Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora Yamaha Majesty, Piaggio, Honda, Kymco

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Mostar

Pozdravljam sve clanove.

 

U procesu potraznje skutera, opredjelio sam se na 250cc, e sad budzet mi nije nesto ogroman, mogao bih se protegnuti do nekih 1000 eura.

Najvise od svih mi se svidjela Yamaha Majesty 250 jer mi je nekako klasika a ima ih u tom cjenovnom rangu, koristio bih ga za gradske ali i za medjugradske i dalje relacije.

 

Zamolio bih clanove da podijele svoje savjete na sta da obratim paznju i sta od spomenutih skutera da kupim, iako kao sto rekoh najblizi sam Yamahi, ali evo otvoren sam za sve dobre prijedloge, takodjer zamolio bih vas da ko posjeduje spomenute motore napise mane/vrline istih.

 

Hvala i zivjeli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

R.TAPATALK.COM

Pozdrav svima, nov sam u svemu ovome! Posedujem yamahu majesty 250 1997 god (nema se para za vise ), pa bih zamolio sve koji imaju iskustva (kilometre i kilometre) da me posavetuju na sta da obratim paznju prilikom odrzavanja i kako da je odrzavam, koje su mane itd... Takodje bih voleo da ucestvu...


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Glasam za... Do pre neku godinu terao, zakucala posle 40000km vožnje na minimumu ulja... Moja greška, pošto pametnjaković (ja) nije pročitao uputstvo kako se ulje meri (zavrnut ili odvrnut čep)... I još sam je terao muški... Odvrnem gas, pustim kada stignemo na adresu...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Mostar

Hvala prijatelju, sto sam mogao procitati i raspitati se da su veoma dobre masine, naravno kao i sve ako su uredno odrzavane, kakva je za voziti? Vidim neke koje sam mogao pronaci na prodaju su bez prednjeg diska, da li izbjegavati tu opciju? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Kako bez diska ???

Inače, udobna baš ( model posle 2000. ), mesta koliko želiš ispod onih sedišta (60l, najveći gepek u klasi), ima pozamašnu pregradu napred za "sitnice", nije neki potrošač ako si umeren s gasom. Nije za neke trke, ali da odeš i vratiš odlična. Moraš obratiti pažnju na zadnja klešta (mana) i naravno kako je održavana... Gume su 12", nisu skupe i nove da uzmeš.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Mostar
pre 56 minuta, Štef je napisao:

Kako bez diska emoji848.pngemoji50.pngemoji28.png???

Inače, udobna baš ( model posle 2000. ), mesta koliko želiš ispod onih sedišta (60l, najveći gepek u klasi), ima pozamašnu pregradu napred za "sitnice", nije neki potrošač ako si umeren s gasom. Nije za neke trke, ali da odeš i vratiš odlična. Moraš obratiti pažnju na zadnja klešta (mana) i naravno kako je održavana... Gume su 12", nisu skupe i nove da uzmeš.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Tako mi se ucinilo na jednoj kou sam gledao, doduse slika je u pitanju pa mozda i nisam dobro skontao... kako sam skontao ima manje gume u odnosu na druge skutere u toj klasi, ne znam utice li to mnogo na performanse (brzinu, stabilnost). Ne treba mi neka brzina vise mi treba uzivanje u voznji...

Vidio sam i Hondu Jazz 250 sa cijenom su tu negdje, takodjer mi je u igri Piaggio x9 i Kymco Dink, svi su tu negdje sto se tice cijena iako Dink mi se ne svidja bas izgledom... volio bih cuti neko poredjenje sto se tice ovih nabrojanih skutera...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Savijao sam je do štendera po krivinama

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Mostar

https://www.olx.ba/r/44624721/153903

https://www.olx.ba/r/48467530/153903

https://www.olx.ba/r/38878142/153903

https://www.olx.ba/r/39874376/153903

 

To su neke koje sam nasao uklapaju mi se u budzet, vidim da ima razlike do 2000 godine i iznad, koje su razlike jos izmedju ove jeftinije sa manjim farom u odnosu na ove skuplje sa vecim farom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Glasam za ovu sa većim farom, ima više mesta za prtljag i udobnija je...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Vrnjačka Banja
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Pozdrav svima, ja vozim Majesty 400 već 4 godine, na satu ima 76000km, nikad nijedan kvar na njoj, prošao pola Srbije.... Samo redovan servis i nema brige.... 1a2a15bc96730deaef9ca98025eb6e5d.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja