Jump to content

Moto Zajednica

Ugradnja auto alarma na motor?

Ugradnja auto alarma na motor?  

47 članova je glasalo

  1. 1. Ugradnja auto alarma na motor?

    • da
      36
    • ne
      10


Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: GSR 600 K8

Vec neko vreme razmisljam da ugradim alarm, dosla zima, nema voznje, pa rekoh ajmo! I odmah eto dileme- alarmi predvidjeni za motore su relativno skupi, a sa druge strane pretpostavka je da su prilagodjeni velicini akumulatora/snage, koju imaju na raspolaganju.

A imamo i auto alarme, koji su pre svega mnogo dostupniji i samim tim  jeftiniji(veca ponuda/traznja). Npr, nasao sam Skorpio auto-alarm za 50 evrica, sa pejdzerom, domet kazu oko 500m  i sok senzorom sa dve zone, 1.-upozorenje i 2.-aktivacija.  Na kutiji pise da je Tajvanskog porekla,ako je verovati onome sto pise, po onoj narodnoj:" I na tarabi pise...". Dobio sam od drugara i senzor za nagib, nisam siguran kako se tacno zove, ali je u pitanju zivin prekidac, cim se promeni nagib u kome je ostavljen-aktivira se alarm.

Zanimaju me vasa iskustva/komentari za ili protiv, jer mislim da je ovo dosta povoljna cena, a ovaj pejdzer bi mi olaksao dosta pricu, jer bi odmah razlikovao dojavu da li se neko dete penje po motoru ili ga je neko skinuo sa nogara/uspravio, pokusao da upali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: GSR 600 K8

sto da ne, ja imam enforcer na mom motoru...

 

Negde sam procitao da vuku mnogo struje, tj. da su pravljeni(auto alarmi) za mnogo vece/jace akumulatore, pa kada se prikljuci na relativno mali akumulator na motoru, brzo ga istrosi.

Mene je zanimalo da li neko ima licnog iskustva. Tvoje je ocigledno pozitivno.  ;)

Jel moguce da niko vise nema ugradjen alarm?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2810 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Ja kupio alarm za motor 5stepeni dva skakavca sa sve sirenom 2000 dinara skroz redovan cena u SM kod nekog servisera probacu da iskopam broj.

Inace alarm original za kineze ima i prikljucak fabricki.meni radi dobro.

062/290424

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: GSR 600 K8

Ja kupio alarm za motor 5stepeni dva skakavca sa sve sirenom 2000 dinara skroz redovan cena u SM kod nekog servisera probacu da iskopam broj.

Inace alarm original za kineze ima i prikljucak fabricki.meni radi dobro.

062/290424

 

Ok, bitno mi je da nemas nikakvih problema nakon ugradnje. Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

sasaistevan ej ugradio isti takav alarm na horneta.

Mislim da nema problema...

Ja sam ugradio nesto slicno, a ni ja nemam problema

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

imam ja excalibur sa dojavom,za kola je bash al ugradjen na skuter.S obzirom da imam i xenon ubachen je dodatni akumulator ispod sedishta i to sve radi super.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: GSR 600 K8

imam ja excalibur sa dojavom,za kola je bash al ugradjen na skuter.S obzirom da imam i xenon ubachen je dodatni akumulator ispod sedishta i to sve radi super.

 

To me zanimalo!! Znaci imas pejdzer i sve funkcionise Ok, ne prazni se brzo akumulator/brljavi alarm....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1664 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kilo Smor L8

Ja sam vuo sa vise strana da vremenom od alarma zna da pobrljavi i rikne centralna kompjuterska jedinica, mislim da se zove ECU i nadam se da sam to dobro objasnio jer mi elektronika i struja nisu jace strane  :) a ona je jako skupa i da se zato ne isplati cackati sa alarmom na modernijim motorima  :-\

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Neznam dal ovo pomaze, ali ja razmisljam sa nekog havarisanog kineza da se skine. Moj brat ima neki skutrcic 49 kubika i ima na njemu i alarm i daljinsko paljenje. Pa je mozda to dobro resenje. Neznam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ja sam vuo sa vise strana da vremenom od alarma zna da pobrljavi i rikne centralna kompjuterska jedinica, mislim da se zove ECU i nadam se da sam to dobro objasnio jer mi elektronika i struja nisu jace strane  :) a ona je jako skupa i da se zato ne isplati cackati sa alarmom na modernijim motorima  :-\

 

Saxi druže mislim da ti ne stoji konstatacija ;) Kako onda na savremenim automobilima alarm ne pravi probleme?

 

Ovde je više reč o lošoj ugradnji, da ne kažem lošim majstorima ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

Ja mislim da alarm nema sta da brljavi, ako je dobar i ako je ugradjen dobro.

Najbitnija je kolika mu je potrosnja dok radi jer su akumulatori na motorima dosta slabiji od onih na kolima. Ako ugradis jos jedan akumulator samo za alarm ( sto jeste vrh ) onda ne mozes imati problema.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Mislim da nije problem njihov rad (alarmov) jer potrosnja se svodi na par mili Ampera struje...

Problem je koliko se alarm puta oglasi i tako ispusti dusu akomulatoru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: GSR 600 K8

Mislim da nije problem njihov rad (alarmov) jer potrosnja se svodi na par mili Ampera struje...

Problem je koliko se alarm puta oglasi i tako ispusti dusu akomulatoru...

 

Saxi druže mislim da ti ne stoji konstatacija ;) Kako onda na savremenim automobilima alarm ne pravi probleme?

 

Ovde je više reč o lošoj ugradnji, da ne kažem lošim majstorima ;D

 

To zvuci logicno, verovatno jedan od ova dva faktora ili jos gore, oba, kada se jave-naprave probleme!! Pod ovim mislim pre svega na losu ugradnu, ili previse osetljivo podesen alarm, pa okida za svaku glupost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000

Pa verovatno ima svega, ali samo pogledauj gabarite akomulatora kola i motora...

Najveci problem je za elektroniku vlaga, a toga na motoru ima u izobilju i tesko je naci ijole suv prostor za smestaj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

imam ja excalibur sa dojavom,za kola je bash al ugradjen na skuter.S obzirom da imam i xenon ubachen je dodatni akumulator ispod sedishta i to sve radi super.

 

To me zanimalo!! Znaci imas pejdzer i sve funkcionise Ok, ne prazni se brzo akumulator/brljavi alarm....

 

Sve radi super.Akumulator tj napon mi pada samo kad vozim sa xenonima,ali to se sve nadoknadi vozhnjom po danu.Dakle samo uzmesh kvalitetan alarm da nije neki kinez za 30 evra i nema greshke.Naravno dobra ugradnja se podrazumeva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Safety bike, 954 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: nekad RS250 i AA500

imam ja excalibur sa dojavom,za kola je bash al ugradjen na skuter.S obzirom da imam i xenon ubachen je dodatni akumulator ispod sedishta i to sve radi super.

 

To me zanimalo!! Znaci imas pejdzer i sve funkcionise Ok, ne prazni se brzo akumulator/brljavi alarm....

 

Sve radi super.Akumulator tj napon mi pada samo kad vozim sa xenonima,ali to se sve nadoknadi vozhnjom po danu.Dakle samo uzmesh kvalitetan alarm da nije neki kinez za 30 evra i nema greshke.Naravno dobra ugradnja se podrazumeva

 

Zasto bi ti padao napon zbog xenon-a?

To je 35w po sijalici. ne verujem da ti je obicna halogena manje snage.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Nisam bash neshto vichan elektrici :)

Al kapiram da vuche vishe struje od obichne sijalice.Poshto imam voltmetar na skuter onda vidim da mi sa lupam 13 padne do 11.9, ali kad krenem da vozim pod konstantnim gasom na normali je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: GSR 600 K8

 

Sve radi super.Akumulator tj napon mi pada samo kad vozim sa xenonima,ali to se sve nadoknadi vozhnjom po danu.Dakle samo uzmesh kvalitetan alarm da nije neki kinez za 30 evra i nema greshke.Naravno dobra ugradnja se podrazumeva

 

 

Alarm je Scorpio -Taiwan ili Thailand, nisam siguran(ako je verovati onome sto pise na kutiji), probao sam ga na suvo i sve deluje da radi Ok! A ugradnja ide u domacoj radinosti, pa se nadam da ce sve biti, takodje, Ok!! Bitno mi je bilo da ne trosi nenormalno struju zbog pejdzera- imajuci u vidu tvoje iskustvo, ocekujem pozitivan ishod!!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Nema shta samo akumulator ti nece torshiti struju ako se redovno vozi motor.Tako da s te strane problema nema :)

I gledaj da ga stavish negde gde nece biti mnogo izlozhen vodi :) to u sluchaju ako vozish i po morkom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1359 postova

Nisam bash neshto vichan elektrici :)

Al kapiram da vuche vishe struje od obichne sijalice.Poshto imam voltmetar na skuter onda vidim da mi sa lupam 13 padne do 11.9, ali kad krenem da vozim pod konstantnim gasom na normali je.

 

  Jel ima povezan relej za svetla ili je direktnaveza .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzana GSXR 750 K8

Ne znam :)

Ali relej ima sigurno tj video sam neke releje :)

On je radio kod Vlade trione inache duzhe vreme :)Tako da verujem da je to sredjeno sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: GSR 600 K8

I danas uz veliku  pomoc drugara, veci deo Scorpion alarma je instaliran. Ostalo mi je jos da sve spakujem, vratim oklope i taadaaam. Kada sve zavrsim javljam vam prve utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

Da pojasnimo postoji alarm za skutere i motockkle kosta 25 evra ima i opciju daljinskog paljenja dobro radi i sto je najvaznije ima slabiju sirenu a ona je veliki potrosac, e sad kod ovog alarma postoji problem, ako je povezan na opciju daljinsko paljenje u rezimu gasenja alarm premoscuje bravicu i masina fakticki ostaje na kontaktu i tada zna da za par sati istrosi akumulator, da ne moze da anlasuje . Naravno da i nije dobro da CDI jedinica stoji toliko pod naponom.Tu mu nema pomoci jer to nije dobro reseno na samom alarmu ali bez opcije daljinskog paljenja alarm fercera ko bog dize galamu i tera potencijalne... Sto se tice AUTO ALARMA on savrseno radi na motociklu samo je preporuka da mu se ne stavlja sirena jer je ona predvidjena za ugradnju na jaci akumulator , sto sa tice same jedinice pod broj jedan osigurati je od vlage jer samo kuciste auto alarma je predvidjeno za ugradnju u kabinu i neko temeljnije pranje moglo bi da izazove przenje alarma . Ako to obezbedite valjano i pokratite  funkcije koje nisu primenljive na dvotockasu , to je to . Ja sam inace kod mene ugradio fini kineski alarm sa pejdzerom od 50 eurica radi fino malo vece kuciste ali sve ostalo ok. Da ne zaboravim sirenicu sam ostavio od moto alarma !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja