Jump to content

Moto Zajednica

Hero X pulse

Recommended Posts

  • Drug član, 2518 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...već duže vreme gledam recenzije, klipove po YT o ovom motoru, koji na žalost kod nas još uvek nisu prisutni.

Kao zajednica zaljubljenika u motore smatram da je vredan svoje teme, ko zna, možda će se neko odvažiti da počne da ga uvozi.

 

Hero je svetu motora u poslednjih par godina neverovatan fenomen. 

Indijska kompanija, od 1984 Hondin podizvođač.

2014. se razišli i od tada Hero kreće u osvajanje Indije, verovatno najbitnijeg tržišta malih motora na svetu.

2017 Imaju preko 37% prodaje njihovog tržišta, 7.5 milion komada.

U svakom slučaju, daleko od malog brenda.

 

Meni najzanimljiviji njihov motor i kako sam uopšte čuo za njih X pulse 200.

Fenomalno jednostavan, sjajan koncept i dizajn. Tehnologija iz 80tih sa uklonjenim svim manama.

Pravi jeftin i lagan "advenčr".

 

200cc

18ks

5 brzina 

Vazdušno hlađenje

21"/18" točkovi 

13L rezervoar

153kg sa tečnostima. 

 

hero-xpulse-200-01.thumb.jpg.95fbfbf6e6a2f4b1b13d12d6c54ae22d.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Znam da se prodaje u turskoj, pokušaću da nađem cenu... 

 

Edit: cena u turskoj za novi model sa 4v Euro5 je 3950e

 

WWW.HEROMOTOR.COM.TR

Hero Motosiklet dünyanın en büyük motosiklet üreticisidir. Satılık motosiklet, scooter ve sıfır...

 

 

Promenio član Andrej_Hotstepper
  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Meni se lično svidjaju ovakve stvari. Lično sam ušao pre 2 godine u ovaj svet na Qingqi 200 Enduro, koji jako lici na ovo a kopija je Suzuki DR200. Nakon toga želeći nešto jače, bolje kupim DRZ400. 

DRZ je dosta bolji motor tu nema dileme ali ako pricamo o off road sposobnostima kinez je u prednosti, bar kod mene. Lakši je, nizi i nema previše snage koju treba kontrolisati na usponima nego samo pun gas. Da ima malo bolje vesanje, to bi mi bio top adventure motor, za lokalne voznje.

 

Ovaj Indijac tako izgleda, mali, relativno moderan a na kraju jeftin, idealan za adventure motor za Srbiju, odnosno lokalne vožnje. Nešto kao CRF 250-300 samo još jeftiniji.

Promenio član lemy
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6349 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

O tome je već bilo govora...obzirom da je indijska tehnika, odavno, vezana za ozbiljne proizvođače njihovi proizvodi su uvek bili..a mislim da su i dan danas, bitno ispred kineskih. Iako na oko, otprilike samo tako, kineski proizvodi deluju modernije dizajnom i opremom...indijski su svakako dugovečniji.

Kao i mnogi drugi brendovi iz automoto sveta (Bajaj, Tata, RoyalEnfield...) i Hero je deo te priče. Bio sam svojevremeno izuzetno zainteresovan upravo za Hero..i tada mi je rečeno, da to ovde ne može da dođe. Ima tome već blizu 20 godina. Verujem da su u pitanju interni, globalni i bilateralni sporazumi...emisije izduvnih gasova..trte mrte.

Pošto smo na evropskom putu, otprilike da je pomalo zabranjena tehnika "neprijateljskih" ili namenjena tržištima slabije razvijenih zemalja.

A bio bi zaista super izbor...Benelli bi prop'o...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1007 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Neće to nikad stići bar do nas. Ako u Indiji prodaju 7.5 miliona komada godisnje, kod nas bi plafon prodali 750, ovo je i optimisticno nego lako za racunanje. To je 0.1 promil prodaje i sigurno neće da se bakcu sa takvim tržištem, posebno ne ako treba sa ulože neke pare u ekologiju, homologacija, logistiku i sl

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2518 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Polako rođaci... ;)

Novi x pulse je 4V, i Euro 5, sumnjam da su se bakćali da to ispune jer im je dosadno. Samo je pitanje dilerske mreže i cene. Honda i ostali su na EU tržištu već decenijama, i imaju razrađen distributivni deo, servisnu mrežu... 

Fora kod novih igrača je upravo manjak te "infrastrukture". Ne samo da moraš da ponudiš nov proizvod, da bude atraktivan i konkurentan, već moraš da smisliš i ko će to da prodaje. Pa tu onda ide ta računica - kolko mi toga možemo da prodamo i pošto?! 

Ali... Ako su uspeli da dovuku Voge i Bullet, ne vidim zašto ne bi i Hero, koji je uzgred trenutno "najveći svetski proizvođač motora"

Laskava titula.

E, učestvuju samostalno na Dakaru. 

Joakim Rodrigez je čak osvojio treću etapu, a oba vozača završila reli, mislim da je JROD bio 14ti, a kolega mu 16ti ili 17ti... Za fabrički tim indijskog proizvođača, među takvim ekipama, kapa dole.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja