona koja sluzi za pranje para Italijanima, jer imaju mnogo vise regostrovanih firmi nego sto broje stanovnika, a sto se tice cena, u ostalim firmiranim radjama, identicne su sa onim u Riminiju, nema pojeftinjenja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Bg

 

www.motorstock.it Kupovina    postavih davno ovu temu...to je najeftinije shto sam nashao u italiji...npr givi maxia 140 e :o  ima samo jedna caka a to je da;mora se imati broj socijalnog osiguranja kada naruchujesh  shto nije problem ako imash nekog ko radi tamo...meni je sve kupila devojka koja je na studijama tamo ...super je fora swhto ti kurir donosi na adresu ti proverish da je sve ok. platish i gotovo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

 

www.motorstock.it Kupovina    postavih davno ovu temu...to je najeftinije shto sam nashao u italiji...npr givi maxia 140 e :o  ima samo jedna caka a to je da;mora se imati broj socijalnog osiguranja kada naruchujesh  shto nije problem ako imash nekog ko radi tamo...meni je sve kupila devojka koja je na studijama tamo ...super je fora swhto ti kurir donosi na adresu ti proverish da je sve ok. platish i gotovo

Zvali i pitali i rekli mi da za 140 evra dobijes samo kofer bez poklopca za dokumente u gornjem delu i u donjem lastisa za vezivanje, koji dodatno kostaju jos 30 evra.Mali zez  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Bg

 

www.motorstock.it Kupovina    postavih davno ovu temu...to je najeftinije shto sam nashao u italiji...npr givi maxia 140 e :o  ima samo jedna caka a to je da;mora se imati broj socijalnog osiguranja kada naruchujesh  shto nije problem ako imash nekog ko radi tamo...meni je sve kupila devojka koja je na studijama tamo ...super je fora swhto ti kurir donosi na adresu ti proverish da je sve ok. platish i gotovo

Zvali i pitali i rekli mi da za 140 evra dobijes samo kofer bez poklopca za dokumente u gornjem delu i u donjem lastisa za vezivanje, koji dodatno kostaju jos 30 evra.Mali zez  ;)

  neznam kako to...meni je sve stiglo novo i ok. i u zdravlju ga nosim..znam da su latini izmislili prevaru ali ovo je mnogo i za njih  ::) :-[  moj savet ti je da probash ponovo mozzda te neka srbenda otkachila...kao shto sam vec rekao donose na adresu i normalno pogledash dal je sve ok i tek onda platish...prosto nemogu da verujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja