Jump to content

Moto Zajednica

Kineski off-topic

Recommended Posts

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

 

 

  Draga moja kineska braco...bila 3 dana u Italiji sa svojim Zongom,izdrzao svu tu kilomertazu bez problema...pa nek neko kaze da nasi kinezi ne valjaju ;D,pozz svima!

 

Svaka cast na voznji, jos jednom dokazano da nije vazan ni motor ni kubikaza, nego duh. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

Pa naravno,samo nemam leptire da nastelujemo ventile tako da cu verovatno da trazim majstora da mi to namesti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Ajde da se pohvalim i pozalim. Konacno sam polozio za A kategoriju. Sutra uzimam potvrdu i idem u sup. A sad i da se pozalim. Isao sam u Pirot skuterom i u povratku ga vozim konstantno 2/3 gasa. Od jednom motor momentalno staje, smanjim gas i on nekako nastavlja da radi ali secka, dam jaci gas on staje i gasi  se. Probam da ga upalim i on nista. Na svu nesrecu ispod sedista sam imao samo naocare za sunce, znaci onaj osnovni komplet ostao kuci. Bio sam na izlazu iz grada i nigde majstora ne mogu da nadjem. Pozovem prijatelja kombijem i dovezemo motor. Prvo sam pogledao svecicu. Sva je mokra i merise na benzin. Vratim je, skinem filter za vazduh i probam kad on upali skoro iz prve. Karburator je sa unutrasnje strane bio sav mokar.

Mozda ce na vecinu biti smesno ali sta sam ja pre toga uradio. Motor je imao pre toga preslabu smesu. Nisam znao kako da je povecam(i sad ne znam) a i ne volim da cackam karburator jer za to nisam strucan pa sam jednu od onih 4 rupa na ulazu u filter vazduha zalepio silikonom. Vozio sam ga par nedelja, na punom gasu nije seckao do danas. sad cu jos malo da ga procackam. Posle podne mi dolazi potencijalni kupac da pogleda motor. Da ga skarabudzim da lepo ide pa ako njemu posle pravi problem neka sredjuje karb ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Pa naravno,samo nemam leptire da nastelujemo ventile tako da cu verovatno da trazim majstora da mi to namesti.

Ако је само то проблем, пазарите их на бувљаку – јефтина је то ствар, јефтинија него мајстор.

 

Nisam znao kako da je povecam(i sad ne znam) a i ne volim da cackam karburator jer za to nisam strucan

Стари савет, када су владали двотакташи: постави моторче на централни штендер, и на загрејаној машини која ради на леру, завијај шрафић за подешавање смеше на карбу. Када достигне највеће обртаје (најсиромашнија смеша), одви шрафић за пола круга (обогаћујеш смешу) и требало би да буде добро.

 

E, jel neko znaoonako ugrubo da mi objasni kako se zateze lanac od bregaste?!

Угрубо: са два виласта кључа 13.

 

Не верујем да Ћинлун има самоподешавајући шпанер. Ако имаш онај каталохг резервних делова са оним илустрацијама, верујем да ће и сам провалити шта и како треба да се ради, само је питање колико треба да се то уради.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

Proveri prvo kakav je.

 

Na QM znam da je automatski, na Princu obican, ne znam za Kinroad.

 

To vidis po izgledu srafa sa zadnjeg dela bloka, ako je obican, onda je automatski, i sluzi da drzi spaner & zapusi rupu, a ako je matica preko navoja (bar tako mislim, nek proveri Slayer), onda se spanuje. Uglavnom, standard sraf sa obicnom glavom = automatski, drugaciji sraf = nije automatski. Takodje se vidi kada se skine poklopac glave da li je automatski ili ne.

 

E sad sto se tice spanovanja, spanuje se na taj sraf, a kako da znas da li je naspanovan dobro ili ne - pojma nemam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2265 postova
  • Lokacija: Stara Pazova

@ Zorge

 

Ne ide to kao na cvajama, drugacije je mnogo, bar sto se tice tog skutera.

 

Угрубо: са два виласта кључа 13.

?

 

@ Bogda

 

Vezano za pricu o smesi i silikonu.

 

Nisi ti normalan. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

@ Zorge

 

Ne ide to kao na cvajama, drugacije je mnogo, bar sto se tice tog skutera.

 

Угрубо: са два виласта кључа 13.

?

 

@ Bogda

 

Vezano za pricu o smesi i silikonu.

 

Nisi ti normalan. :D

 

He he. Pa morao sam nekako da se snadjem  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

@ Zorge

 

Ne ide to kao na cvajama, drugacije je mnogo, bar sto se tice tog skutera.

 

Угрубо: са два виласта кључа 13.

?

 

@ Bogda

 

Vezano za pricu o smesi i silikonu.

 

Nisi ti normalan. :D

 

He he. Pa morao sam nekako da se snadjem  ;)

Ti si se bas snasao... :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Pa to su simptomi pregrejanosti, madaaaa

Tebi su svi simptomi da je motor pregrejan  ;D ;D ;D

 

To je glavni problem motora danasnjice :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 547 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: BMW F650 GS

@DzokS

 

Kao sto je rekao Black ako imas obican posle ti je automatsko sve ako imas maticu pa jedan kao vijak onda malo otpustis maticu i klestima dotegnes koliko mislis da treba taj vijak,a u kom smeru cuces kad zaverglas motor malo.  ;D :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

drugari zna li neko jel se placa ekoloska taksa za motore kad se ulazi u crnu goru i koliko kosta?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

drugari zna li neko jel se placa ekoloska taksa za motore kad se ulazi u crnu goru i koliko kosta?

Mislim da motori ne placaju, samo kola...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova
  • Lokacija: Brace Jerkovic - Vrcin
  • Motocikl: Yamaha Diversion 600

Nisam verovao do danas da koka-kola može da služi i za nešto drugo osim za piće. Ranije sam slušao priče kako se hromirani delovi extra ispoliraju sa koka-kolom. Danas sam to i probao, i vrlo sam zadovoljan efektom koka-kole ;D. Od pomoćnih stvari mi je trebala magična krpa(može i neka slična), filc (skinuo sa sundjera) i koka-kola.Evo i slika.

post-2771-12879041720583_thumb.jpg

post-2771-12879041720996_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Nisam verovao do danas da koka-kola može da služi i za nešto drugo osim za piće. Ranije sam slušao priče kako se hromirani delovi extra ispoliraju sa koka-kolom. Danas sam to i probao, i vrlo sam zadovoljan efektom koka-kole ;D. Od pomoćnih stvari mi je trebala magična krpa(može i neka slična), filc (skinuo sa sundjera) i koka-kola.Evo i slika.

 

 

prijatelju jos bolji i jeftiniji efekat za niklovane delove imaju stare novine tipa blic, novosti, kurir (sta se kome nadje pod rukom od ovoga) bitno je da samo papir bude kao od ovih novina (ne zme da bude masni papir), dovoljno samo da se pofajta vodom (vrlo malo, znaci ne treba mnogo vode) deo koji treba da se ocisti i da se sa novinama preko pofajtanog dela trlja, efekat je ekstra (probao sam ja na mom motoru)... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

drugari zna li neko jel se placa ekoloska taksa za motore kad se ulazi u crnu goru i koliko kosta?

Mislim da motori ne placaju, samo kola...

 

i ja sam to negde cuo ali reko' hajde opet da pitam... :D u svakom slucaju hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1399 postova
  • Lokacija: Chicago IL - Babusnica - Nish
  • Motocikl: Husqvarna tr650 strada abs 2014

Imam jednu molbu. Planiram da iza sisi bara napravim metalni nisac da mogu na njega da stavim bar kamp opremu. Nikad nisam video uzivo kako izgleda i gde je najbolje da se zasrafi. Mislim da to ima Blackbite i Deki59 na svojoj Chitumi. Mozete li da okacite par slika da vidim kako je to napravljeno da i ja nesto slicno izgrunfujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 420 postova
  • Lokacija: Beograd - Cacak
  • Motocikl: Suzuki DL650 Vstrom a Honda XRV 750-RD04 u lepom sećanju

Imam jednu molbu. Planiram da iza sisi bara napravim metalni nisac da mogu na njega da stavim bar kamp opremu. Nikad nisam video uzivo kako izgleda i gde je najbolje da se zasrafi. Mislim da to ima Blackbite i Deki59 na svojoj Chitumi. Mozete li da okacite par slika da vidim kako je to napravljeno da i ja nesto slicno izgrunfujem.

 

i ja sam o ovome razkmisljao, mada mislim da ima da se kupi gotovo ali nisam siguran...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja