Jump to content

Moto Zajednica

Nova instalacija na motoru

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Keeway Supershadow 250

Pozdrav drugari!
Prije par mjeseci kupio sam Keeway Supershadow 250 i tada je pocela moja nocna mora
Vozio sam ga normalno par dana i onda je pocela da crkava stvarcica za stvarcicom te sam odlucio da ga rastavim do poslednjeg sarafa i odradim kompletan remont
Za sad sam rastavio nesto osnovno i kad sam pogledao instalaciju imao sam sta vidjeti, kablovi haos, zice umotavane ili na spojnicama bez lema znaci totalni haos
Jedan od poslednjih kvarova bio mi je nestanak svijetla i stopova (zmigavci su radili npr), cijela 2 dana sam pokusavao da pronadjem gdje je problem ali bas mrka kapa
i odlucio sam da odradim i novu instalaciju. Na internetu sam pronasao semu za Yamahu Virago 250 (jer ovaj motor je kopija viraga) medjutim ovi su izgleda dodavali
sakom i kapom kako je sta ko stizao.

Potrebna mi je vasa pomoc oko sledecih par stvari

Prvo je ovaj element,

image.thumb.png.978e628572a3067f777ce1c5f632a4bb.png

Vidim releje  i  cip (ovo okruglo iznad cipa prvi put vidim) predpostavljam da je racunar za kontrolu svjetala al problem je sto kad ga raskacim ne mogu ni da zavrglam sto znaci da je i brava povezana sa njim i takodje nema ga na yamahinoj semi (a mozda sam i ja samo blesav, tacnije vjerovatno)
Moje pitanje je mogu li da razvezem sistem bez njega (da napravim osnovno sa obicnom automatikom za zmigavce i obicnim relejima koji bi mi kontrolisali svijetla)  ili mogu uzeti neki zamjenski od drugog motora po vasoj preporuci
Nemam uopste iskustva sa razvodom struje na motorima (znam osnovne stvari oko elektronike tako da vjerujem da cu se snaci)

Takodje ne znam sta je sledeca stvar
 image.thumb.png.95f5a43541c50f91561311096997493b.png

Iz njega izlaze 2 slike pa bi bio zahvalan ako neko vizuelno moze da zakljuci o cemu se radi :)

i takodje na karburatoru (V motor je u pitanju) vidim kontakte od struje, predpostavljam da je to el. cok al koliko sam vidio po netu ni keeway ni yamaha nisu koristili takav karburator vec mehanicki u potpunosti, pa predpostavljam da je ovo nesto ugradjivano i da se takodje kontrolise sa onog racunara?

Prilicno sam siguran da postavljam bas glupa pitanja :D al eto uzmite u obzir da sam pocetnik

Hvala unaprijed ljudi! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4397 postova

То је звучник од аларма неког, та кутија коју си сликао пре је највероватно аларм. Раскачи то и избаци јер само прави проблеме и ништа више.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12244 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Prva velika kutija je alarm, kratko spoj sivu i pink zicu i moci ces da upalis motor. 

Dve zute idu sa alarma na migavce, to slobodno odseci a i sve ostale zice osim sive i pink koje moras da kratkospojis. 

Druga slika je sirena od alarma, slobodno je skini. 

Ipak, verujem da tu alarm nije problem vec originalna instalacija. Konektori su mali i nepouzdani, zice tanke i lako se kidaju... 

Pretresi dobro instalaciju, ocisti sve konektore i podmazi ih kontakt sprejem pa polako, pivce za zivce i bez nervoze :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Polako... da li radi alarm? "ovo okruglo iznad čipa" je tilt senzor. Ako radi ne diraj ništa ako ne sečice i čitaj pažljivo Arakisov post, može da s edesi da te zeza posle gašenje tj da neće da se ugasi na kill prekidač-samo na ključ.

Drugo-svetla na keeway su očajna. Iamš jedan glavni osigurač na crvenoj žici od akumulatora bela čaura u njoj stakleni osigurač. To sranje skini i nadji i kupi nosač za ubodni osigurač sa kablom i stavi 20A.

Dalje ispod sedišta trebalo bi da ima tri konektora presek žica nikakv nešto tima 0.5 o.75, otkači i proveri tu konektore i spoj, a zatim proprati odatle , ispod rezervoara do svetla (u kućištu fara) tu je veoma loše odradjeno fabrički. U tom konektoru imaš žice koje idu sa kontakt brave, svetlo , migavce, sirenu, paljenje/gašenje koje ide preko alarma tu vrlo lako žice se prekinu u konektoru i izgube spoj .

Nadji koje žice idu od svetla, plava i svetlo plava i crna treba da budu uz žutu poziciju. Preseci plave i na njih stavi releje dovedi na releje plus sa akumulatora preko dva osigurača (svaki relej posebno) i poveži 30 + sa akumulatora 87 na krak svetla (jedan za kratko sa drugog releja za dugo) 85 stavi masu za releje , 86 pobudu tj na taj pin ide po jedna plava žica. Imačeš mnogo bolje svetlo i nećeš imati problem radi-ne radi. Zelene su čini mi se za migavce žice

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Keeway Supershadow 250
pre 59 minuta, zodini je napisao:

Polako... da li radi alarm? "ovo okruglo iznad čipa" je tilt senzor. Ako radi ne diraj ništa ako ne sečice i čitaj pažljivo Arakisov post, može da s edesi da te zeza posle gašenje tj da neće da se ugasi na kill prekidač-samo na ključ.

Drugo-svetla na keeway su očajna. Iamš jedan glavni osigurač na crvenoj žici od akumulatora bela čaura u njoj stakleni osigurač. To sranje skini i nadji i kupi nosač za ubodni osigurač sa kablom i stavi 20A.

Dalje ispod sedišta trebalo bi da ima tri konektora presek žica nikakv nešto tima 0.5 o.75, otkači i proveri tu konektore i spoj, a zatim proprati odatle , ispod rezervoara do svetla (u kućištu fara) tu je veoma loše odradjeno fabrički. U tom konektoru imaš žice koje idu sa kontakt brave, svetlo , migavce, sirenu, paljenje/gašenje koje ide preko alarma tu vrlo lako žice se prekinu u konektoru i izgube spoj .

Nadji koje žice idu od svetla, plava i svetlo plava i crna treba da budu uz žutu poziciju. Preseci plave i na njih stavi releje dovedi na releje plus sa akumulatora preko dva osigurača (svaki relej posebno) i poveži 30 + sa akumulatora 87 na krak svetla (jedan za kratko sa drugog releja za dugo) 85 stavi masu za releje , 86 pobudu tj na taj pin ide po jedna plava žica. Imačeš mnogo bolje svetlo i nećeš imati problem radi-ne radi. Zelene su čini mi se za migavce žice

 

Hvala puno!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Keeway Supershadow 250

drugari jos jedno pitanje

Grijaci na karburatoru - kako se oni vezu,

? da li su konstantno pod naponom ili bi trebalo da imaju neku kontrolu da se gase nakon nekog vremena?

IMG_20220917_185531.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja