Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

ne znam kako se zove bivsi vlasnik, a ispao je supak nevidjen, iskesiro mu debeeeelu cifru, a sve mane motora je sakrio, recimo akumulator je valda dopunio kad sam dosao da kupim motor ili ga upalio na gurku pre nego sto cu ja doci...eeee da je samo to... ma imam savet ako kupujete motor povedite obavezno nekog majstora koji se razume a ne da ispadnete govedo i ovca za sisanje ko ja ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 383 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 1050 XT

ne znam kako se zove bivsi vlasnik, a ispao je supak nevidjen, iskesiro mu debeeeelu cifru, a sve mane motora je sakrio, recimo akumulator je valda dopunio kad sam dosao da kupim motor ili ga upalio na gurku pre nego sto cu ja doci...eeee da je samo to... ma imam savet ako kupujete motor povedite obavezno nekog majstora koji se razume a ne da ispadnete govedo i ovca za sisanje ko ja ;)

 

Taj sigurno nije ljubitelj Transalpa, nego prevarant!

Ako ti sta treba javi. Moj TA je isti.

Rekao bih da je 2001/2002 godiste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Da nije Six bio vlasnik istog? :)

 

Gledajuci slike sa Relija od pre dve godine, sigurno nije. Osim ako nije u medjuvremenu promenio sve kofere, nalepnice, vizir, rol-bar, itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

pa stvarno ne znam lika ni na pice nismo otisli kad sam skonto sta mi uvalio kao ekstrasredjen motor... recimo njegov odgovor za akumulator je bio pa sine reko sam ti da je akumulator marka ali ne i da je nov ...:zbunjen: a recimo samo detalj kad sam skino svecice od 4 svecice 3 razlicite :stabre:, zamisli lik valda kupovao komad po komad pa menjo,,, neznam ga, a sve preporuke ako ga neko i zna da ga zaobidje u sirokom luku ;) ali sve ce to da se sredi i bude ko zmaj :zvizduk: kupio sam mu anake2 gume, svecice honda orginal, kao i pakne prednje i zadnje, filtere, ulje, akumulator ...da i kofere givi makisma 55, ma bice od toga prava masina do kraja kad se sredi :takoje: e da vizir mi radio ivan :D uslikacu i jedan sto mi uradio za kacenje navigacije lepo je ispao

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Pitao ja Sixa. Nije njegov. Tako da... nema veze, važno je da si ti zadovoljan motorom. A sad delovi, prećutano... jbg, Srbija do Tokija :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

stigo akumulator sad cu ga kacim :D kazu za vikend super vreme :jee: ina ce ja spadam u bolide za koje nema sezone ;) to se vozi cele godine osim kad pada sneg :moto3: probo ja i po snegu al se izubijam propisno :staa: e da rekose mi da ovaj akumulator ne moze da iscuri kiselina i da mogu da padam do mile volje :zvizduk: eto zasto sam sad uzeo akumulator i nisam sacekao prolece ko svi normalni ljudi, volim da vozim zimi, tad sam glavni na terenu, valda zato sto sam jedini :P

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 358 postova

stigo akumulator sad cu ga kacim :D kazu za vikend super vreme :jee: ina ce ja spadam u bolide za koje nema sezone ;) to se vozi cele godine osim kad pada sneg :moto3: probo ja i po snegu al se izubijam propisno :staa: e da rekose mi da ovaj akumulator ne moze da iscuri kiselina i da mogu da padam do mile volje :zvizduk: eto zasto sam sad uzeo akumulator i nisam sacekao prolece ko svi normalni ljudi, volim da vozim zimi, tad sam glavni na terenu, valda zato sto sam jedini :P

 

Po meni se TA ne vozi po snegu, jer ionako ima lose plastike, a pogotovo kada je hladno, pucaju kao staklo. Imaces samo stetu, nikakvu korist.

PS Jedino ga rascerupaj pa ga vozi, a onaj akumulator sto ne moze da iscuri je tzv "gel akumulator" ukoliko se ne varam.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

znaci da ga rascerupam pa na voznju, nije losa ideja... prihvaceno... a akumulator je AGM ima gore link, ali stvarno ne moze da iscuri, zaliven je i ja ga okreto i nista, probo i da ga muckam i opet nista,,, cena 8300 sad jos sutra da proverim kako vergla :takoje: na nekim forumima po hrvatskoj neki ga hvale a neki kukaju... nadam se da cu biti u ovoj prvoj grupi ;) mada recimo imam i kineza gingui od 125 cm i u njemu kineski akumulator fabrici, peta godina i evo jos pali na njega i vergla... da im ga odnesem dobio bi verovatno novi ;) a odrzavanje 0, ja cele godine vozim motor i on se stalno sam dopunajva,,, mislim da akumulator najvise strada kad ljudi zaborave da ga dopune

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Zaki, ti kreš barovi koje imaš su smešni za vožnju sa povećanim rizikom koju praktikuješ. Ili smiri hormone ili nabavi ozbiljnije kreš barove jer će ti u protivnom trebati mašina za livenje plastike :D

 

Što se tiče akolumatora :D, najviše se prazni i strada ako se ne "maltretira". Prazni i puni tokom vožnje.

 

Negoooo... a kakve gume imaš ako voziš sve do snega? Mislim, ono, hladan asfalt, mokro, klizavo, ljigavo od lišća...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1180 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Nije gel već AGM, gel je mnooogo skup :)

Gel sam ja imao na mom dok nije crkao. A kad je crkao, ceo Novi Sad sam prešao uzduž i popreko(moj gel nosio u rancu za pokazati i uzeti isti takav)... nigde... uzeo na kraju kiselinski :'(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

evo vidim da je krenula tema akumulator pa da ju nastavim ovako kupim od lika motor u ekstastanju. on mi kaze da je u nejmu marka od akumulatora samo nije bas nov i stignem do kuce... sutra da upalim motor ono prc knj trttt i normalno gurkaaa :( e sad dilema da li je bolji UNIBAT akumulator nov ili YUASA akumulator koji je marka al ne bas nov, nema dileme bolji je unibant bez premca... e sad ne znam to gel ne gel glavno oba akumulatora mozes da tumbas kako hoces nista ne curi i u upustvu stoji da moze da se montira u bilo kom polozaju :takoje: elem ortak ako hoces YUASA akumulator koji je marka ne bas nov sine baki slobodno se javi da ti ga uvalim :P imam viska.., e da imam viska jos dosta delova od tog ekstramotora spremljenog i sredjenog za sezonu... recimo imam 4 svecice od toga 3 razlicite jedna mora da ti pase ... ;) elem i sad tu nov akumulator to pali ko mina, nema vise guranja, ja srecan ko mala beba, konacno imam motor sedi pali i vozi... najsrecniji je bio moj komisja koji vise nije morao da me gura izjutra, mislim da se vise obradovo od mene :care: i sad ja kontam jaca varnica, bolje sagorevanje ima da mi opadne potrosnja, kad brate skocila potrosnja na 7 litara jbt i sad kontam sta je u pitanju gde mi tu matematika pa svatim da sam ranije recimo pola puta vozio a pola puta guro motor pa mi potrosnja bila duplo manja :nanana: naravoucenije ako hocete da smanjite potrosnju goriva kupita od mene YUASA akumulator i tako ce te pola da se vozite pola da gurete i eto ustede, a da ne pricam da je zdravo i ekoloski :zvizduk: inace ja danas vozo fruska gora, cortanovci .... kazu i sutra super vreme za voznju ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

post-26761-0-19425300-1352061566_thumb.jpg

iriski venac, fruska gora, vozo trandzu po sumi i pokusao da stignem ove endurase kojih je bilo desetak, zavrsilo se samo na pokusaju :zvizduk: al sam zato uspeo da spicim 10 litara corbe na 100km :BJB-Transalp: jel to vama poslo za rukom :)post-26761-0-83270400-1352061537_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

pa i ja mislim da je to u pitanju, procito sam ovde na forumu bila diskusija da li hladan motor treba da pali bez sauga, posto imam novi akumulator probo da ga malo verglam i pali, reko bi da se malo i oseti benzin, prednji klip mi ranije lepio svecicu... sve mi to daje simptome gore pomenute, a ostalo jos i da promenim filter vazduha (ako ga uopste i ima jer lik od koga sam ga kupio je izjavio produvao sam ga malo kompresorom :staa2:) ali to ce malo da popriceka iz ekonomskih razloga :zvizduk: jel neko isao na stelovanje i koliko jevrica to izadje, usteda se zna litar benzina na 100km :D jer moj sad srce oko 6 i kusur, a vozim ga 120 i kusur al mislim da bi trebalo manje kako sam citao na ovom forumu o vasim masinama trebalo bi 5 i kusur ;) ali zahvalio bi se svima na forumu citajuci ga odlucio sam se za trandzu i nisam se pokajo, resio i ja da budem clan sekte :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova

Pronasao sam na nekim forumima da je potrosnja TA 650 6,2. . Bili smo letos ja i zena na moru u CG. nosio sam tri kofera i potrosnja je bila ispod 6 tacnije 5,6 ali nisam prelazio nigde preko 100Km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Sa HHO punom opremom i saputnikom i voznjom preko 100km/h potrosnja je bila 4.07 litara na 100km ;)

 

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 323 postova
  • Motocikl: Honda Transalp xl650v

4.07 auuu pa gde to ima :takoje: i jos sa opremom, ko ti stelovo karburatore ;) nema veze ja sam bar rekorder sa 10 litara doduse kroz sumu i po liscu :nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Pronasao sam na nekim forumima da je potrosnja TA 650 6,2. . Bili smo letos ja i zena na moru u CG. nosio sam tri kofera i potrosnja je bila ispod 6 tacnije 5,6 ali nisam prelazio nigde preko 100Km

 

I ja sam nalazio nebulozne podatke po netu , tipa 7l u gradu itd itd ... nema veze sa životom, vozim se sam sa penzionerskim stilom vožnje - nikada nije prešao 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Za potrošnju Laboratorija ima još jedno rešenje, a zove se regler treće generacije. Za sad testiramo prototipove a na proleće, ako bog da, eto ih u ponudi ;)

 

pola litra manje na 100km

 

p.s. ne pitajte za cenu. O tome ćemo na proleće ali neće biti jeftin, sigurno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja