Jump to content

Moto Zajednica

Prvo iskustvo na vecem motoru-gpz500s

Recommended Posts

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: BG

Caos, opet ja, koji sam pre par dana trazio savet oko prvog motora, pa zatim oko Kawe gpz500s.

Naime, veceras sam prvi put probao gpz500s, koji bi trebalo da pazarim, i time sam ujedno prvi put i seo na "toliki" motor.

Iskustvo je doduse trajalo kratko, ali je to bilo usled noci, vlaznog puta, i povrh svega to sto je to ipak jos uvek tudj motor.

Malo da opisem svoj prvi ride...

Krenuo na neki pravac, tu i saltovanje, a i sama voznja isla ok, i skroz mi se osecaj dopao-ocekivan.Zatim, trebalo je da se vratim nazad, vozeci oko nekog ostrvca precnika 7-8metara, gde mi je u skretanju bila malo frka. JOs uvek nisam osecao motor, niti vaganje gasa i kvacila, pa sam u tom kruzenju imao ili malo frku da ne ukocim skroz, ili da u tom neosecanu motora ne dodam malo veci gas i da ne produzim pravo u ivicnjak, tako da sam to kruzenje izveo total pocetnicki, uz cimanje; voznja nazad opet isti pravac, ovaj put lakse nego u odlasku, jer mi je ponasanje motora i saltovanje bilo bar malo poznato od pre koji minut, zatim opet neka skretanja po nekim parkinzima , gde je uvek bila mala frka i cimkanje, jer ga nisam sve vreme drzao na kvacilu, i tako sam stigao do polazne tacke. Utisak povoljan, i kupicu taj motor, ali sam dogovorio sa drugom da prvo prodjemo nekoliko dana "poligonskog" kurs

, jer ne bih sa ovakvim neznanjem odvozio motor sam kuci, mislim da ne bi bilo bezbedno.KAd se oslobodim i osetim ga-moj je.

A sad, aj bodrite me malo :lol::lol::lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

samo napred!!! kako ga budes vozio polako ces sticati osecaj za gas i kvacilo i posle nekog vremene sve ce ici kao podmazanao. u pocetku samo laganica... :lol:

 

kad sam poceo da vozim MZ-a, kad vidim krivinu padalo mi je na pamet da stanem i da ga preguram... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino
kad vidim krivinu padalo mi je na pamet da stanem i da ga preguram... 8)

 

 

hahaha...imao i ja slicne ideje kad bejah pocetnik :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 436 postova
  • Lokacija: BGD

Tako smo svi poceli!

Zovi nekog da sa njim odvezes motor do kuce. Posle toga polako sam, po meni, sto duze ucis nesto sto vec znas samo produzavas agoniju. Ti ocigledno umes da vozis motorsamo ti treba praksa da 'oduva' strah od veceg.

Najvaznija rec u ovom tekstu je POLAKO!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: BG

Hvala na odgovorima i podrsci!

To "polako" je definitivno jedan i jedini lek za sto bezbolniji start.

U uhodavanju mi se isprecilo ovo "lepo" vreme, ali se nadam vikendu kada su najavili prolepsanje.Tada mozda prebacim motor kod sebe, pa idemo dalje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja