Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Gpz 500s-Cbr 600f

Zdravo drugari.Pošto nisam naisao na ovakav clanak moram ovde da postavim pitanje.Da li mogu da stavim druge heblove na gpz 500s, od gpz 600r zbog polozaja vozača.Da bude malo nizi korman? 

Ide zima pa da nešto poradim na motoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Zdravo drugari.Pošto nisam naisao na ovakav clanak moram ovde da postavim pitanje.Da li mogu da stavim druge heblove na gpz 500s, od gpz 600r zbog polozaja vozača.Da bude malo nizi korman? 

Ide zima pa da nešto poradim na motoru.

Ako misliš na one od starog modela, koji formom liče na one od GPZa, oni su za štapove većeg prečnika pa nisam siguran da će moći da stanu, staće oni preko štapa, ali nevjerujem da će leći đe treba na gornji trougao

 

Probaj naći ovakve koji idu direkt na štapove, samo moraš naći pravi prečnik

 

s-l225.jpg

 

Ali se bojim da će te brzo proći volja od ovoga, motor će ti biti neudobniji i manje upravljiv, jer će volan udarati u široki rezervoar već pod malim uglom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: GPZ 500S 1998

Pozdrav svima, neko vreme vec se vozikam po kraju sa Kavom, imam 45 g i red bi bio i da polozim. Pre par meseci sam namontirao nove gume , pa bi stare poklonio . Pilot aktiv 110 i 130 70 17 imaju saru a dot 2011 kraj g.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3141 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

lep gest, ja sam stari gpzovac, ako te nešto zanima, pitaj.

Ako po gradu vidiš olupani zzr, to sam ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čačak

Zdravo svima! Trenutno imam Piaggio X9, ali bih voleo da negde na leto zajašem GPZ 500s.

Video sam da ima modela od 27 ks, pa me interesuje kako se skida blokada i da li je to isplativo?

Ne bih da se kajem posle kupovine, ako me razumete

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3141 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Zdravo svima! Trenutno imam Piaggio X9, ali bih voleo da negde na leto zajašem GPZ 500s.

Video sam da ima modela od 27 ks, pa me interesuje kako se skida blokada i da li je to isplativo?

Ne bih da se kajem posle kupovine, ako me razumete

moj je bio 25kw, ali skinute blokade. I tako je vožen u Srbiji 10 godina i odem kod doktora Bokilića i on provali da mogu još da se otvaraju klapne karbova ako se zamene poklopci. Tako da je punu snagu koristio nakon dve decenije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Zdravo svima! Trenutno imam Piaggio X9, ali bih voleo da negde na leto zajašem GPZ 500s.

Video sam da ima modela od 27 ks, pa me interesuje kako se skida blokada i da li je to isplativo?

Ne bih da se kajem posle kupovine, ako me razumete

Ako vec nije skinuta, sto je verovatno, skida se veoma lako i isplativo je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čačak

Sviđa mi se GPZ odavno, a i koliko čitam nije skup za održavanje, registraciju itd. A i baš je lep!

Da li treba kupovati neke nove delove ili se samo nešto skine, razbuši....da bi se oslobodilo 60 konjića?

I ako znate koliko para otprilike izlazi.

Hvala za odgovore!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

A sad videh da nema 2 diska napred, a ja se uglavnom vozim sa gospođom, a nisam baš mršav.

Gkupo mi da stavim temu na Kupujem, kao : GPZ 500 , negde u junu i kad prodam Piaggio

 

Nema ni moj 2 diska napred. Cisto sumnjam da je neka velika razlika. Na ovome sa jednim diskom je veci disk i veca kociona klesta. Ako trazis motor koji ce odlicno da koci sa saputnikom, mozes zaobici komplet ovaj cenovni rang. To ne postoji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Inace jel zna neko ciji je ono GPZ vec 2 godine na oglasima za 2000 evra? Mislim covek je bas uporan, ko ce dati 2k evra kad za te pare imas cbr600 f4 koji je mladji a 2 klase bolji motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 336 postova
  • Lokacija: Čačak

 

A sad videh da nema 2 diska napred, a ja se uglavnom vozim sa gospođom, a nisam baš mršav.

Gkupo mi da stavim temu na Kupujem, kao : GPZ 500 , negde u junu i kad prodam Piaggio

Nema ni moj 2 diska napred. Cisto sumnjam da je neka velika razlika. Na ovome sa jednim diskom je veci disk i veca kociona klesta. Ako trazis motor koji ce odlicno da koci sa saputnikom, mozes zaobici komplet ovaj cenovni rang. To ne postoji.

Pa , kako koči sa suvozačicom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

 

 

A sad videh da nema 2 diska napred, a ja se uglavnom vozim sa gospođom, a nisam baš mršav.

Gkupo mi da stavim temu na Kupujem, kao : GPZ 500 , negde u junu i kad prodam Piaggio

Nema ni moj 2 diska napred. Cisto sumnjam da je neka velika razlika. Na ovome sa jednim diskom je veci disk i veca kociona klesta. Ako trazis motor koji ce odlicno da koci sa saputnikom, mozes zaobici komplet ovaj cenovni rang. To ne postoji.

Pa , kako koči sa suvozačicom?

 

 

Ako je noviji disk i nove plocice kocice zadovoljavajuce, ali sa 40k kilometara disk je za menjanje verovatno. 

 

Mozda ce neko reci da koci dobro, ali u poredjenju sa novijim motociklima, koce lose. Najbolje je da probas pa vidis. 

 

A za pitanje iznad, da onaj crveni

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6860 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne kenjajte,

 

vozio sam ER5 koji je tezak 200 kg sa crashbarovima, nosacima kofera. Vukao je mene od 120kg, devojku od 65, tri kofera (Givi Maxia E52, 2xE360 bocna kofera) i tank torba. To vam je ~450 kilograma, skoro pola tone. Prosao sam kanjon Morace, Zabljak, Durmitor, Savnik... 

 

Morate da razgranicite neki stvari, u tom cenovnom rangu i klasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

E, hvala ti lepo. Onaj crveni sam gledao i kad sam kupio X9.

Pošto je disk prednji za GPZ? Otprilike

Pogledaj par stranica unazad ja mislim da sam okacio ovde. Ja sam bas kupio i zamenicu ga prosle godine. Kupio sam na EBAY stiglo mi je iz Singapura za oko 6-7 hiljada tako nesto mislim sa sve troskovima. 

 

Oni skuplji tipa EBC su duplo skuplji. To govorim za 1 komad, kao sto ja imam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Pozdrav ljudi, u potrazi sam za kocionim plocicama. Gledao sam od 2000-3000 hiljade nesto (prednje), posto u guevari nisu imali EBC , poslao sam svima redom mail pa da vidim ko sta ima. I nabasam na motobike Kyoto plocice , 640 din  :stabre:  reko greska neka pustim mail stize odg- 640 din... Cak je i Goldfren koje su jeftinije od 2000-2500din. Kakve su ovo plocice??? Cuo sam za njihove diskove koji ni malo nisu jeftini, kostaju kao i EBC. Komentari po netu su oglavnom ok 

http://www.motobikeshop.rs/product/disk-plocice-kyoto-s1004a-(polu-metal)_S1004A.aspx

 

Prodaju se i na wemoto, tako da ne verujem da je neki shit

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Ma mozda je kopija.. Ne bih se ja time igrao.. Zna se koliko su plocice, oko 30e su kostale normalnih proizvodjaca.. Ja sam tako na kolima zamenio,stavio neke valeo,kad ono djubre najstrasnije,sjebale mi i diskove,krunile se ,raspale skroz,upropastile diskove,uzas... Nije to za igru..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja