Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GSF 400 bandit

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

Caos kolege, evo javljam se posle nekih 3-4 meseca posedovanja vozacke dozvole i iskren da budem sve je u redu za sada, prodjoh 880km i vec me je da kazem uhvatio smor vozanja iste masine..... Opet ima uzbudjenja ali nije vise to to kao u prvih mesec dana, mislim da mi je manjak snage  dojadio.... Razumem da sam jos pocetnik, te samim tim necu odmah da uzimam veci motor jos barem nekih pola godine, da steknem iskustvo.... Motor znam u prste, znam mu svaku falinku, svaki sraf, gde mu se i sta nalazi, jer sam se vozao na istom dobrih 200-300km pre vozacke dzvole :)

Vec sam poceo da pricam sa caletom da polazem za A2 kategoriju i za oko mi je palo jedno zanimljivo motorce. Naime u pitanju je( Suzuki GSF 400 Bandit).... Citao sam ovde na formu teme vezane za isti, no nikako ne mogu da protumacim, valja li sta motor ili ne... Jeste mala masina 400ccm 4 cilindra, 4 raburatora, itd.... Doprinosi tezem odrzavanju te samim tim i posledice po dzep, komplikacije usred starosti itd..... Planiram da uzmem isti uskoro te me zanima vase misljenje o sitom.... Nisam nesto preterano visok (oko 175cm) te mislim da cu lagano da se "nasadim" na njega:jee:

Samo me zanima od kolega koji su ga vozili, kakav je sto se tice odrzavanja, sta da gledam ako ga budem uzimao i da l preporucujete neki drugi motor u opsegu A2 kategorije (po mogucstu naked klase) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vatrena Ostrica

Imao ga moj drug a imao sam prilike veoma cesto da ga vozim. Skuplji za odrzavanje od CB 500, ER5 i GS 500 ali mi se Bandit vise svidjao zbog zvuka a pritom je lep motor. Za svoju kubikazu odlicno ide i masina je pouzdana. Drugar presao 43.000km sa njom bez kvara. Ukupno na satu oko 70.000km. Iskreno mislim da nisi mnogo odvozio sa tim motorom. 880 km je veoma malo. Ja sam sa prvim motorom odvezao 18.000km i bio je rebel 125 koji mislim da koristi istu masinu kao i cm. I tek tad sam mislio da sam spreman za jace i kupio sam ZZR 250 i sa njim sam presao 20.000km pa presao na GPZ 500 sa kojim sam presao samo 3.000km pre pada. Posle sam ga prodao u delove i kupio Bandita 600.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 904 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Kazu da taj motor ide kao blesav,samo  dosta je redak. Ja sam do sada video samo jedan na ulici. Imao ga je clan sa foruma Bruno,pa pitaj njega. On je stariji gospodin u kasnim pedesetim godinama, mislim da ga je tada kupio za sinove. Bilo je to pre 5-6 godina cini mi se...

Promenio član punisa 16
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Što reče kolega, Bandit 600 ide kao blesav pošto je prilično snažan motocikl, 44 kw (60 ks) i ne može se voziti sa A2 kategorijom.

Inače odličan motocikl ako nađeš očuvan primerak. Možda je malo teže za delove zato što su retki.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: VFR RC36

Imao sam jedno vrijeme Bandit 400,  fino ide za svoju kubikazu. Sto se tice dijelova, za standardni servis nije problem, mene je mucio CDI i frajlauf, pa sam ga na kraju prodao kao pokvaren jer nisam mogao rijesiti a da ne kosta vise od samog motora. 

Potrosnja je bas mala, ma i motor je bas mali ustvari. U krivinama i nije neka sreca, zastita od vjetra skoro pa nikakva. Ima vrhunski zvuk, po meni bolji od veceg brata.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda VFR800 FI

@Nemanja PetrovicJeste nemanja, imaju istu masinu i skoro su isti motori sao je "moj malo manji i laksi" znam da je malo 880, sada vec i preko 940 :)..... Ali eto, nije da mi je dosadno voziti je, zvuk custom auspuha je pravi kao da ima 500ccm a ne 125ccm.... Uvek se radujem voznju ali bih voleo promenu jer sam je vozio skoro godinu dana bez vozacke dozvole pa sam je i da kazem...... Naucio u prste ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja