Jump to content

Moto Zajednica

Honda XL600 V -Transalp

Recommended Posts

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

No, bilo kako bilo, ja sam prvi za 1moto3.gif

 

Iskreno nzm koliko ima ljudi koji voze TA i koji bi zaista dosli na taj skup, tj koliko ih postoji u opste na ovom forumu i prati ovu temu. Da ne bude dodje nas 20 i eto to je ceo moto skup, i posle ostali da kukaju kao nismo culi nismo znali i slicno... Ako bi se organizovalo tako nesto trebalo bi razglasiti bukvalno na svim mogucim forumima, objaviti cak i komsijskim drzavama jer verujem da svi prizeljkuju tako nesto i da bi rado dosli ovamo. To je neko moje misljenje 1neznam.gif

 

A ako cemo da se okupimo samo mi sa foruma, nabolje je onda da napravimo neku enduro voznjicu sa trandzama po brdima, cisto da nam se TA oseca kao domacin, na svom terenu kod kuce 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

I ja sam za skup ali da se nadjemo ako je to moguce negde u centru Srbije da bi nam svima podjednako daljina bila da dodjemo,to je recimo moje misljenje,sto se mene tice moze i asfalt i off svejedno je samo da se malo druzimo i razmenimo iskustva :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

I ja sam za skup ali da se nadjemo ako je to moguce negde u centru Srbije da bi nam svima podjednako daljina bila da dodjemo,to je recimo moje misljenje,sto se mene tice moze i asfalt i off svejedno je samo da se malo druzimo i razmenimo iskustva :zdravo:

ja dolazim sa AT , ako dozvoljavate, ipak sam vozio TA nekoliko godina :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

I ja sam za skup ali da se nadjemo ako je to moguce negde u centru Srbije da bi nam svima podjednako daljina bila da dodjemo,to je recimo moje misljenje,sto se mene tice moze i asfalt i off svejedno je samo da se malo druzimo i razmenimo iskustva :zdravo:

ja dolazim sa AT , ako dozvoljavate, ipak sam vozio TA nekoliko godina :zvizduk:

 

Izdao si HARD CORE 0ljut2.gif trebalo bi cika admini da ti zabrane citanje ove teme 1oda.gif

 

Ziv bio, i uzdravlje2cirka1.gif pa se vidimo ako do tog okupljanja u opste i dodje 1Mina.gif nzm sto, ali nesto sam skeptik po tom pitanju 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

I ja sam za skup ali da se nadjemo ako je to moguce negde u centru Srbije da bi nam svima podjednako daljina bila da dodjemo,to je recimo moje misljenje,sto se mene tice moze i asfalt i off svejedno je samo da se malo druzimo i razmenimo iskustva :zdravo:

ja dolazim sa AT , ako dozvoljavate, ipak sam vozio TA nekoliko godina :zvizduk:

 

Vazno da je Honda :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

IMAG0316.jpg

 

IMAG0315.jpg

Prao sam motor i pojavi mi se ovo crevo...ne znam odakle je doslo ali tu je :D Zakaceno je na desnoj strani tj. Sa desne strane amortizera ali mi nije jasno kako je zavrsilo na levoj...jel moze neko pogleda svoj TA pa mi kucne gde ide i kako. Hvala :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

To crevo ti je izdusnik od akumulatora. Na toj drugoj slici ta prosirena gumica se kaci sa desne strane "kavez-a" od akumulatora, a treba je rutirati tako da ti kiselina iz akumulatora ne kaplje nigde na metal. Dakle, povezi ga na konektor za "luftiranje" akumulatora, i rutiraj ga tako da bude skroz ispod rama motora.

 

To crevo ti je oznaceno na slici pod brojem 3

 

0000175636.gif

 

A u gornjem desnom uglu na slici ovog akumulatora, ta crvena kapica gde se nalazi (naravno nju skines ako nisi) nataknes to crevo. 7770070.jpg1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

Imaš crevo koje ide (odušak) iz akomulatora (desns strana),a ima i s leve crevo iz posude za rashladnu tečnost.Ne verujem da je bitno ako se nešto malo ispomeralo,samo vrati to na dole i :moto3:Ako si menjao akomulator,postoje oni kojima je crevo napred,ali nekima je nazad,pogledaj ,možda je u to slučaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Novi momenti :jee5:

Evo kolko-tolko i zvuka :Hitman:

 

Vuleta ovo grmi kao grom,nego reci mi ovo,jesi li isao u Adu da bi ti ovo napravili ili si narucio,ja razmisljam bas o ovakvom auspuhu samo hocu da mi top prati liniju bocne plastike(slicno kao kod Afrike) pa bih voleo da znam jel se moze sve ovo dogovoriti putem telefona ili se mora ici direktno gore? Koja je bila cena?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Na koliko bara duvate gume na transalpu, prednja, zadnja? Hvala

 

2.0 bara prednja, 2.4 bara zadnja kada imam saputnicu i prtljag. Inace ovako sam kad sam, zadnja na 2.1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Novi momenti :jee5:

Evo kolko-tolko i zvuka :Hitman:

 

Ima li kakve razlike u performansama?

Pa iskreno, male...

Lepse se ponasa i trpi voznju u nizim obrtajima i lakse se vrti u crveno, da se tako izrazim. Potrosnju jos nisam testirao...

U principu, zadovoljan sam, iako je najveca promena estetske prirode i u zvuku. Sad i ko me ne vidi, bar me cuje... Sto cini voznju dosta opustenijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 867 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X11

Novi momenti :jee5:

Evo kolko-tolko i zvuka :Hitman:

 

Vuleta ovo grmi kao grom,nego reci mi ovo,jesi li isao u Adu da bi ti ovo napravili ili si narucio,ja razmisljam bas o ovakvom auspuhu samo hocu da mi top prati liniju bocne plastike(slicno kao kod Afrike) pa bih voleo da znam jel se moze sve ovo dogovoriti putem telefona ili se mora ici direktno gore? Koja je bila cena?

Radi Robi po narudzbini, za sve modele motora koje je vec radio. Ali, posto ti zelis da ti top prati liniju plastike, sto je slozices se kompleksan i pipav zahvat, najbolje da odes kod njega. Posto nema veceg perfekcioniste i estete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Evo da se pohvalim postignuta najniza potrosnja na TA...4.5.lit na putu do Crne Gore....full natovaren...gornji kofer + bocni...prosecna brzina...od 80 do max 100...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja