Jump to content

Moto Zajednica

Benelli ili Peda

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4302 postova
2 hours ago, Disko Nindža said:

Ninja 250R je možda malo prejaka za prvi motor, ljudi zaboravljaju koliko je to ljuta mala sprava, redovno prebacuje preko 170kmh

 Polaze se na vecim motociklima. Nije stvar, bar po meni, u maksimalnoj brzini vec ubrzanju kao i agregatu a pogotovo tezini. Taj redni dvocilindras ne vuce odmah tako da treba da se dostigne jedno 7+ hiljada obrtaja da potegne tako da ne moze da  iznenadi ili da nesto mnogo zajebes.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 345 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Suzana je stroj ...
On 23.6.2022. at 22:04, Sandraa je napisao:

Pozdrav svima! Ukratko da se predstavim, zovem se Sandra, iz Bečeja sam. Polažem za A1 kategoriju. Dvoumim se oko uzimanja Benelli bn125 ili neku pedu 125 kao prvi motor. Dobro bi mi dosli saveti, iskustva sa ovim motorima, sta mislite? Svaka informacija ce mi biti korisna.

Ako imas polozeno za a1 i volju  naleti do Sombora da probas sinovljevog benelija

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Licno bih izbegla Pedu u sirokom luku, a od novog Benelija je bolji bilo koji polovnjak iz italijanske game vozila.

Ne znam za koju namenu ti treba motor, ali 125 se brzo prevazidje i nema bas mnogo smisla kupovati nov motor, na kojem ces izgubiti mnogo kad ga budes prodavala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Svi ti Talijani polovni su presli puno,lose odrzavani.Za Beneli je ranije bila frka za delove,dok su jos skutere prodavali.Mada sad na Rodosu sam video Zontes tako nekako 300 kubika.Prijatno iznenadjen.Recimo da bi menjao beva 300ie za to.

I ovaj gore Beneli sa malim tockovima sam video,veoma privlacan.Nije glomazan.

Promenio član cezarpa
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Peda Tek 125

Ja dajem glas za Pedu - ja sam kao prvi motor uzela Tek 125

 

125ica se menja posle sezone-dve-tri ma sta sebi govorili, tako da je suludo davati bilo kakav veci novac na taj motor. Potrebno je da ne bude prejak, da oprasta pocetnicke greske, te da ne bude preskup.

 

ja sam upravo presla na yamahu mt07 i apsolutno ne moze da se poredi, naravno, ali ne bih nista drugacije radila.

 

Tako da - evo jedan glas za Pedu, ali konkretno Tek - o pro xt nisam cula dobra misljenja, a nisam licno probala (usput im je pokarabasen nesto menjac da i prva ide na gore)

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Benelli bn125

Stize motor ovih dana, ne mogu ni ja da docekam sve se nekako oduzilo, ja se nadam da cu biti zadovoljna. Stizu i fotke cim stignee. :jee1:

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: White city
  • Motocikl: Searching...
On 25.7.2022. at 11:15, Sandraa je napisao:

Stize motor ovih dana, ne mogu ni ja da docekam sve se nekako oduzilo, ja se nadam da cu biti zadovoljna. Stizu i fotke cim stignee. :jee1:

A koji si kupila na kraju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Чајна
  • Motocikl: CB400

Ovde u Kini se Pede ne voze uopste, bukvalno nijednog nisam video, dok Benelia ima dosta raznih, mada nije nesto postovan kod realnih bajkera a ne sljakera koji voze kineske tomose i skutere. 

Jedine kineske masine koje ljubitelji motora iole postuju ovde su Longjia, Lifan, Brixton i najbolji od svih CF Moto. Zatim ide Beneli. Ali ne vole domace masine u globalu.. sem CF moto mladja populacija. Poslednjih par godina su pocele te kompanije da prave ozbiljnije masine tako da je krenuo bum za kinezima ovde. Ranije je Benelli tnt600 bio godinama jedina ozbiljna kineska masina na ulicama. CF Moto svi moguci modeli a posebno NK su sada svuda, da li samo zbog dizajna i cene ili realnog kvaliteta, nisam siguran

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1270 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Peda je tek naruceno ime nekog kineskog proizvodjaca motocikala i quadova od strane talijanske firme , koja ih uvozi.

Verovatno ih vidjas u Kini sa drugim nalepnicama.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Sandra kojeg datuma ste uplatili?Interesujeme koliko cu da cekam.Juce je moj motor bio u spediciji.Kazu treba da se ocarini i da stigne u salon.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja