Jump to content

Moto Zajednica

THEY DID IT!!! New 2023 Kawasaki ZX-4R Screaming Inline-4 Announced!

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

O ovome se priča već nekoliko godina. 

Njegov prethodnik i bliski rođak ZX25 se već nalazi na ulicama, a ovaj bi trebalo da bude praktično identičan sa blokom koji je razbušen za 400ccm... (da 250ica ima 4 cilindra)

E sad, pominje se i neko "štrojenje" na 11500 obrtaja, zbog raznoraznih admin peripetija...ali zna se da će to odma' da bude "flešovano" i eto ljute igračkice za one koji to sebi mogu da priušte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
Upravo sada, pronto je napisao:

O ovome se priča već nekoliko godina. 

Njegov prethodnik i bliski rođak ZX25 se već nalazi na ulicama, a ovaj bi trebalo da bude praktično identičan sa blokom koji je razbušen za 400ccm... (da 250ica ima 4 cilindra)

E sad, pominje se i neko "štrojenje" na 11500 obrtaja, zbog raznoraznih admin peripetija...ali zna se da će to odma' da bude "flešovano" i eto ljute igračkice za one koji to sebi mogu da priušte.

Tacno tako, prica se i eto ga. Hvala Kawasakiju jos jednom, kad Honda i Suzuki odavno nemaju muda.

ZX25R postoji u Aziji samo. 

 

Cena ce sigurno biti paprena, ali odlican track bike, idealan motor za mene. Sto manje kg to bolje. 15.000rpm. 
20ks vise od modela iz 90tih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Koliko sam video, RR će vrteti 15.000 Obrtaja. Jedino što mi je malo čudno je što ima 188 kg. Da je 160 kg bilo bi idealno.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
pre 2 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Koliko sam video, RR će vrteti 15.000 Obrtaja. Jedino što mi je malo čudno je što ima 188 kg. Da je 160 kg bilo bi idealno.

Nije cudno, ocekivao sam i vise. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 17 minuta, Arthas je napisao:

Nije cudno, ocekivao sam i vise. 

Gledaj, da mi se ne smejete, ali ima jedan kineski brend koji će uskoro ozbiljno da drma. Reč je o Kove. Imaju četvorocilindraša od 400 cc i oko 70 KS, a ima masu od samo 160 kg. Ove godine ulaze u SSP 300 šampionat.

 

https://kovemoto.com/index.php?c=show&id=30

 

Očekivao sam da će Kawasaki biti isto na 160 - 165 kg.

 

Jeste da nije za poređenje (jer ima dva cilindra), ali Aprilia RS660 ima 188 kg wet i 100 KS.

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
pre 19 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Gledaj, da mi se ne smejete, ali ima jedan kineski brend koji će uskoro ozbiljno da drma. Reč je o Kove. Imaju četvorocilindraša od 400 cc i oko 70 KS, a ima masu od samo 160 kg. Ove godine ulaze u SSP 300 šampionat.

 

https://kovemoto.com/index.php?c=show&id=30

 

Očekivao sam da će Kawasaki biti isto na 160 - 165 kg.

 

Jeste da nije za poređenje (jer ima dva cilindra), ali Aprilia RS660 ima 188 kg wet i 100 KS.

Ja iskreno nisam ocekivao. Ocekivao sam ga bas tu negde u poredjenju sa onim od 2 cilindra. 

Nije impresivno s obzirom da je GPZ500S imao ispod 180kg, ali to je dvocilindras. Sa aftermarket auspuhom verujem da ce izgubiti bar jos 3-4kg.  

 

Taj Kove je 67hp, ovaj je 80hp u RR verziji, 77hp obicna. Znaci 10ks vs 28kg. Nemam info o Nm za Kawasaki jos uvek.

 

Da li ce se Kove prodavati u Evropi i ispuniti EURO standard?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 26 minuta, Arthas je napisao:

Ja iskreno nisam ocekivao. Ocekivao sam ga bas tu negde u poredjenju sa onim od 2 cilindra. 

Nije impresivno s obzirom da je GPZ500S imao ispod 180kg, ali to je dvocilindras. Sa aftermarket auspuhom verujem da ce izgubiti bar jos 3-4kg.  

 

Taj Kove je 67hp, ovaj je 80hp u RR verziji, 77hp obicna. Znaci 10ks vs 28kg. Nemam info o Nm za Kawasaki jos uvek.

 

Da li ce se Kove prodavati u Evropi i ispuniti EURO standard?

 

Hoće. Neki naši uvoznici su imali pregovore sa njima. Međutim, početna cena im je u startu veća od konkurencije iz Kine koja je trenutno prisutna kod nas. Tako da se odustalo, jer bi bilo teško nositi se sa trenutno konkurencijom i probijati. Osim ako uzme neki uvoznik koji ima jaku finansijsku zaleđinu. Ako se ne varam, učestvovali su na Dakar reliju i završili u top 50 sa onim Rally modelom.

 

Pogledaj im onaj od 800 cc, sa 183 kg wet i 71 kW

 

 

Neodoljivo podseća na KLE, ali je baš zanimljiv. 

 

P.S. U pravu si da bi se masa lako skinula već sa zamenom kompletnog izduva. Mada cenim da 400 cc ne pravi toliko CO2 pa ne verujem da ima puno katalizatora.

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Sa kompletnim aftermarket izduvom mogao bi on da izgubi i mnogo više od 3-4 kg...ali će biti da mu najveći deo te težine ipak dolazi od motora i rama. 4 cilindra ipak teže više nego 2, a ram je čelični. Pride, po dimenzijama ne deluje da je baš mali jer  otprilike ima samo 2 cm manji razmak između osovina od recimo ZX6...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 4 sati, pronto je napisao:

Sa kompletnim aftermarket izduvom mogao bi on da izgubi i mnogo više od 3-4 kg...ali će biti da mu najveći deo te težine ipak dolazi od motora i rama. 4 cilindra ipak teže više nego 2, a ram je čelični. Pride, po dimenzijama ne deluje da je baš mali jer  otprilike ima samo 2 cm manji razmak između osovina od recimo ZX6...

Gledao sam podatke za vremešni ZXR400 iz 1994. godine čija je masa sa punim rezervoarom iznosila 177 kg, a suva masa 160 kg. Takođe redni četvorocilindraš. Zato mi ovih 188 kg deluje puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja lično smatram, da je pre bilo čega drugog za to "kriv" ram. Tačnije materijal i način kako je izrađen.

 

Nego gledam cenu, iako nije za nas..niti planiram da kupim..

Nešto više od 1000$...i može da se uzme i ZX6?!?!

Pretpostavljam da će zainteresovanih biti, ali eto kažem, za malo više love (na 10 somura još jedan i nije mnogo) dobija se ipak i više toga. Na nekom, čini mi se, kanadskom portalu sam našao pre nekog vremena predstavljanje ovog motocikla (ZX4) i tu je bilo reči, da iako agregat ima mogućnost da dostigne blizu 16K rpm...ipak će biti limitiran na 10500! To je svakako vezano za limite oko izduvnih gasova...ali sigurno će se brzo naći recept kako da se  oslobodi tih "blokada"...kako se to kod nas obično naziva.

Ova spravica će morati nečime da osvoji srca novih vlasnika i tako opravda svoje postojanje. Možda je u pitanju samo trik da se nasamari administracija (recimo japanska, vezana za poznati limit od 400ccm), a da se i dalje bude ljut i brz....

Svakako je lepo što u eri elektrifikacije i štednje na sve strane...ponovo kao (aj da ga tako nazovem) novitet imamo motocikl sa motorom u izvedbi..redni 4.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre 2 sati, Zarkela je napisao:

Sta se dešava sa Voge motorima, da li su oni dostupni na tržištu?

Jesu, CTC Unit ih radi.

 

Pre 3 sati, pronto je napisao:

Ja lično smatram, da je pre bilo čega drugog za to "kriv" ram. Tačnije materijal i način kako je izrađen.

 

Nego gledam cenu, iako nije za nas..niti planiram da kupim..

Nešto više od 1000$...i može da se uzme i ZX6?!?!

Ako je u SAD oko 10.000$, računaj da će kod nas biti 10.000 e ili malo preko toga. ZX6R više ne može da se kupi homlogovan za ulicu (ako i R6) već samo verzija za stazu, ali je i dalje bolja kupovina (za stazu) od ZX4RR. 

 

Saglasan sam sa tobom da je težina više do šasije. Samo sam začuđen da skoro 30 godina kasnije Kawasaki napravi korak nazad po pitanju mase motocikla, ali sam siguran da i za to postoji opravdan razlog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Da dodam još malo palamuđevine oko ovog motorića...iako nije ni blizu predmet želje da se poseduje i sl.

Kada malo bolje razmislim, možda bi moglo to i da se potkrepi konkretnim dokazima, velika japanska četvorka je od pojave prvog velikog 4vorocilindričnog motora montiranog u ram sa dva točka, imala...svako ponaosob, model koji je donekle ličio i bio (kao) konkurencija onim drugima. Neki su imali malo više uspeha kod publike, ostali zapamćeni...a drugi padali u zaborav ili postajali predmet želje jako uskog kruga ljudi. Kako god da se gleda na to, opet ponavljam, svaka kuća bi izbacivala model koji je trebalo da parira konkurenciji. Pošto su se veliki japanci izgleda opet dogovorili kako da kroje kapu na tržištu motocikala (ili barem jednom njegovom segmentu)...mislim da je za očekivati i pojava sličnih sprava i kod drugih. Pošto se klasa 600 Supersport (za ulicu) uspešno ubija...deluje da će možda upravo ovi zvrkovi biti adekvatna zamena.

E...ovo je samo teorija, doduše potkrepljena pisanjima iz nekih mnogo ozbiljnijih moto sredina.

Tako da....smo možda svedoci nove klase u nastajanju. Već su primetni potezi mnogih da se uključe na tržište do 500ccm u raznim segmentima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Slično mislimo. Videli su priliku u manjim kategorijama. Kawasaki je među prvima krenuo sa Ninja 300 i Ninja 400 i uspešno dominirao u SSP300. Ostvarili odlične prodajne rezultate. Mislim da su tek nakon njijh krenuli ostali, Yamaha sa R3, KTM RC390. Jedino mislim da je i Honda tu negde izbacila CBR300, ali mu nisu posvetili toliko pažnje.

 

Meni kad neko spomene 400ku, nedosanjan san mi je ostao ZXR400. Nikad nisam imao prilike ni da prebacim nogu preko njega, kad god sam ga viđao uživo, balavio sam i dan danas balavim. Generalno volim te manje zapremine koje se vrte i koje su na stazama (bez dugačkih pravaca) pravo zadovoljstvo voziti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nego....skupa će ova igračkica biti.

Pride što se tiče težine, kako rekoh već...smatram da je u  dobroj meri za to zaslužan ram. Da bi se napravio kvalitetan, izdržljiv, moderan alu ram (ili od kakve legure) potrebno je napraviti oooogroman kalup ili nekoliko manjih...pa sve to zavariti. To sve dobro košta.

Čelik je svakako jeftiniji i ram od njega, tačnije od šipki zavarenih u kavez, je ujedno i jeftiniji za izradu. Napravi se skelet u koji se fiksiraju šipke određene dužine ili profila..vrc, vrc...gotovo. I tako u nedogled, ako treba.

Ali takva konstrukcija se i drugačije ponaša i svakako teži više....pa nekako smatram da je to kompromis na koji su pristali. Za ovakvu spravicu će on biti sasvim ok.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova

Skupa, odmah se znalo. U USA je zx6r isao za 9,999$ sada ne znam koliko je? Doduse ovo je cena za RR sa svim dodacima.

 

I ja mislim da je tezina prvo zbog rama pa onda i agregata, nema druge. Ali i ovako kosta dosta, verujem da su zbog toga odabrali bas taj materijal.

 

Da je igracka, nije. Koliko vidim ima gomilu ozbiljne elektronike, quick shifter i gore i dole, modovi itd. sve sto imaju i veci motocikli. 

Takodje vidim da ni ogibljenje nije neka budzet varijanta,  bolje je nego na Yamahi R7, ali videcemo prve testove.

 

Hvala Kawasakiju sto je izbacio 4 redna u ovoj kubikazi. Pravo osvezenje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 3 minuta, Arthas je napisao:

Da je igracka, nije. Koliko vidim ima gomilu ozbiljne elektronike, quick shifter i gore i dole, modovi itd. sve sto imaju i veci motocikli. 

Takodje vidim da ni ogibljenje nije neka budzet varijanta,  bolje je nego na Yamahi R7, ali videcemo prve testove.

Ma da, ubio R7 u startu. Iskreno, R7 je u promašaj, naročito po sadašnjoj ceni od 10.690 e. Ništa performansi i veliika cena. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nebi se slozio da je R7 promasaj , ali velika cena i mala snaga mu definitivno ne idu u prilog, mogli su bar 80-90 konja da izvuku iz te masine.
Kapa dole Kawasakiju za ovaj potez, oni su uvek polagali nade u male jurilice, dugo vremena jedina nova sportska 250-ka koju si mogao da kupis je bila dvocilindricna Ninja 250, posle je sve pocelo da dolazi na svoje mesto, porasla je na 300ccm, pa na 400ccm, i evo sad 400 sa 4 cilindra, vracaju se na stari put, ja sam oduvek govorio da je taj period sa sportskim jednocilindrasima i dvocilindrasima male zapremine  prolazna stvar i da ce se ponovo vratiti 4-cilidrasi, bilo je samo pitanje vremena.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4594 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 31 minuta, Disko Nindža je napisao:

Nebi se slozio da je R7 promasaj , ali velika cena i mala snaga mu definitivno ne idu u prilog, mogli su bar 80-90 konja da izvuku iz te masine.

Bazično ogibljenje, slab agregat, solidne kočnice i paprena cena.

 

Opet moram da se vratim na RS660 koji ga u svemu šije, a razlika u ceni je trenutno na ispod 500 e. Imaš 25 KS više, 5 kg manje (uz rezervoar veći za 2 litre), full elektroniku koja jako lepo radi, i ravno 30 cc manju radnu zapreminu, kočnice daleko bolje.

 

Volim Yamahu i idealan motor za mene je bio MT09 SP. Sad sa ovim novim cenama, kad bih hteo da kupim nov, definitivno bih otišao na GSX-S 1000.

Promenio član Jovan Ristic
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 8 sati, Jovan Ristic je napisao:

Volim Yamahu i idealan motor za mene je bio MT09 SP. 

Sačekaj još malo da se pojavi Yamaha R9, to bi trebalo da bude pun pogodak, ako je ekipa iz Iwate naučila nešto iz avanture sa R7.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
On 1.2.2023. at 21:14, pronto je napisao:

O ovome se priča već nekoliko godina. 

Njegov prethodnik i bliski rođak ZX25 se već nalazi na ulicama, a ovaj bi trebalo da bude praktično identičan sa blokom koji je razbušen za 400ccm... (da 250ica ima 4 cilindra)

E sad, pominje se i neko "štrojenje" na 11500 obrtaja, zbog raznoraznih admin peripetija...ali zna se da će to odma' da bude "flešovano" i eto ljute igračkice za one koji to sebi mogu da priušte.

The Redline is NOT 11,500 RPM, that's only for the canadian model (due to regulations) it looks like it will redline around 16,000 RPM in the US.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja