Jump to content

Moto Zajednica

Jet kaciga - za grad

Recommended Posts

  • Drug član, 868 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Drage kolege,

znam za manu jet kaciga po pitanju bezbednosti. Potrebna mi je kaciga koja će da stoji u skuteru i da zauzima što manje mesta i da bude tu kad treba nekog da prevezem povremeno, a čak je u supruga izjavila da joj je bilo lepo u poslednjoj vožnji pa izgleda da ću i njeno dupe češće da vucaram sa sobom. Iz ovih razloga bih uzeo (rekao bih univerzalnu) L veličinu da stane na većinu glava :D

Takođe, voleo bih da ima vizir i sunčane naočare, ne bih dao više od  (oko) 100€, a vidim da u toj ceni ima baš veliki izbor te vas najljubaznije molim za savet i preporuku...

Ovako nešto mi deluje ok za moje potrebe: 

YAMAHABAREL.COM

MT Avenue je najnovija urbana jet kaciga perfektna za svakodnevnu upotrebu, ali i za malo duže ture sa npr. maxi skuterom . Veoma dubok vizir, integrisane sunčane naočare...
 
Edit: Da li ima značajne razlike u bezbednosti kod ova dva modela?
YAMAHABAREL.COM

Jet kaciga odličnog kvaliteta po izuzetnoj ceni. Veoma lagana i udobna mala školjka i poluduboki vizir je čine idealnom za scooter vozače.

 

Promenio član QmBGD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2915 postova

dosta njih je uzelo onu lidlovu džetovku i zadovoljni su.Nešto oko 3500 dinara.Jedino  što ima onaj plitak vizir i nije za ladnije.

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2479 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: AfricaRD07 KAD TAD OPET

Tu lidlovu ces zaobici ako imas iole malo pameti. A od ove dve sto si okacio, prva mi se cini mnogo bolja nego druga. Druga mi nekako plitka, ne deluje mi tako dobro za razliku od prve. Al odes i probas
 

 

M.LOUIS.DE

MTR Jet Sun Jethelm günstig kaufen bei Louis. Top Marken ✓ Große Auswahl ✓ Kauf auf Rechnung ✓...

 

devojka i ja koristimo ovu. A s obzirom da kosta koliko i ona u lidlu, kvalitet je daleko bolji nego crivit iz lidla. Kao sto rekoh, tu iz lidla neces uzeti ako imas iole malo pameti, al posto si spreman dati 100e za jet, onda mislim da svaka koja je u tom cenovnom rangu vredi.

Promenio član drmilan_

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1731 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Pocetkom prosle godine sam uzeo bas u Barelu  jet MT kacigu, bila 7000, ima naocare i dugacak vizir, skroz ok kaciga, nisam joj nasao nikakve mane, doduse nema tu sta mnogo da se trazi, 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1054 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

MT Avenue sam kupio ja pre 3 godine kao osnovnu, za skuter. Super je u smislu udobnosti, oblika unutrašnjosti školjke i dubine vizira. Kada se spusti poprilično dobro štiti celo lice. Zahvaljujući sunčanim naočarima kroz grad je mahom vozim sa podignutim vizirom bez problema.

Sam mehanizam sunčanih naočara je sasvim dobar, kod mene nije dobio lufta niti je bio u problemu. Bitno je samo da ispoštuješ princip da se sunčane naočare ne podižu i ne spustaju prstima, već isključivo mehanizmom, preko poluge koja je za to namenjena.

E da, moja je sada čisto bela (takva se uklapa u ostatak opreme) i vrlo je jednostavna za održavanje.

Prethodna Held je bila mat crna i tražila je značajno više pažnje....

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1054 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ah da, moram da prokomentarišem i Lidlovr kacige (obe) jer sam ih probao kad sam se nosio mišlju da ih uzmem kao rezervu (za suprugu).

Jer je baš plitka, kratkog vizira i meni i na dodir i samim osećajem koji daje na glavi ostavlja utisak jeftine robe. Isto je i sa integralnom.
Odustao sam.

Послато са M2007J3SG помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3438 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Jet iz Lidla su baš loše, imam utisak da se raspadnu kad ih pogledaš mrko.

Imam jednu ovu Avenue, plavo belu, duboka je, pa je malo pretopla je za leto, a i gabaritna je, troši dosta prostora. Inače je solidan kvalitet.

 

Ove godine sam kupio ovu Airoh. OK mi je skroz, nije teška, ima naočare + vizir, perivu postavu, drečave detalje za bolju vidljivost... Moja skromna preporuka.

 

WWW.WINTEX.RS

Moto oprema Wintex. Pproizvođač moto opreme koji stoji iza svog kvaliteta, sigurnosti, fleksibilnosti i inovacija. Cilj je prvenstveno zaštita motociklista kako profesionalnih vozača...

 

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1054 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Eto ti, šta ti je čovek... Identično mišljenje imam kao Boža, što se tiče obe pomenute kacige, s tim što je Avenue mene privukla baš time što je duboka i ne pirka mi ni sa jedne strane 
 
Valjda me stigle godine...
Bitno da ti mi rekosmo svoja iskustva a ti sad biraj šta ti više paše .

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2915 postova
Pre 4 sati, boza_kg je napisao:

Jet iz Lidla su baš loše, imam utisak da se raspadnu kad ih pogledaš mrko

treba razdvojiti finu izradu i dal će da se raspadne.Do pre 30 godina to je uvek išlo jedno sa drugim uopšte gledano za sve proizvode.

Sve je u principu bilo trajno a ono  što je i fino imalo je i druge prednosti

Sad fina izrada može a i nemora da znači da će da traje.

2 najpoularnije ,,jeftine,,firme  kaciga u srbiji su primer toga.Deluju dobre izrade što je pohvalno a neke traju a neke se bukvalno pokvare.Isto tako i firma koja ima i vrhunske proizvode ,čak ih ima gomila u GP  ima kacige koje su do 400 evra a traju par kilometara i nekoliko upotreba ,a fina izrada na oko

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3438 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Možda grešim dušu. al isto ko Bokes sam otišao u Lidl da uzmem tu jeftinu Jet kacigu da imam kao rezervnu, pa odustao. Uzeo sam je u ruke da probam, ono ispadoše jastučići za obraze i spade vizir. Jesu to pipkali mnogi pretpostavljam, ali raspade mi se u rukama takoreći. Samo sam je vratio nežno u raf. Bemliga, za prvi utisak meni bi dosta.

 

Ja i ne kupujem ni skupocene kacige, ali gledam da bude neki pristojan minimum kvaliteta i robustnosti. Za do 100€ ima toga da se nađe, ne mora ova baš najjeftinija varijanta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 868 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Hvala svima na savetima. @boza_kg, ova tvoja super izgleda. Treba mi za saputnike i da ne zauzima previše mesta, ja vozim sa uvek zatvorenom HJC I90, sve da je +40 kao prošle nedelje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3438 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Da, zbog oblika Airoh City One zauzima manje mesta pod sedištem\koferu od MT Avenue.

 

Imam i jednu ovakvu Scorpion EXO-100, otprilike je među najmanjim kacigama sa homologacijom koje mogu kod nas da se nađu. Zbog plitkoće, lepo staje skoro na svačiju glavu i udobna je, a ne zauzima dosta prostora. Ali nije za otvoren put i vožnju po hladnom vremenu.

 

MAXMOMENT.RS

– “Polycarbonate” školjka sa anti-UV spoljnim slojem. – EPS sloj dvostruke gustine za najvišu moguću absorciju udarca. – SPEEDVIEW™ mehanizam

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 868 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Da izvestim o izboru koji je na kraju bio uslovljen nedostatkom veličina, izbor je totalno niotkuda pao na nikad-čuo-za Axxis Mirage. U poređenju sa MT Avenue deluje barem jednako kvalitetno, mada će vreme tek da pokaže..

 

20220809_174941.jpg

20220809_175030.jpg

20220809_174956.jpg

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1152 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Honda CBF 1000A ABS '07

Biće i meni potrebna jedna JET kaciga za saputnika koji ne može da nosi full face, odnosno ne može da podnese, probao moju. Iako sam ukazala na prednosti full face modela, nisam ništa promenila. Axxis i MT-ove modele nisam našla na Sharp-ovom sajtu... 

Ima li neko iskustva sa navedenim proizvođačima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 868 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda X-ADV

Ja imam ovu Axxis gore, takođe za saputnika po gradu.

 

Za sada nije mnogo korišćena ali deluje korektno izrada, ima i sunčane ugrađene. Vizir se lepo pomera, odaje stvarno dobar utisak sve.

Promenio član QmBGD
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja