Jump to content

Moto Zajednica

GLASANJE NA TEMU "ZABORAVLJENI"

Koja je fotografija najbolja?  

68 članova je glasalo

  1. 1. Koja je fotografija najbolja?

    • No. 1
      1
    • No. 2
      8
    • No. 3
      16
    • No. 4
      2
    • No. 5
      0
    • No. 6
      2
    • No. 7
      21
    • No. 8
      2
    • No. 9
      1
    • No. 10
      2
    • No. 11
      0
    • No. 12
      3
    • No. 13
      10


Recommended Posts

  • Drug član, 2143 postova

Bez obzira na istorijsko-patriotski momenat kada se spomene Zejtinlik, slika broj 7 je kompozicijski jako dobra, sa kreativnom upotrebom dubinske  ostrine, tako da moj glas ide slici broj 7.

 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

Jako mi je zanimljivo ovo nadmetanje i mada sam se ukljucio tek od ove, pregledao sam i radove na prethodne teme. I cini mi se da je generalna falinka nasih fotografija - promasena tema.

Postoje mnoga mesta na forumu gde se fotografije mogu postaviti i zaista ima puno sjajnih ostvarenja, koja sa uzivanjem gledam. Ali, takmicenje na zadatu temu podrazumeva prvenstveno odgovor na istu, pa zatim sve ostalo.

Uvazavajuci svaciji trud i bez imalo cinizma i ironije, evo kako ja citam ponudjene radove:

  1. Zauvek zajedno

  2. Zaboravljeni

  3. Marinkova bara

  4. Zalosni Sova

  5. Vesele sedamdesete

  6. Pogled

  7. I ovaj kamen zemlje Srbije

  8. Zaboravljeni

  9. Zeleni venac

10. Insekti

11. Fundiranje u recnim tokovima

12. Stavio sam torbu na zadnji sic, a na prednji lampu

13. Radost treceg doba

Nadam se da nikog nisam uvredio. Kvalitet fotografija uopste nisam uzimao u obzir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 719 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM ima

radost treceg doba?..a da bez  cinizma i ironije...da neupotrebim grublji izraz :-\

Covek na slici izgleda krepko, cisto i uredno, ima prilicno dugacak korak, a izraz na licu je vedar. On je zadovoljan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Jako mi je zanimljivo ovo nadmetanje i mada sam se ukljucio tek od ove, pregledao sam i radove na prethodne teme. I cini mi se da je generalna falinka nasih fotografija - promasena tema.

Postoje mnoga mesta na forumu gde se fotografije mogu postaviti i zaista ima puno sjajnih ostvarenja, koja sa uzivanjem gledam. Ali, takmicenje na zadatu temu podrazumeva prvenstveno odgovor na istu, pa zatim sve ostalo.

Uvazavajuci svaciji trud i bez imalo cinizma i ironije, evo kako ja citam ponudjene radove:

 

  Ovo nisi uzeo u obzir :

Ajde da probamo da se igramo i dalje, prosli put su pristigle samo 4 fotografije. Ako tako ostane, ovo polako pocinje da gubi smisao Tužan  Opet vam ponavljam, nije bitno kakva je fotografija, ako nemate vremena posaljite neku staru, neku losu, nije ni bitno samo posaljite, time cete bar ispostovati one ljude koji su se trudili. Ovo je super igra, treba sto vise da nas ucestvuje, nekad imas dobru inspiraciju, a nekad ne, ali budi tu u toku .

     

  Ocigledno nisi ovo dobro procitao narocito prvu recenicu !  Ovo je igra !

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Ja se od sledece ukljucujem, imao sam i za ovu temu fotku ali sam se registrovao na forumu nakon zadatog roka za slanje :(

Sto se tice fotki meni je 7 najbolja, pored koje mi se svidjaju mozda jos dve fotke, ali bitno je ucestvovati pa cak i ako se skrene sa teme, pa nemamo svi isto razmisljanje tako mi i ne mogu sve fotke biti dobre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Jako mi je zanimljivo ovo nadmetanje i mada sam se ukljucio tek od ove, pregledao sam i radove na prethodne teme. I cini mi se da je generalna falinka nasih fotografija - promasena tema.

Postoje mnoga mesta na forumu gde se fotografije mogu postaviti i zaista ima puno sjajnih ostvarenja, koja sa uzivanjem gledam. Ali, takmicenje na zadatu temu podrazumeva prvenstveno odgovor na istu, pa zatim sve ostalo.

Uvazavajuci svaciji trud i bez imalo cinizma i ironije, evo kako ja citam ponudjene radove:

 

 

Nemoj me pogresno shvatiti ali mislim da ti fali malo maste, slazem se da nekoliko fotki ne pogadja temu u potpunosti, ali po meni jednu stvar mozes shvatiti na 1000 nacina pa tako i poruku koju fotka nosi.

 

p.s. Uveo bih potpis ispod fotke kao obavezan deo takmicenja.

 

p.p.s. Podatke oko fotografije i marku aparata bih izbacio jer je ocigledno da se samo nekolicina ljudi pridrzava toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia leonardo 250

Potpis ne sme nikako stojati ispod fotke jer bi se krsilo sa svim pravilima. Sta ce ti potpis? Ocenjujes fotku tako da je ne bitno cija je, bar je tako na svim fotografskim forumima, shvatam da ovo nije fotografski forum ali u pitanju je takmicenje. Sto se tice opisa fotoaparat,ekspozicija,... to moze da stoji ispod pa cak i ako je doradjivana u photoshopu i slicno mada i ne mora da stoji.

Opis fotke i aparata mozes videti ako skines fotku na lupam desktop,desni klik na fajl i otvoris "properties" zatim "summary" i kliknes dole na "advanced" i otvori ti sve podatke o fotki, a u slucaju da je obradjivana stoji jos podatak "creation software" i pored naziv programa.

Tako da kad skines npr ovu prvu,mozes videti da je fotkana sa canon a530 i ostalo

post-5315-12879013507877_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 927 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Jako mi je zanimljivo ovo nadmetanje i mada sam se ukljucio tek od ove, pregledao sam i radove na prethodne teme. I cini mi se da je generalna falinka nasih fotografija - promasena tema.

Postoje mnoga mesta na forumu gde se fotografije mogu postaviti i zaista ima puno sjajnih ostvarenja, koja sa uzivanjem gledam. Ali, takmicenje na zadatu temu podrazumeva prvenstveno odgovor na istu, pa zatim sve ostalo.

Uvazavajuci svaciji trud i bez imalo cinizma i ironije, evo kako ja citam ponudjene radove:

  1. Zauvek zajedno

  2. Zaboravljeni

  3. Marinkova bara

  4. Zalosni Sova

  5. Vesele sedamdesete

  6. Pogled

  7. I ovaj kamen zemlje Srbije

  8. Zaboravljeni

  9. Zeleni venac

10. Insekti

11. Fundiranje u recnim tokovima

12. Stavio sam torbu na zadnji sic, a na prednji lampu

13. Radost treceg doba

Nadam se da nikog nisam uvredio. Kvalitet fotografija uopste nisam uzimao u obzir.

 

Kao što reče neko od drugara, fotografiju možemo posmatrati na više različitih načina, a i različiti ljudi drugačije vide poruku koju ona nosi. Kriterijum nije preterano strog. Svaka fotografija koja može u nekom smislu da se ukroji u temu je postavljena. Uostalom, glasanjem će se izbaciti one fotografije koje temi ne pripadaju u potpunosti, tako da niko nije ugrožen. Jednu poslatu fotografiju stvarno nisam mogla da okačim, jer se ni na koji način nije uklapala u temu. Izvinjavam se onome ko je poslao, ali ne može baš sve da prođe.

 

 

 

p.s. Uveo bih potpis ispod fotke kao obavezan deo takmicenja.

 

 

Potpis ne može ni u kom slučaju stajati ispod fotografije jer bi to bilo protivno jednom fer nadmetanju. Drugar bi onda glasao za drugara, a ne za fotografiju koja mu se svidja. Ne bi bilo uredu.

Nikom nije zabranjeno da po završetku glasanja objavi koja je njegova fotografija, ako želi to da podeli sa ostalima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Ljudi,  :)

ne mislim na potpis autora "Petar Petrovic", vec potpis u smislu "naziv" fotografije, npr. "Zaboravljeni put..bla...bla.." ili vec nesto..

 

Nije dopisano u pravila, ali je ranije u par postova bas to predlozeno i dogovoreno. Ne znam kako nisi video?

Mozes da das naziv, mozes da opises gde i kada je nastala fotka itd. 

Bilo bi korektno da se to dopise u pravila, kad je vec dogovoreno, kako bi svi znali.  ;)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 497 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: bez motora od 1.10.2008 zbog udesa

Sasvim je u redu da se fotografije "potpisuju" u smislu naziva radova. Medjutim, realna imena i prezimena ne dolaze u obzir zbog korektnosti postupka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Ljudi,  :)

ne mislim na potpis autora "Petar Petrovic", vec potpis u smislu "naziv" fotografije, npr. "Zaboravljeni put..bla...bla.." ili vec nesto..

 

Nije dopisano u pravila, ali je ranije u par postova bas to predlozeno i dogovoreno. Ne znam kako nisi video?

Mozes da das naziv, mozes da opises gde i kada je nastala fotka itd. 

Bilo bi korektno da se to dopise u pravila, kad je vec dogovoreno, kako bi svi znali.  ;)

 

 

 

Nemam pojma kako mi je promaklo, uglavnom, ako je dogovoreno, ne znam zasto se ceka.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 695 postova

12_blush.gif

 

opet ja

 

zvanično pred svima vama predajem sve moje zaradjene čokolade deci iz sremcice :) pa ih tamo prosledi hellena :)

 

 

joj ljudi ovog puta smo se bas lepo potukli,

 

ajde neka napise neko koja je cija fotka :)

 

nova tema sutra :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

 

Cestitam Bendzi !!    Lep gest sa cokoladama.  :)

 

Moja je br. 6  Vlilis rece da bi odgovarala temi 'pogled'. Mozda. Ja bih cak dodao - neizvestan pogled u buducnost.

Tri psa, od cetiri na slici, su imala ogrlicu. Igrali su se i lezali na tom mestu tri sata, a da nisam video nijednog coveka

koji bi mozda bio vlasnik makar jednog o njih. Mnogi ljudi se danas zaboravom odricu svojih kucnih ljubica, bez imalo

savesti i brige sta ce biti sa njima. Cim prestanu da budu slatki mali mladunci, ljudi ih odbacuju i zaboravljaju.

Fotka je tehnicki sasvim obicna/prosecna, a nastala je letos na setalistu izmedju Usca i hotela 'Jugoslavija'.

 

Hvala Mari i Mrlji za glasic.  ;)

 

Sledeca tema je ... ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Šabac - Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha YZF 600 r Thundercat

Pobednice cestitam  :) . Lepa fotka, nesto slicno sam i ja imao na umu da uslikam, mislim na groblje, ali nisam. Inace moja fotka je 8 .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

Odlicna borba-Odlicna konkurencija-Bravo za sve ucesnike!!

Cestitke Benjamine...'ajmo drugu temu!!

 

P.S.

Moja fotka je br. 2 "zaboravljeni hibrid DKW-a i MZ ES 150..."

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

 

P.S.

Moja fotka je br. 2 "zaboravljeni hibrid DKW-a i MZ ES 150..."

 

 

Šta je sa tim hibridom?

 

Tamo je gde sam ga i slikao-propao-istruleo-ZABORAVLJEN  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Cestitke pobedniku, moja je br. 12 , nisam je slikao"namenski"  za ovu temu, jednostavno sam slikao prosle godine motor koji je moj prijatelj kupio, pa posto sam temu video u zadnjicas - naso sliku i popslao .

 

PS. NSU - vracen u zivot , registrovan i vozi se .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja