Jump to content

Moto Zajednica

Porez na prenos vlasništva 2023

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 309 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750 sivi soko šaltalica

@bdada Teče registracija, vozilo je na mene, BG table, totalna šteta proglašena, kupac ostatka je iz NS, meni je ovaj detalj oko kupoprodajnog ugovora sumnjiv da ja mogu da završim bez njegovog prisustva u BG i onda će on da overi u NS svoj potpis i postaje punovažan ugovor tek tada. Tvrdi da je nakon korone takvo zaključivanje moguće i da se ne cima on nego će poslati šlep i pare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07
pre 7 minuta, MaxiS je napisao:

@Alexandra995

 

Da li je motor bio registrovan, ili si ga ti regostrovala?

 

Ne znam da li znaš, ali imaš prava da preneseš bonus sa prošlog vozila...

 

Kad preneseš bonus, sam generišeš uplatnicu, i odneseš u sup, odnosno odradis sve bez agencije  možeš da uštediš par hiljada. 

Registrovan je do 5.2024.
Da, iskopirala sam polisu od CBR, sačuvala kopiju kp ugovora. Rečeno mi je u agenciji da potražim fotografiju uplatnice kad plate porez, i sa svim tim papirima prenosim polisu sa CBR na CBF i nastavljam sa 3. premijskim stepenom. Za sada sam samo promenila saobraćajnu, a polisu prenosim dogodine.

Kako se to radi, je'l preko eUprave ili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1382 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Polisu direktno u agenciju gde je osiguran bajk. Iskopirace ti drugu sa zvojim i menom i udarice pecat. Ali ti to ne treba. Nisam ni ja promenio ime u polisi. Polisa je za vozilo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4837 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@vucko23 da moze tako bez problema, bas da se ljudi nebi cimali jeste nesto malko skuplje msm sama overa ali ne putujes u drugi grad, uradi tako slobodno. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1578 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere
On 8/22/2023 at 9:11 AM, živke said:

Ok, sve ovo je jasno, ALI ...

šta kada vozilo ima staru saobraćajnu ? Moped koji kupujem je odjavljen 2011te, ima samo staru saobraćajnu, koja nema sve podatke da bih mogao da generišem uplatnicu online.

@bdada čini mi se da sam video da si nekad pominjao to , ali nisam mogao da nađem. A pitanje je da li i u ovom slučaju ja sa saobraćajnom mogu u svojoj opštini da platim porez u poreskoj, ili i dalje mora prodavac u svojoj, kao što je bilo ranije ?
Inače tomos je u pitanju, 69to godište, 49 cc. Negde pročitah da se za njega i ne plaća porez, ali kako da to proverim ?
 


Ajde da napišem ovo ovde, možda neko nekad vidi pa se spasi nepotrebnih muka :)

Kad kupujete vozilo sa starom saobraćajnom od fizičkog lica - obavezno radite ugovor o poklonu. Jer samo tako ćete moći da regulišete porez.


Ja sam kupio odjavljen moped od ćerke vlasnika, a koja ima uredno i overeno rešenje o nasleđivanju. Sve čisto. Pošto je u pitanju stara saobraćajna - nije moguće uraditi samooporezivanje što je sada već postalo uobičajeno pri kupoprodaji. Zato idem u poresku u svom gradu - dobijam čuveno FT1P. Moram da imam overenu potvrdu da je regulisan porez na to nasleđe. Čekaj, zar nije prvo koleno oslobođeno plaćanja poreza na nasledstvo ? (to mi je neko bio rekao još pre kupovine). - Jeste, ali i dalje moraš da imaš potvrdu da je regulisano ...

Ništa, zovi prodavce, objašnjavaj, zamoli ... Ljudi su stvarno bili ok, zauzeli su se, ali ... poreska ... Trebalo je 5 - 6 meseci cimanja i zivkanja da bi oni doneli to rešenje, tj. potvrdu da se ništa ne plaća i da je porez regulisan.

Ok, ja juče opet u poresku u svom gradu da konačno rešim to - promenjen čovek koji vodi moj predmet. Gleda, proučava, izlazi iz kancelarije, ide na konsultacije ... Odbija se zahtev. Po zakonu oni ne mogu da obračunavaju porez između fizičkih lica na osnovu KP ugovora. Treba uraditi samooporezivanje. "Pa kako kad nije moguće, sistem ne podržava stare saobraćajne ?" - E pa jbg, to je greška kreatora softvera ... Jedini način na koji mi to možemo da uradimo je na osnovu ugovora o poklonu.
Baš sam se iznervirao. Pa što mi makar odmah ne rekoste to da rešim sa ljudima odmah o istom trošku, da napravimo ugovor o poklonu i da ih ne cimam hiljadu puta ? - "Ne znam."
I sad Jovo nanovo - sve iz početka. Uputili su me oni na saobraćajnu iz nekog razloga, kao da pitam i njih, ali sumnjam da će mi oni reći bilo šta korisno. Ovo je ipak stvar poreske.
I tako, sad se samo nadam da ovi ljudi neće da me odje*u kad ih po stoti put pozovem. #zzz#
 

Promenio član živke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1578 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: CF Motor 450MT, Yamaha XT660Z Tenere

Inače tek sad vidim da je ova tema u Opštim temama, a mislim da nema potrebe za tim. Bolje je da bude u nekom generalnom forumu da bi više ljudi moglo da se uključi.

Edit: hvala
@Arakis

Promenio član živke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1382 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Ja tebe razumem jer kupujes nesto sto volis. Ali ne razumem vlasnike da se nisu potrudili, da bez obzira na ostavinu, nisu i zakonski preneli vozilo na njih. Sa oca na dete se porez ne placa, tako da bi samo vreme potrosili, a brze i lakse prodali. 

 

Evo, ja pre par dana, posle 3 godine voznje na ime prodavca (kolege sa posla), preneo vozilo na mene. Sve zavrsio za 10 min. 

 

Da napisem ovde, dok jos pamtim proceduru.

 

-Prvo napravili kupoprodajni ugovor. 

-Online generisao uplatnicu za porez i promenu saobracajne dozvole (dve uplatnice), a platio na salteru menjacnice (ovo da bih izbegao proveru i potvrdu iz banke).

-Kupio registracioni list i popunio podatke sa iscitane saobracajne. 

-otisao du sup-a i predao:

     -Kupoprodajni ugovor

     -Registracioni list

     -Kopiju polise osiguranja

     -Iscitanu saobracajnu

     -Uplatnice

     -Staru saobracajnu

 

Licnu kartu na uvid, uzeo potvrdu, sa njom vozio 10 dana, i danas preuzeo novu saobracajnu. Sve bez posrednika.

 

Slicno radim i za registraciju. Ne idem preko agencija, vec direktno u "Dunav". Najjeftiniji tehnicki i nema provizije kod registracije i njihove "usluge".  Izdaju nalepnicu i cao. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja