Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

I ja sam za, medjutim ovde kod mene i dalje sneg i led po ulicama ,mozda da sacekamo da se bar otopi.. sta znam..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja moj vozao i po poledici, koja je u HN toliko cesta da stvarno trebas biti bas redovno na cesti da bi je zatekao. Uopste nije zabavno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Pa ja da pitam,sta znam?! ima ljudi koji vole po snegu da teraju.. ima to svojih cari..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 794 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Eto ga sad... :)

Kawa je i dalje tu, pa se okupljamo čim malo otopli :D

ma salim se malo, al bilo bi lepo da se skupimo da bude puno er-ova na jednom mestu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

pitam,nemojte se ljutiti odmah,problem magneta na nasim agregatima,trebao bi biti resen za razliku od stariijih Kle i Gpz modela dali sam u pravu posto je ovaj moj 99god malko je stariji pa me interesuje.. koliko sam skapirao,fabrika je resila problem pre nego sto je Er i proizveden? gresim li ?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Hvala na brzom odgovoru ! Samo me interesuje dali postojeci tip agregata ima nesto nast bi sa vremena na vreme valjalo obratiti paznju kako bi eventualno aprecili havariju agregata.. ne mislim na rdjanje rezervoara i prljanje karburatora vec na stvari tipa spaner lanca u agregatu i stvari tome slicne.. izvinjavam se sto davim !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3157 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

pazi na slavinu, ako se pokvari, može da pusti gorivo u karter (to je meni bilo pre par meseci). Ako ne primetiš, eto ozbiljne havarije zbog sitnice.

Lično, ja sam moju kawu, vozio i vozio, ne baš mazio i mogu da tikažem sem peha sa magnetom pre 5 godina i ovo sa slavinom, nisam imao nekih većih problema (mislim da me koštalo po džepu).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 794 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Hvala na brzom odgovoru ! Samo me interesuje dali postojeci tip agregata ima nesto nast bi sa vremena na vreme valjalo obratiti paznju kako bi eventualno aprecili havariju agregata.. ne mislim na rdjanje rezervoara i prljanje karburatora vec na stvari tipa spaner lanca u agregatu i stvari tome slicne.. izvinjavam se sto davim !

odes kod majstora, on proba da rucno zategne spaner da vidi koliko je krugova ostalo, pa ako je pri kraju onda se lanac bregaste istego zameni lanac bregaste geniune kawasaki sam platio 65 evra. + ruke. Nije veliki trosak al posle si miran, ostaje stari spaner samo se skine i ocisti, kad vec to radis prekontrolises ventile ako neznas sta je radio prethodni vlasnik. posle samo ulje i filter i teraj.

 

p.s. ja sam jos zamenio lezajeve tockova, servisiro prednja klesta zamenom sve cetri gumice, podmazo lezaj volana, zamenio kociono crevo sa pancirnim, zamenio lancanike, stavio novi disk, plastificiro felne....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6989 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nase Kawe su jako jako podcenjeni motori i mogu zaista puno. Uz skromniji odnos prema njoj mozete putovati bilo gde.

 

Moja petica je vec peta godina u mom vlasnistvu i do sada nikakvih problema nisam imao. Generalno nemaju neke genetske bolesti, uz malo paznje, kao sto je redovno podmazivanje i ciscenje moze da prebije preko 150,000km.

 

Odlicna stvar jeste sto su jeftiniji za odrzavanje i voznju. Meni nikada nije potrosila vise od 4.5 litra, potrosni materijal traje dugo i relativno je jeftini. Ja sam od onih koji kupuju najkvalitetnije sto na kraju nije velika razlika u ceni a dobro smo i odrazi kroz voznju. Ako stavis los lezaj, los lanac, lose plocice, jebi ga, napravices sam los motor.

 

Ja sam ove sezone promenio set lancanika i lanac, naravno pred svaku zimu novo ulje, nove svecice, nov filter za vazduh, nove plocice i sve sajle sam zamenio. Sada cekam da popusti zima pa ide na stelanje karbova i ventila, zamenu lezaja upravljaca pa da jurimo 100,000km na satu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Preventivne kontrole su spas sto se tice eksploatacije bilo koje masine,samim tim i usteda novca,kvalitet delova se podrazumeva,nismo dovoljno bogati da bi kupovali jeftino,bar ja tako razmisljam.. Hvala na odgovorima,drago mi je da postoje ljudi koji razmisljaju kao i ja. Zivi bili !

 

@Alekre Svaka cast covece ! Da sto pre ostvaris cilj 100k km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 794 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

@Alekre

da ne preterujes malo sa tim svecicama i filterom za vazduh? :) sto ih diras ako lepo rade ja moje teram trecu sezonu i nema problema ako pocne da trokira il probiju menjaj. Jel na kolima menjas tako cesto svecice :) Lepo sto volis al ako nesto nema potrebe onda nema potrebe :)

 

@astral

proveri u kakvom su ti stanju creva za gorivo ako je motor 99-to a niko ih dosad nije menjo vrlo je verovatno da su ispucala i pri kraju. Moj je 98-mo i prvo zezanje koje sam imao sa njim su bila ta creva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

 

@astral

proveri u kakvom su ti stanju creva za gorivo ako je motor 99-to a niko ih dosad nije menjo vrlo je verovatno da su ispucala i pri kraju. Moj je 98-mo i prvo zezanje koje sam imao sa njim su bila ta creva.

 

E too mi treba,takav savet !! 1jee1.gif Verovatno su stara,mislim nisam primetio problem ali u svakako prekontrolisati.... 1aha.gif Hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

A uzgred kako se manifestovao problem? 1oda.gif mimo curenja..... vukao neki vazduh predpostavljam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 794 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

A uzgred kako se manifestovao problem? 1oda.gif mimo curenja..... vukao neki vazduh predpostavljam...

jok pukne pa ti iscuri gorivo, meni konkretno vrisnulo crevo od rezerve tik uz pipu na rezervoaru, dok sam osetio kroz prozor miris benzina ode 5 litara u zelenu travu. tom prilikom zamenio sva creva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja