Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7221 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Freza 600ccm

Rođo je na karburatore stavio pečurkice. Kaže, nikako voziti po kiši i kad ima vode na putu.

video sam da ima da se kupi neka zastita da se stavi na njih za kisu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 796 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

koliko ja znam er5 ima 37 kw sto je 50 konja, isto toliko ima i KLE, jedino je gpz 500S imao 60 konja al razlika je u bregastim i karbovima, tako da tesko da on ima toliko kilovata osim ako nije nesto prckano po motoru. Ovako motor je ko frankestajn, (bar meni) da je moj potrazio bih po oglasima neki stari gpz 500 s (sa papirima) kome je crkla masina pa bi lepo uzeo i prebacio masinu da legne kako treba. Ovako kako je ne bi me cudilo da je rodja pado jer je motor sav van balansa :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: QJ SVT 650X

Ili nabaviti ram ER5. Mada se meni sviđa i ovakav "frankenštajn". Rođo nije padao, al zet jeste ( čini mi se da je spominjao šljunak). Po mašini nije ništa prčakno. Registrovan je u Fr kao EX500. Možda je u tome štos? Kako se kod njih ne unosi broj mašine u saobraćajnu, to je po automatizmu ostao isti broj kw/ks.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Kako ti vuče s tim pečurkicama, CV karburatori nisu fanovi tih filtera, više im leži airbox sa nešto većom zapreminom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 796 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Ili nabaviti ram ER5. Mada se meni sviđa i ovakav "frankenštajn". Rođo nije padao, al zet jeste ( čini mi se da je spominjao šljunak). Po mašini nije ništa prčakno. Registrovan je u Fr kao EX500. Možda je u tome štos? Kako se kod njih ne unosi broj mašine u saobraćajnu, to je po automatizmu ostao isti broj kw/ks.

nazovi havarisanog u zrenjaninu mozda on ima neki ram od er5... ako nemas broj pusti mi pp pa cu ti poslati

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: QJ SVT 650X

Kako ti vuče s tim pečurkicama, CV karburatori nisu fanovi tih filtera, više im leži airbox sa nešto većom zapreminom

 

Nisam ga ima priliku provozati, sem po ulici. Motor neregistrovan...Rođo kaže da je dobro potezao.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: BG - Autokomanda

 

 

 

 

Probao sam ovu prvu varijantu i proradilo je :D inače i meni kazaljka goriva laže jedno 4L, tj pokazuje manje

 

Baš mi je drago da ti je pomoglo. Da sam samo ja znao za foru na vreme!

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Je li neko merio potrošnju na svom ER5? Pri malo jačoj vožnji :)

Sad sam bio do Vrnjačke Banje, auto put 140/150 uglavnom, od 120 do 160. Natankao pun do čepa, pred Kraljevom ostao bez goriva. Išao preko Lapova. To je nekih 190km. I skoro čitav rezervoar. Slavina mi brljavi pa ne mogu baš koristiti rezervu, može neko vreme i onda ode sve u PM :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: BG - Autokomanda

Je li neko merio potrošnju na svom ER5? Pri malo jačoj vožnji :)

Sad sam bio do Vrnjačke Banje, auto put 140/150 uglavnom, od 120 do 160. Natankao pun do čepa, pred Kraljevom ostao bez goriva. Išao preko Lapova. To je nekih 190km. I skoro čitav rezervoar. Slavina mi brljavi pa ne mogu baš koristiti rezervu, može neko vreme i onda ode sve u PM :)

 

Meni po gradu (ekstremno gradska vožnja, 5 minuta do posla, možda 3 km puta, 4 stajanja na semaforu) potroši oko 6-6,5 litara. Na otvorenom, vozeći 120 km/h, potroši mi i manje od 5, ili tu negde. Međutim, ako ga vozim preko 120, potrošnja se drastično povećava. 150 km/h na autoputu mi izvuče preko 7 litara. Dakle, potrošnja ti je, po mojoj proceni, sasvim ok. Iz tog razloga i izbegavam auto-put. Najviše volim da vozim preko Avale, jer tamo ne prelazim 120, a trudim se da i ne spuštam mnogo ispod toga ako baš ne moram.

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 252 postova
  • Lokacija: Beograd/Mirijevo
  • Motocikl: SV650

Meni do posla otprilike ista relacija kao tebi, samo što nikad nisam merio. Ali nije preterano trošio, baš sam bio zadovoljan. Ali sam se sad smorio što ni 200km nije dobacio :) Doduše, jeste stvrno jača vožnja. U povratku ista priča uz konstantnih 150 na autoputu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 600N ,Sky rst50

pre izvesnog vremena sam bio na Kopaonik , u Vrnjackoj banji napunio do cepa , relacija je sledeca Trstenik - Vrnjacka banja - Goc - Mitrovo polje - put za Brus pa u selu Milentije skrenuli ka Krivoj Reci (taj put izlazi na par km od hotela) i posle nazad preko Brusa i Krusevca u Trstenik... u povratku smo isli i u selo Blazevo (taj put vodi ka Kursumliji) mogu da kazem da sam skoro trecinu puta vozio drugom trecom evenutalno cetvrtom :D i to na 5-8k obrataja.. na mozda 7-8 km do kuce mi se upali rezerva posle 195 predjenih kilmetara

moji proracuni su da je prosek bio 5.9L :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ja ne znam kako vi možete tako da vozite motore majke mi . Pa brate motor sa twin cilindrom kojem se snaga otvara posle 5k nije predviđen da se stalno vozi penzionerski. Ja ne kažem da treba stalno voziti oštro ali ta blaga vožnja itekako smeta agregatu .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2740 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Evo, imam vremena da pročitam svu literaturu koju mi preporučiš na tu temu "spora vožnja škodi agregatu"...

Majko sveta... 1lud.gif

 

Nikola9, jel su to fabrički oklopi na ER5? Jako mi se sviđa, nisam nikad do sad video ER5 sa oklopima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bodi biber, 729 postova
  • Lokacija: Pancevo(vazdusna banja)
  • Motocikl: Suzuki gsxr 1000 K9 , Vmax 1200 1996

Ne steti direktno , ali kao sto je opšte poznato stvara se čađ na izduvnim kanalima kao i na glavi klipa ista je priča i sa ventilima . Iz tog razloga postoje razni aditivi koji to vremenom srede koliko toliko ali opet treba jako visoka temperatura kao i konstanta vožnja u višim obrtajima da bi se to dovelo u neko ok stanje .

Da nije tako ne bi postojali razni primeri lenjosti motora što kažu u narodu . Bilo da je agregat iz kola ili motora. Ali dobro uvek postoje ljudi koji će tvrditi suprotno ;)

 

Bitno da se odma kunemo u svoje znanje i iskustvo,a zapravo nisi ni znao na šta ciljam .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Evo, imam vremena da pročitam svu literaturu koju mi preporučiš na tu temu "spora vožnja škodi agregatu"...

Majko sveta... 1lud.gif

 

Nikola9, jel su to fabrički oklopi na ER5? Jako mi se sviđa, nisam nikad do sad video ER5 sa oklopima.

 

 

Ja verujem da nisu,video sam i vise GS 500tki sa istim oklopima...vrv.su neki popularni after-market koje su ljudi montirali po svabiji ili odakle su vec ti motori dosli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7059 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Tacno je da se stvaraju naslage ali...

 

Ja retko u gradu predjem 60km/h. Cak je i to optimisticno. Na otvorenom ne pamtim kada sam vozio vise od 120km/h, obicno sam na oko 90-100km/h u 6. brzini. Cak i da hocu, uslovi su takvi da se brze od toga ne moze, uglavnom. To je tako.

 

Ono sto je do mene a to obavezno praktikujem da nikada previse ne opterecujem hladan agregat, drzim vece rastojanje od ostalih, vozim lagano pred crvenim svetlom kako ne bih u potpunosti stao, koristim motorno kocenje, itd.

 

Drugo, jeste odrzavanje u skladu sa nacinom eksploatacije.

 

Tu podrazumevam dobar izbor pneumatika, transmisiju u perfektnom stanju, benzin od 98 oktana, pre svega zato sto je cistiji i kvalitetniji, te i kvalitetno ulje ali sa skracenim intervalom zamene. Ako sam vecinu kilometara presao iskljucivo po centru, ulje menjam vec na 4000.

 

Nikakva filozofija, ER5 jeste konstruisan kao ekonomican gradski motocikl i kao takav, za svoju namenu je i vise nego odlican. :takoje:

 

Ne berite brige i uzivajte u voznji. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja