Jump to content

Moto Zajednica

elektronicari upomoc

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

prvo zelim da pozdravim sve forumase i da uputim javno izvinjenje sto me nije bilo dugo. Elem, nedavno sam kupio Suzuki GS 400 za preradu u cafe racera. bivsi vlasnik mi je rekao da ima problem sa punjenjem akum. i dao mi je nov regler,a ne zna od cega je, doduse ni ja. Vidim da je trofazni sto odgovara mojim namotajima. Iz reglera izlaze dva snopa, jedan ima dzek sa tri zute zice i to su tri faze pretpostavljam. Na drugom snopu su 4 zice i to: crveno-bela, crna, zelena i bela. Tu je problem, ne znam sta za koju kaciti. Recimo kod Kineza je zelena masa, crna +... Plazim se da ga ne sprzim pogresnim povezivanjem, ili jos gore namotaje. Da nemam regler, kupio bih Joskin i ne bih razmisljao. Ako neko ima resenje za ovu enigmu,neka pomogne. Jos jednom pozdrav svima i unapred hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Sto je najgore ne znam od cega je,a ni vlasnik koji mi je dao uz motor. Samo neko sa iskustvom i kombinacijom ovih boja mozda zna. Ja bih ga povezao lako kad bih znao da je za evropski,ili japanski motor. Npr crveno-bela zivi+,crna masa, zelena +sa bosh brave, bela visak, ili ispravljena struja za neki potrosac koji nema veze sa akumulatorom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12241 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

To je regler za alternatore sa cetkicama. Tri faze, plus i minus i napon za regulaciju koji ide na cetkice. 

Evo principske seme punjenja sa takvim regulatorima napona:

 

IMG_20230204_215145.thumb.jpg.c0e7f66508408af9018aeb6d00051eaa.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Hvala na odgovoru. Znaci za moj slucaj neupotrebljivo. Imao sam hondu CB 1982. imala je cetkice,reglera se ne secam. hvala jos jednom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Povezah ja po Arakisovoj shemi postojeci regler, stim sto sam belu zicu ostavio slobodnu. Sve radi super, mozda malo slabijepuni pod svetlima i na niskim obrtajima(imam ugradjen voltmetar), ali zato na vecem opterecenju ne prelazi 14,5v i regler se ne greje mnogo. Arakisu se zahvaljujem za semu,ostale forumase pozdravljam

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja