Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pecinci
  • Motocikl: Kawasaki er5 2004

Momci, ja sam u proslu subotu odradio viljuske i majstoru je trebalo oko 3 sata da zavrsi posao ( semering Ariete, ulje Bardahl 20w )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pecinci
  • Motocikl: Kawasaki er5 2004

Meni je sa 10w viljuska bila isuvise mekana, mislim da je sada neznatno cvrsci preko neravnina ali i mnogo bolji u krivinama..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Kolege treba mi stručna pomoć, naime ne mogu nigde da nađem sajlu za kilometar sat za GPZ-a. Mnogo bi mi pomoglo ako znate nekoga ko ima i hoće da proda ili ako znate radnju gde bih mogao da se raspitam...pošto sam iz Beograda tj iz Zemuna :ph34r: bilo bi dobro ako nađem sajlu u BGu, ako ne onda "put pod noge"... Majstor mi reče da mu treba samo uzorak pa ima on ko će da napravi. Hvala unapred i zamolio bih za što brži odgovor :lol::takoje::care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Hvala acim 011, nemam staru to je i bio problem. U svakom slučaju majstor namestio...sad me zvao :moto3: extra majstor samo treba ga "pokrenuti" ponekad da se zalaufa :lol: onda u principu sve ide ko od šale. Da ne davim, problem rešen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Jel menjao neko na ER-5ici duhtung desnog deklija gde su lamele? Curka mi po malo, nije strasno ali posto planiram da radim elektrolizu rezervoara, da sredim karbove, promenim ulje ujedno i da promenim dihtung. Pa me zanima gde su nabavljali, koliko to kosta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja sam to uvjek ljepio diht masom, jes da se malo zamažeš al bitno da ne curi i možeš sa tubom dihtmase da predihtuješ cjeli motor. Koristio sam onaj crni Loctite, košta oko 1000din i imaš ga u prodavnicama AP Sport

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa kad smo vec kod toga moze i od obicnog kartona da se napravi :D

Pa od kartona je i onaj koji bi naručio. Nije baš običan, al nije nikakav svemirski materijal

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Pa kad smo vec kod toga moze i od obicnog kartona da se napravi :D

Pa od kartona je i onaj koji bi naručio. Nije baš običan, al nije nikakav svemirski materijal

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Korisno

http://www.ex-500.com/wiki/index.php?title=Tire_Comparison

 

Inace trebace mi uskoro nova guma a pireli u guevari 175 evra sa ugradnjom :staa2: Bridgestone nemam pojma jel iko drzi ali za continental sam video da ima neko kod nas moram proveriti. Kakva su vasa iskustva?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja sam naprjed montirao Dunlop K530F, gumu koja je namjenska za prvu generaciju GPZa(točkovi 16ice).

 

A pozadi nisam mogao da nađem K530, pa sam uzeo isto Dunlop GT501 130/90-16

 

Prednja je kupljena ljetos u Ljubuškom, 2007 godište bila je neđe oko 60-70eura, zadnja kupljena prije par dana u BG, 2011 godište bila je 10370 din.

 

Obe gume su malo tvrđe, al se izuzetno brzo griju, bukvalno za 100 metara i za neku normalnu vožnju drže ok.

Po potrošenosti prednje i dubini šare rekao bih da mogu da sastave bar 15.000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ljudi treba mi pomoc u ovoj temi http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/81066-pomozite-da-nadjem-deo/page__p__1300261__fromsearch__1#entry1300261

Treba da kupim cizmu viljuske, ali sve koje sam nasao su modeli sa gpz-a sa 2 kociona diska napred. Deluju mi isti ali ne znam jel ima kakve razlike u rastojanju 2 rupe gde se pricvrscuju klesta?

6vrmadhesi8k129253222687.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Mužlja, Zrenjanin, Vojvodina, Srbija
  • Motocikl: YAMAHA XJ900 iz 1983.

Pozdrav,

Nisam razumeo, da li ti treba sa dva kočiona ili jednim.

Ja imam kući sa jednim ako te interesuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Posto je krenula ova kisa pravo je vreme da se nesto o poradi na masini. Planirano je da se uradi elektroliza rezervoara, farbanje istog, promena iglica plovaka u karboratorima i samo ciscnjenje, promena dihtunga na desnom dekliju i zamena ulja. Danas je krenulo polako da se radi pa evo i par slicica. (nisam hteo detaljno da slikam jer mislim da je sve ovo rutinski deo :) )

 

 

Skidanje deklija. Otkacena sajla kvacila i povucena poluga u nazad pa se sam dekli odvojio.

 

photo001custom.jpg

 

 

Ispod je ovako :)

 

photo010custom.jpg

 

 

 

A poklopac deklija izgleda ovako photo002custom.jpg

 

Vidi se da dihtunga nije ni bilo, samo diht masa.

 

Srafovi koje sam skinuo si isto imali na sebi nesto, predpostavljam da je diht masa ili mozda silikon za visoke temperature. Sta predlazete da uradim kad ih stavljam nazad? Diht masu i na njih, silikon za visoke temperature ili jednostavno nista?

 

 

Skinut filter i karbovi pa to sad izgleda ovako.

 

photo011customi.jpg

 

 

 

A ovde se vec vidi trunje nalik na brasno, koje pravi probleme iako pre toga ima fliter goriva.

 

photo164custom.jpg

Ako neko ima neki predlog sta jos pogledati, promeniti, proveriti neka kaze i bilo kakav drugi savet, rado cu prihvatiti a u slucaju da neko hoce neko detaljnije slikanje u vezi nekog postupka , nije problem, iovako cu slikati pa mozda ce neko nesto i da nauci. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Video sam u nekoj temi nedavno ima neka diht masa da se kupi al sam zaboravio naziv prodavnice. Samo fotkaj uvek moze da posluzi.

Ja inace pitanje za moj problem- ona cizma prednje viljuske, iznad ima slika, od kog je materijala? Da li je aluminijum? Da znam ako se odlucim da varim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Trazim na nemackim sajtovima cekam odgovore jos par likova. Ili je deo za model 87-93 ili je sa 2 diska napred koji se izgleda razlikuje od moga koji ima 1 disk napred. Znaci zajebancija. Kod nas nema niko pitao sam vec.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250
Srafovi koje sam skinuo si isto imali na sebi nesto, predpostavljam da je diht masa ili mozda silikon za visoke temperature. Sta predlazete da uradim kad ih stavljam nazad? Diht masu i na njih, silikon za visoke temperature ili jednostavno nista?

 

Kupi klingerit od 1mm (ili 0,5mm ako nađeš) i napravi normalan dihtung za tu deklu - imaš na forumu temu koju je postavio kolega strasilo gde je detaljno opisan postupak (ja jedino ne pravim otisak na način kako to radi majstor strasilo već jednostavno stavim deklu na klingerit, iscrtam spoljnu ivicu olovkom i obeležim rupe i onda ručno docrtam unutrašnju ivicu). Nemoj da trpaš i mažeš nikakav silikon ni na deklu ni na šrafove. Jednostavno stavi lepo napravljen dihtung i zavrni šrafove na propisanu meru i to je to. Sve ostalo je karabudževina. Ima majstora na forumu koji će ti napisati brojna iskustva sa zapušenim uljnim kanalima i sjebanim motorima od neprimerene upotrebe silikona :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Ok. hvala. 1zdravo.gif

[quoteja jedino ne pravim otisak na način kako to radi majstor strasilo već jednostavno stavim deklu na klingerit, iscrtam spoljnu ivicu olovkom i obeležim rupe i onda ručno docrtam unutrašnju ivicu

 

Moj deda mehanicar je cuvene dihtunge pravio tako sto postavi karton ili klingerit na deo, malo namaze mascu da ne bi se pomeralo u polako udara drvenim cekicem po ostrim bocnim i spoljnim ivicama te se on sece, ispadne bolje nego makazama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Ovih dana dok je kisno vreme resio sam i ja da odradim elektrolizu na svom rezervoaru. Koristio sam list od bonseka jer sam hteo da mi se sva rdja skuplja na nju,iz razloga jer znam da sitni opiljci i pojedine cestice ne mogu da izadju na otvor ma koliko ispirao rezervoar, znam jer sam unutra imao ostatke rdje pre elektrolize koje nisam nikako mogao da izbacim (sizifov posao). Cistio povremeno list od bonseka, tacnije 2 sam spustio, pre toga skinuo zastitnu farbu kojom su premazani, jesu se trosili ali 15din je jedan tako da nije to neki trosak a smanjilo mi se vreme provedeno ispirajuci. Sve je izgledalo ovako photo165custom.jpgphoto166custom.jpgA elektrodse su izgledalo ovako :) photo148custom.jpgphoto140custom.jpgNaravno za rasvost samo koristio vodu sa sodom za pranje bacvi u burica.Sve je to radjeno nekih 4 do 5 dana, uvek je imalo naslaga ali sam gvireo kroz otvor sa sijalicom u rezervoaru i video da je zadovoljavajuce i da moze dalja procedura. Osusio sam i sipao antiros, muckao, sacekao da se osusi i spremio farbu koju sam dobio na poklon od kolege sa foruma, naravno Zorkin epoksi.E sad, sta se desava dalje, Farbu sam malo vise razredio nego sto je trebalo (posle shvatio) i dobro muckao. Posto je bilo vece nisam mogao da ga stalno okrecem i premestam ali sam se trudio da povremeno sidjem do radionice i okrenem. Naravno visak farbe sam istocio, Ujutru kad sam pogledao, farba jeste prekrila sve delove ali posto je redje bilo nego sto je trebalo pojavili su se mali kanali koji su nastali tako sto se retka farba slivala polako i sa sobom vukla farbu. Naravno ostatak farbe koji je pretekao se osusio i nisam mogao da premazem drugi sloj.Sada se pitam sta da radim, da li da bacim pare na epoksi od koga cu da iskoristim 100g ili da ostavim ovako? Znam da ce i ovako sluziti sigurno bolje nego sto je do sad nego... samo sto Zorka i sestra Kriza nisu u dobrim odnosima 1jee1.gif .... (poslao sam link sa vecom slikom da bi moglo da se zumira i lepo vidi)">http://img401.images.../photo151vx.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja