Jump to content

Moto Zajednica

Pomoć oko izbora prve kacige

Recommended Posts

Kao i što sam naveo u ranije predstavljanju, početnik sam i potrebna mi je pomoć oko izbora kacige.

Znam da se i ovo vodi onime "koliko para toliko i muzike" ali za prvi motor od 50 kubika koji neću menjati jedno 2 sezone sigurno ne planiram da dam na kacigu više od 150e pošto verujem da u tom cenovnom rangu može da se nađe nešto pristojno. 

 

U Motolandu sam probao HJC CS-15 i HJC C70 i ja mislim da mi odgovaraju zato što ne osećam nikakav bol ni na jednom delu glavu, jedini problem mi je tu bio da nisam imao komunikativno osoblje koje bi mi pomoglo budući da sam i njima naveo da sam totalni početnik i nemam nikakva iskustva sa time. Rekao sam čoveku cenovni rang i on mi je pokazao kacige i vratio se za pult, pitao sam ga kako da znam da li mi odgovara i on je samo rekao da je dobro ako nemam nikakav bol  glave ali posle mi je čovek u Maxmomentu objasnio kako da znam da li odgovara ili ne.

CS-15 nije loša ali bih želeo ako je to ikako moguće da uklopim i sunčani vizir ali da je solidan uz kacigu.

C70 je za nijansu prijatnija sa naleganjem na glavu u odnosu na CS-15 ali i cena je malo viša i dolazi sa sunčanim vizirom. Meni se čak čini i da je sam predeo vrata više obložen sa sunđerima u odnosu na CS-15.

 

Nakon toga odem u Maxmoment i kod njih sam pogledao EXO-490 koja je isto solidna sa cenom oko 17 hiljada.

Sasvim dobar prodavac, pitao sam ga kakva je ta kaciga u odnosu na model C70 od HJCa i on je rekao da su tu negde.

 

Bio sam kratak sa vremenom i mislio sam da sam pogrešio što nisam otišao u Barel da pogledam Shark Ridil koja je oko 18 hiljada ali posle sam na internetu saznao i da nije nešto za te novce, to je iz mog saznanja i nemojte se ljutiti ako je neko ima i ima samo reči hvale za nju. Možda sam i pogrešio što nisam otišao da probam...

 

Možda sam trebao da ih nosim nešto malo duže u prodavnici da bih stekao neki bolji utisak o njima a ne samo da ih navučem na glavu i da je skinem nakon 2 minuta...

Ako imate i Vi neke predloge koje bih mogao da razmotrim i probam ali samo u Beogradu slobodno predložite, najviše bih želeo ako neko ima ove 3 navedene kacige koje sam probao da mi kaže nešto više o njima i utiscima kako su se pokazale pri korišćenju.

Ovo se malo odužilo i ovde baš kao i meni sa svim skupljanjem informacija i probama tih kaciga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 690 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS - 2006

Moj predlog je Maxmoment, Karadjordjeva, tražiš Stefana, kažeš mu da si početnik, cenovni rang, malo strpljenja i vremena, sve će ti objasniti, i bićeš zadovoljan.

Probaš kacigu, ima metoda kako se testira veličina, i nikakvu brigu nemaš.

 

Lično nosim exo490, moja preporuka. Nećeš pogrešiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Видео си како стоје ствари са услугом, а ти си почетник. 

Све су те кациге сличне, а са 50 кубика ти ништа не значи да ли је бучна, да ли при неким брзинама ветар пробија и затворену вентилацију и тд. 

Одабери ону кацигу коју ти препоручи продавац који ће ти помоћи да изабереш адекватну по облику главе и величини. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 614 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ako si iz Beograda moja preporuka da što se tiče cenovnog ranga baciš pogled i na LS2 kacige nalaze se Banjički Put 38 ako i tamo svaris prodavca :lol2: mislim da imas krajnje korektan izbor, skoro sam svracao i model STREAM sa naočarima ima trenutno neki popust  oko 12000 je, ja generalno nosim njihovu kacigu vec godinama i stvarno sam prezadovoljan odnosom cene i kvaliteta, pogotovu sto mi tada u tom cenovnom rangu ništa nije leglo na glavu kao LS2 a probao sam i hjc, caberg, mtr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Pogledaj u Barelu i MT kacige, dobre kacige za malo para.

Osoblje u maxmomentu u zemunu je isto za pohvalu kao i u karadjordjevoj. Imali su zivaca za mene, a tek sto su imali zivaca kada sam doveo zenu da kupimo i njoj.

Nisam probao niti bio ali cuo sam dosta lepih reci i za garage motoshop i caberg kacige.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd, Gornji Milanovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom

Potvrdjujem za maxmoment i garage shop :) izuzetno prijatni ljudi, imaju znanja i strpljenja da saslusaju, objasne i pokazu. Isao sa devojkom da ona kupi prvu kacigu. Obisli sve radnje, probala i scorpion, i MT, i HJC, i Shark, i Airoh, sve su bile tu negde, ali nije bas 100%. Na kraju otisli u garage i probala Caberg, iz cuga rekla to je ta, uzeli i prezadovoljna je

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

@the_doctor @Gordak985 @Zuba87 @velimirjevtic @Sharky - Alex @sether hvala na izdvojenom vremenu i pomoći.

 

Konačna odluka je EXO-390, full face kaciga.

Nažalost 491 model nisu imali u mojoj veličini, ako bih naručio čekao bih oko 10 dana ali zbog polaganja koje se danas održalo to mi je bilo kasno a morao sam da se pojavim sa već obezbeđenom kacigom, pa sam bio primoran da uzmem 390 koja ne dolazi sa sunčanim vizirom što mi je bilo prioritetno.

 

Sve pohvale za prodavca u Maxmomentu koji je imao strpljenja za početnika poput mene da mi sve to lepo objasni.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Нека је, за почетак. Увек можеш наочари за сунце да углавиш, ако ти буде сметало. 

Када стекнеш мало искуства, моћи ћеш даље да истражујеш и откријеш која ти више одговара. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja