Jump to content

Moto Zajednica

Krfska 7, Sudija za prekrshaje :)

Recommended Posts

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

kada dodju panduri neka neko tvoj kaze da si u bosni ili cg, sledece dve godine, i da si otisao tad i tad. Falsifikuj resenje o radnom odnosu i dostavi turcima, a posto je prekrsaj u pitanju, em se nece cimati da te jure, em zastareva za 2 godine od pravosnaznosti resenja  ;D ;D ;D

 

E, AJDE ISKULIRAJTE!!! Covek je lepo pitao za pomoc, a nazalost jedini drugi nacin u zemlji Srbiji da covek skine bedu sa vrata, je da plati 150E samo zato sto je Srbin >:( >:(>:(

 

p.s. ne delim savete tipa kako opljackati banku... ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

kada dodju panduri neka neko tvoj kaze da si u bosni ili cg, sledece dve godine, i da si otisao tad i tad. Falsifikuj resenje o radnom odnosu i dostavi turcima, a posto je prekrsaj u pitanju, em se nece cimati da te jure, em zastareva za 2 godine od pravosnaznosti resenja  ;D ;D ;D

 

E, AJDE ISKULIRAJTE!!! Covek je lepo pitao za pomoc, a nazalost jedini drugi nacin u zemlji Srbiji da covek skine bedu sa vrata, je da plati 150E samo zato sto je Srbin >:( >:(>:(

 

p.s. ne delim savete tipa kako opljackati banku... ;D

 

ne pije vodu, odlazak u bih na 2 godine, jer si u obavezi da se odjavis sa sadasnje adrese u roku od 15 dana,a ako to ne uradis kazna kod sudije za prekrsaje je 5000 do 20000 dinara, a i trebao bi da imas i prijavu boravka u bih ,

nego brate nadji advokata ,i nek trazi odlaganje izvrsenja na 60 dana zbog (bolesti tebe,zene,dece,itd itd)

 

zelim ti da praznike,novu godinu i svetog jovana i sve ostalo provedes kod kuce sa porodicom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

_________________________________________________________________________________________________

Odlaganje izvršenja kazne zatvora

Clan 106.

(1) Osudenom licu koje se nalazi na slobodi može se na

njegovu molbu odeložiti izvršenje kazne zatvora:

1) ako je obolelo od teže akutne bolesti;

2) zbog smrtnog slucaja ili teške bolesti u užoj porodici

osudenog;

3) ako je odlaganje potrebno radi izvršenja ili dovršenja

neodložnih poljskih ili sezonskih radova ili radova izazvanih

elementarnom nepogodom, ili drugim uesom, a u porodici

osudenog nema druge radne snage;

4) ako je osudeni obavezan da izvrši odredeni posao koji je vec

zapoceo, a usled neizvršenja tog posla nastala bi znatna šteta;

5) ako je odlaganje osudenom potrebno zbog završavanja

školovanja ili polaganja ispita za koji se pripremao;

6) ako su zajedno sa osudenim pozvani na izdržavanje kazne

bracni drug ili drugi clanovi zajednickog domacinstva, ili ako se

neko od njih vec nalazi na izdržavanju kazne zatvora;

7) osudenoj ženi – trudnici, posle navršenih tri meseca trudnoce

i majci do navršene tri godine života deteta, odnosno šest meseci

posle porodaja, ako je dete mrtvo rodeno, ili je u tom periodu

umrlo;

8) ako se supruga osudenog nalazi pred porodajem na tri

meseca ili od porodaja nije proteklo više od šest meseci, a nema

drugih clanova domacinstva koji mogu da joj pruže pomoc;

9) ako je podnesena molba za pomilovanje.

(2) Izvršenje kazne zatvora u slucaju iz stava 1. tacke 1. ovog

clana može se odložiti dok bolest traje, s tim da se rešenje

preispituje svaka tri meseca, iz stava 1. tacke 2. do 4. ovog clana,

najduže tri meseca, a iz stava 1. tac. 5, 6, 8. i 9. ovog clana, najduže

za šest meseci.

(3) U slucaju odlaganja izvršenja kazne zatvora, iz stava 1.

tacke 1. ovog clana, osudeni je dužan da svaka tri meseca podnosi

dokaze o svom zdravstvenom stanju.

(4) U slucajevima iz stava 1. tac. 2, 3, 4, 5, 6, 8. i 9. nece se

odložiti izvršenje kazne, ako bi zbog odlaganja nastpila zastarelost

izvršenja kazne zatvora.

(5) Odlaganje izvršenja kazne zatvora iz razloga sadržanih u

stavu 1. tacka 9. ovog zakona ce se dozvoliti ako to zatraži

ministarstvo.

(6) Sveukupno odlaganje izvršenja kazne može trajati po svim

osnovama najviše dvanaest meseci, osim razloga iz tac. 1. i 7. stav

1. ovog clana.

Clan 107.

(1) Molba za odlaganje izvršenja kazne zatvora podnosi se u

roku od tri dana od dana urucenja uputnog akta za izvršenje kazne.

Do donošenja konacne odluke po podnetoj molbi odlaže se

izvršenje kazne.

(2) Ako je razlog za odlaganje iz clana 106. stav 1. tac. 1. i 2.

ovog zakona, nastao posle proteka roka od tri dana, molba se može

podneti do dana kada osudeni treba da se javi na izdržavanje kazne

zatvora.

(3) U molbi se navode razlozi i prilažu dokazi koji treba da

ucine molbu opravdanom.

(4) Po molbi za odlaganje izvršenja kazne zatvora rešava

predsednik suda nadležnog za izvršenje, koji je dužan da u roku od

tri dana odluci o molbi za odlaganje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

Da, da bas sam to hteo da kazem  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

 

Kod mene je situacija baš zakomplikovana.Posle one neuspešne vožnje na kosovo prošle godine(kada sam imao pad),dobih kaznu 12,700 dinara za neprilagođenu brzinu uslovima vožnje.Naravno kaznu nisam platio(računao sam da će da me pomiluju kao Jočića za ono manijačenje).U petak mi poštar na kvarno uvali poziv za izdržavanje zatvorske kazne od 24 dana.Nisam išao u petak,ali koliko već sutra računam da će da dođu po mene.Ozbiljan sam čovek da bih se krio od pandura,a ne pada mi na pamet da slavu i novu godinu dočekam u zatvoru.Još danas znači,imam vremena da smislim taktiku i svaka pomoć mi je dobrodošla!

 

javi nam sta si uradio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova

 

Upravo sam se vratio iz suda i dobro je prošlo.Srećom,zimi imaju pune zatvore zbog sitnih lopova koji tempiraju izvršenje kazne baš u tom periodu(besplatna hrana i grejanje,poljoprivrednih poslova nema,milina za njih).Dobio sam uplatnice da platim kaznu na tri rate i time se sve odlaže na tri meseca.U mom slučaju nije (srećom),problem novac nego principi,i naravno neću to da platim.Jočić je razbio službeno vozilo,lečen u inostranstvu o mom trošku i na kraju oslobođen krivice.Ja sam razbio svoj motor,povredio sebe i što je najgore,posle zarastanja ruka mi je ostala kriva i skoro neupotrebljiva(iako su je posle ponovo lomili i kao nameštali!).Država je zinula na moje pare(kao da im nije dosta što mi dižu porez kada im se ćefne,i naravno računa se retroaktivno),od tih para se plaćaju razne nevladine organizacije i gey udruženja i meni je dosta!

Hvala vam drugari na pomoći,ali u ovom slučaju običan građanin nema šanse protiv sistema.Čekamo tri meseca,za sada je nerešeno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Baš tako, osećaj nemoći prema ogromnoj mašineriji koja usisava i melje sve što joj padne u čeljusti.

Znam da si u pravu ali ne znam da li iko može biti jači od sistema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

 

     

Uh, spenser, stvarno bedak, citam i cudim se

 

  Najgore u svemu je osećaj nemoći kojem ne mogu da se otmem.

 

pravila igre ne postoje,sud primenjuje pravo koje cesto nema veze sa pravdom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1193 postova
  • Lokacija: Zemun

 

Upravo sam se vratio iz suda i dobro je prošlo.Srećom,zimi imaju pune zatvore zbog sitnih lopova koji tempiraju izvršenje kazne baš u tom periodu(besplatna hrana i grejanje,poljoprivrednih poslova nema,milina za njih).Dobio sam uplatnice da platim kaznu na tri rate i time se sve odlaže na tri meseca.U mom slučaju nije (srećom),problem novac nego principi,i naravno neću to da platim.Jočić je razbio službeno vozilo,lečen u inostranstvu o mom trošku i na kraju oslobođen krivice.Ja sam razbio svoj motor,povredio sebe i što je najgore,posle zarastanja ruka mi je ostala kriva i skoro neupotrebljiva(iako su je posle ponovo lomili i kao nameštali!).Država je zinula na moje pare(kao da im nije dosta što mi dižu porez kada im se ćefne,i naravno računa se retroaktivno),od tih para se plaćaju razne nevladine organizacije i gey udruženja i meni je dosta!

Hvala vam drugari na pomoći,ali u ovom slučaju običan građanin nema šanse protiv sistema.Čekamo tri meseca,za sada je nerešeno!

 

platis samo jednu ratu,jer u tom slucaju mora novo resenje za  zatvor ,umanjeno za 33%,

 

a sto se tice obijaca trafika, pokrenut je postupak protiv nesrecnog vozaca dzipa,a sto nesrecnog ==jer ce samo on najehati

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1558 postova
  • Lokacija: Mlecni put, Zemlja, Beograd, Zvezdara
  • Motocikl: Cigareta skraćuje život za 2 minuta, buteljka vina za 4 minuta, a jedan radni dan skraćuje život za 8 sati !!! Ah, da KLE 500

... dve godine od pravosnaznosti, zastareva... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 471 postova
  • Lokacija: Beograd

nema nista gore kad te zaustave i skoro da te teraju da priznas nesto za sta nisi kriv kao mene skoro sto sam morao da zavrsim obilazenje preko pune a zapoceo po isprekidanoj, jer je majmun koji je vozio kamion ubrzao pa sam i ja morao jos da ubrzam i tako mi se obilazna putanja produzila za duplo sto on ne moze majmun da shvati jer ima jedva par razreda osnovne skole a iz fizike je jedva imao 2

ali nema veze, isteracu ja po svom i trazicu izlazak na lice mesta u isto vreme kada je on mene zaustavio i to cu sa advokatom da idem, necu bre vise dinara da im dam lopuze jedne seljacke, motorom posle onog izdrkavanja u povratku iz pescare necu vise ni da im stajem osim marsovcima sa kojima nikada nisam imao problema a zaustavljali su me

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 38 postova

 Čini mi se da samo vreme radi za mene.Pametan je predlog da platim jednu ratu,samo što sam previše tvrdoglav da uradim tako što.Rešio sam da pare koje treba da dam za kaznu podelim svojim majstorima za Božić(tako baram znam da će neko da se obraduje),a što se tiče zakona i presude-ćeraćemo se mi još!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nadrkani komšija, 1231 postova
  • Lokacija: Đeram
  • Motocikl: Bandit 1200S

 

Kod mene je situacija baš zakomplikovana.Posle one neuspešne vožnje na kosovo prošle godine(kada sam imao pad),dobih kaznu 12,700 dinara za neprilagođenu brzinu uslovima vožnje.Naravno kaznu nisam platio(računao sam da će da me pomiluju kao Jočića za ono manijačenje).U petak mi poštar na kvarno uvali poziv za izdržavanje zatvorske kazne od 24 dana.Nisam išao u petak,ali koliko već sutra računam da će da dođu po mene.Ozbiljan sam čovek da bih se krio od pandura,a ne pada mi na pamet da slavu i novu godinu dočekam u zatvoru.Još danas znači,imam vremena da smislim taktiku i svaka pomoć mi je dobrodošla!

 

Znaš šta, ..beš takvog poštara kad ti je to uvalio. Moj poštar Ranko svojevremeno nije hteo da mi ostavlja ništa što je od državnih organa, ni od vojske, ni od suda, ni od nečeg trećeg. Samo kaže: bilo nešto na tebe- ja vratio. Naravno, posle popijemo nešto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Nezvanično - Jočić je vozio i vraćao se iz lova sa ekipom. Imali su više promila alkohola u krvi, a navodna džukela koja je istrčala je bio Jočićev lovački pas što su posle na uvidjaju namestili kao dokaz - uzrok nesreće. Takodje povrede zadobijene mogu biti samo od volana. Lično sam gledao test blindiranog Mercedesa G kako pri punoj brzini  prolazi kroz zid od cigala bez problema...

Toliko o ministrima sa krivičnim dosijeima kojima država dozvoljava da obavljaju najvišu funkciju u policiji.

Sramota!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

 

  Eto Cope,još jedan dobar razlog zašto  neću da im platim!

 

Protiv rogatog nažalost ne možeš...  >:( >:(>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

 

  Eto Cope,još jedan dobar razlog zašto  neću da im platim!

 

Protiv rogatog nažalost ne možeš...  >:( >:(>:(

 

moze....nece da palti i ode u tvorza

 

Ne znam pošto je sad zatvorski dan kod nas. Ako može da se zaradi veća dnevnica a da se ne ide u tvorza, onda sam ja za tu varijantu, s tim što smatram da je i zatvor za ljude...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Ko god je imao spor sa državom - izgubio ga je... Zato, jbga... Plati, pa bježi od njih glavom bez obzira...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12242 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...otprilike je tako.

 

A to Spensere što ti misliš i ZNAŠ da si u pravu, to okači mačku o rep...država ne postoji da pomaže svojim građanima nego da im kaznenom politikom i porezima oduzme što više para iz džepa.

 

I koga ćeš da "zezneš" ako ne platiš i odeš u zatvor? Njih? Smejaće ti se svi u Padinjaku....Davno sam u životu naučio da glavom kroz zid ne mogu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja