Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa yamahom dt 125cc LC

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Dobar dan ja vozim yamahu dt 125cc lc model,tako da me zanima sto ona toliko trosi jer kad je moj brat pre vozio,sipao je 10 litara i vozio se po 4 dana a ja sam sada sipao 10 litara i vozio sam se 2 dana a nisam ga toliko ti vozio max 2 sata po danu,nego jel ima veze motoric ventil snage sa potrosnjom molim vas ako znate kako da resim recite jer mislim da je nerealno da toliko trosi hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

sharky-alex pise da trosi 10 litara na 100km a ja sam presao oko 50 znaci on duplo ali znas mozda zasto?

 

pre 26 minuta, Stefan Pavlovic00 je napisao:

Dobar dan ja vozim yamahu dt 125cc lc model,tako da me zanima sto ona toliko trosi jer kad je moj brat pre vozio,sipao je 10 litara i vozio se po 4 dana a ja sam sada sipao 10 litara i vozio sam se 2 dana a nisam ga toliko ti vozio max 2 sata po danu,nego jel ima veze motoric ventil snage sa potrosnjom molim vas ako znate kako da resim recite jer mislim da je nerealno da toliko trosi hvala.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Pokušaj ta dva dana da voziš manje, pa će onda opet doći na 4 dana, kao što je brat vozio.

Proveri, možda ima razlike dal su radni dani ili kalendarski? Vikendom je poznato da motori više troše..

I ja imam taj problem.

Za dva dana vikendom mi potroši oko 20 litara, a dva radna dana jedva litar-dva..

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
Pre sat vremena, bajker71 je napisao:

Možda ti neka baraba izvukla gorivo iz rezervoara, ili je negde bušan!  ;)

nije busan ali sam primetio da pusta na slavini kap po kap ali ja mislim da to ne bi trebalo postati problem ipak kap po kap nije mnogo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ma nema to veze, i ja prvo što uradim kad kupim motor, zaglavim ventil snage u otvorenom položaju. Tad motor mnogo bolje vuče, al bi trebao da smanji potrošnju, jer je rasterećeniji. Čudi me da je kod tebe povećao potrošnju. Meni je tako obarao potrošnju na 7-8 L/danu, što je super kad je kratak dan, na primer zimi.

E kad dođe leto, produži se dan,  onda je problem jer tad potrošnja ide i preko, pa mi se ne isplati da vozim.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
pre 2 minuta, Predator016 je napisao:

Ma nema to veze, i ja prvo što uradim kad kupim motor, zaglavim ventil snage u otvorenom položaju. Tad motor mnogo bolje vuče, al bi trebao da smanji potrošnju, jer je rasterećeniji. Čudi me da je kod tebe povećao potrošnju. Meni je tako obarao potrošnju na 7-8 L/danu, što je super kad je kratak dan, na primer zimi.

E kad dođe leto, produži se dan,  onda je problem jer tad potrošnja ide i preko, pa mi se ne isplati da vozim.

 

 

onda mi jedino resenje da vidim za onu slavinu sto pusta kap po kap mozda zbog nje mi ide toliko gorivo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja