Jump to content

Moto Zajednica

KAWASAKI ER-5 i GPZ 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 287 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kawasaki ER-5

Imam i ja sito u rezervoaru ali sito nije isto sto i filter 1oda.gif Zamisli kad kroz filter prodje trunje koje je "mikro" velicine. :) Sito samo za ono krupinije, Uzivaj dok ti je jos tako ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pecinci
  • Motocikl: Kawasaki er5 2004

Imam filter goriva na mom ER5 i nikakvih problema nema, slavinica mi je stalno na RES.Sumnajuci u cistocu goriva ovih dana sam na jednoj od renomiranih pumpi u gradu sipao gorivo ( EURO-PREMIUM ) u plasticnu flasu i mogu vam reci da sam bio zatecen sa onim sto sam video da pliva....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2894 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

ma ajde.... prljava ti flaša...1nanana.gif

 

Običan papirni filter za gorivo, 100din je u prodavnici ovde kod limanske pijace (vidim pitaš za NSa), imaš ih u par veličina...

U gvožđari pored kupiš 2 male šelne za 30din (u moto radnji je 70din jedna, tu već uštediš ceo jedan filter!) stegneš i ćao... promeniš kad vidiš da je pocrneo.

Najjeftinije, najjednostavnije, lako za menjanje, a spasite velike muke...

:beer:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: BG - Autokomanda

Ljudi, jel menjao neko kociono crevo na er 5? Kakva su iskustva? Koja ste stavljali? Koliko bi kostalo to zadovoljstvo?:moto3:

Stavio Hel pancirno crevo napred - DEBELA razlika. Kocnica je mnogo preciznija i progresivnija. Ranije je bilo kao da gnjecim mokar sundjer. Mene je kostalo oko 50 E sa rukama, ako se ne varam. Mozda i 70, ne secam se vise.

 

Pozdrav,

Petar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ja sam ih uzeo kod Boban Sajle, za dva diska je bilo oko 40Eura, razlika je u tome što je ručica izgubila oko 2-3cm hoda, više ne može da se stisne skoro do kraja hoda i puno je precizniji osjećaj

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Ok, onda je i zamena creva u planu. Hvala na iskustvima.:takoje:

Nego sada razmisljam o filteru goriva...:stabre: Videcu da uglavim i to, cisto preventive radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: BG - Autokomanda

Da li je neko ugradjivao vizir na svoj ER-5? Ovo pitanje sam vec jednom postavio, ali, cini mi se, da je jedini odgovor stigao od clana koji je kupio motor sa vizirom. Izvinjavam se ako gresim. Dakle, dvoumim se oko stavljanja vizira. Od odlucujeg znacaja je pitanje da li vizir uspesno otklanja vetar sa vrata i grudi? Primetio sam da mi preko 120km/h narocito neprijatno bude u predelu vrata - iako nosim moto jaknu sa kragnom i imam kacigu sa "suknjom" ispod brade. Hladan vazduh mi se bas tu koncentrise. Naravno, niko mi ne brani da nosim podkapu, koju takodje posedujem, ali ukoliko vizir resava taj problem...onda nemam problem.

Pozdrav,

Petar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7191 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Cudi mi da nije niko. Zavisno od tvoje visine, bice ti potreban vislji, odnosno nizi vizir. Na svojoj Kawi imam Puigov Vision visok sam 195, sa grudi je je otklonio ali od vrata na gore nije. Doduse ja retko i vozim preko preko 100 pa mi je to manje bitno, vise radi estetike. No, vezano za tvoj slucaj, ovakav touring vizir ukoliko ti se svidja, verujem da ce resiti problem:

http://www.louis.de/_30faabee0b56f1897f872f935618e47b63/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=450&wgr=260&list_total=46&anzeige=0&page=1&artnr_gr=10006553

http://www.louis.de/_30faabee0b56f1897f872f935618e47b63/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=450&wgr=260&list_total=1&anzeige=0&artnr_gr=10006548

 

Puigov je vislji, Givi lepse dizajniran, da li su skupi ili ne, relativno. Kopiju takvog vizira moze da ti napravi i Ivan koji se bavi izradom istih, izbog je tvoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Pecinci
  • Motocikl: Kawasaki er5 2004

Ja sam na moj ER5 postavio Puig Plus i veoma sam zadovoljan, zbog visine vizira na gornjem rubu se prilikom kretanja osecaju manje vibracije ali odmah po polasku iste nestaju. Prilikom montaze bitno je da sve srafove pricvrstis dobro kako ne bi bilo zveckanja zbog vibracija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7191 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ekipa, nesto sam cackao sajlu gasa i polomim onaj plastican luk koji vodi sajlu kako bi se automatski vratila u pocetni polozaj. Nisam se trudio da ga lepim jer ce opet puknuti. Zamolio bih nekoga ko ima staru sajlu gasa od ER5 da mi proda/pokloni, kako god :)

10031683.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Vizir ce ti znaciti, narocito kada ga malo odvrnes na otvorenom putu. Kao sto Alekre rece, puno zavisi od tvoje visine. Ja imam neku kopiju ovog vizira http://www.louis.de/_10334c9fa125823ff783fa5957037e96c7/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=450&wgr=260&list_total=45&anzeige=0&page=2&artnr_gr=10006508

 

cuva mi dobar deo grudi, ali kaci ramena i vrat, verovatno bi ovi vislji resili tvoj problem.

 

@ Alekre

Nazalost nemam taj deo salje, sigurno moze nesto da se improvizuje, ili ako bas hoces original onda ebay. :takoje:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Da li neko moze da mi napravi par slika i neki manji vodic kako da promenim ulje u vilama- znaci gde da ispustim i opet sipam. Nasao sam na netu nesto ali bez slika a i nisam bas skontao. Takodje ako naa nesto treba da obratim paznju kad budem menjao da ne bih zeznuo nesto.

http://www.ex-500.com/wiki/index.php?title=Fork_Maintenance#How_To

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 7191 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

To i mene ceka za par dana, redovan servis viljuske na svake 2 godine. Pripremio sam materijal, cekamo malo slobodnog vremena :)

 

Ono sto je napisano na toj stranici jeste tacno i tako treba. Bitne stavke jesu da semeringe namazes mascu koju ces dobiti i da pustis stapove da se skroz iscede i sipas u gram tacno ulja koliko je propisano servisnom!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Za model 94+ je 300cc ili 352 kada su suve skroz a za stariji model do 93. god. 287 suv a 245 samo pri zameni.

@Alekre ja necu da menjam semeringe samo da u jednu viljusku dospem ulje a u drugoj ispustim i dodam novo. Video sam na slici da se sipa odgore samo ne znam sta se tacno odvrce :neznam: A za ispustanje isto ne znam- osim da ima jedan inbus dole na vilama :neznam:

Ajde kada budes menjao sada za par dana pa fotkaj ako ti nije mrsko pa napravis jedan tutorijal :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2894 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

 

@Alekre ja necu da menjam semeringe samo da u jednu viljusku dospem ulje a u drugoj ispustim i dodam novo.

 

Mislim da to možda nije ispravno raditi...

Po nekoj mojoj logici ulje mora biti u istom stanju tj. iste starosti u oba štapa...0stabre.gif onda ima iste karakteristike.. a ovako ćeš imati staro u jednom štapu i jedno ponašanje ulja i drugačije u drugom..

a sa druge strane, kad već skidaš i razmontiravaš vile, što ne bi promenio oba..

 

ps.

+1 za tutorial 0takoje.gif1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Mislim da ne moraš, imaš dole onaj šaraf za ispuštanje, sa zadnje strane čizme, tu ispustiš ulje, malo sabiješ viljuške tako na prazno da izađe staro ulje i onda to začepiš. Skineš gore heblove sa ona dva šarafa, skineš onaj čep u štapu koji se samo sabije pa izvadiš osigurač i on izleti vani, naspeš ulje do nivoa, bitan je nivo sa skroz sabijenim štapovima i izvađenim oprugama a ne količina, vratiš opruge, čep, heblove i voziiiiiiš :moto3:

 

Poželjno je promjenit i semeringe, isto tako je poželjno promjenit i čaure na štapovima itd itd...

To radi na zimu ako se ne proda, a sad se vozi :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ma necu semeringe menjati dobri su. Znam za taj cep za ispustanje pa pitam otkud da se semerinzi moraju menjati. Znaci ja samo hocu da promenim ulje ako uspem da sredim desnu cizmu. Za kolicinu sam nasao podatak pa cu toliko sipati. Ako se ne snadjem vozim ja to kod nekog majstora pa nek uradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Poštovane koleZe GePeZejci, i ja sam od skoro postao ponosni vlasnik jednog komaTa iz 96te godine. Prelep primerak. Nego...imam jedno pitanje. Drugar mi reče (njegov drugar ima jednog GPZa...) da hoće da imaju neki problem sa nekim magnetom ili magnetima...Ne razumem se najbolje ali ni ovaj drugar nije neki znalac, stoga postavljam pitanje ovde. O kojem magnetu/magnetima se radi, znate li vi? Hvala lepo i valjda se vidimo uskoro negde na drumu :takoje::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3175 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

oma dosta pisano na forumu o tome, pa i u ovoj temi, mada je to problem do 93ćeg godišta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ...tu sam često..., 254 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: nema...pojela maca...

Hvala mrle :takoje: prelistavao sam ovu temu do neke 10te strane i više ne mogu...puna mi glava svega i svačega :zbunjen: nisam baš totalni laik ali kad majstori ne znaju svaki model u šraf zamisli tek ja. :lol: Jurio sam knjigu servisnih uputstava i našao sam nešto ali sve na nemačkom :neznam: ako ima neko na engleskom dosta bi mi pomoglo da se upoznam sa motorom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Od druge generacije (94 pa na ovamo), taj problem sa magnetom vise ne postoji. Ako ti je godiste motora pravo, tvoj je druga generacija, ima disk pozadi i tockove od 17inca, znaci nemas brige

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja