Jump to content

Moto Zajednica

Dogovori, planovi, predlozi....

Recommended Posts

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Nego jel mi to pricamo o narednom zvanicnom skupu ili o jos jednom druzenju ove godine?

 

Ovo je druženje između nas, nema zvaničan karakter a treba da se realizuje do kraja sezone.

 

Nama koji smo bili u Čačku je bilo SUPER samo što se nismo baš svi skupili iz raznih razloga: posla, para, porodičnih obaveza i sl.

 

Skup je skup, od svega pomalo ali je šteta da se ne vidimo češće ako je to moguće. Ne bih nikoga imenovao ali mi je baš žao što neki naši ljudi nisu bili sa nama za eto tu jedinu MZ paradu godišnje. A siguran sam da je svako dao sve od sebe da bi došao. Zato - ima popravni, mora da može opet. :)

 

Bez brige, tvoja zaslužena nagrada traje godinu dana i pored onih provokacija: ''momci, ne gaji se prase uoči Božića''. :D

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=11707.msg238677#msg238677

 

Ovde ima malo informacija o kampu ;)

Nesto mi se prijela corba ;D Ko hoce i moze samnom u voznju do kampa da izvidimo i slikamo sve ;D nek se javi ;D

 

Link je odličan, sve je to Lalajko detaljno ispitao jedino neznam da li bi nam dozvolili da pečemo tamo kada imaju svoj restoran. ???

 

I to sa čorbom je čudna stvar. Kada smo bili tamo jednom prilikom neki čiča izvadio štap pa zabacio sa tvrđave. Ja mu kažem da se mane ćorava posla, da ne gubi vreme jer ne ide to sa zidova, treba da siđe dole pa će možda nešto da uhvati. Međutim za pola sata koliko smo se pentrali po zidinama čiča nahvata baš dosta onih riba, napunio vanglu. A kaže da peca jer mu je dosadno, puni mu zamrzivači i nema gde više da drži toliku ribu, nudio da nosimo za Beograd...

 

Čorbu sam jeo u hotelu i bila je odlična mada ljudi odande kažu da ta hotelska nevalja tj. dobra je ako neznaš za bolje. ::)

 

A čuo sam i neke ribolovačke priče samo zaista nemogu da sumnjam u njih kada oko mene na sve strane samo vade te ribe, ima ih koliko hoćeš.

 

Ne bih u OFF ali sam nešto mislio kako bi bilo lepo da imamo naš inventar: mangalo na MZ struju (sa Joskom sam hteo da se posavetujem da li bi to moglo), roštilj VELIKI (to bi valjda mogli da napravimo) i kotlić pa onda iznenađenja nema. Ali dobro, za to ima dosta fore do sledeće godine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 819 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250

Zvao sam kamp TOMA. Gazda nije trenutno u kampu,otisao covek na zavetinu.Bice dostupan sutra posle jedanaest

ali ja nemogu da zovem jer cu biti na poslu. Telefon kampa je 012 673 333 pa neka se neko raspita.

Ako se odlucimo za Golubac saputnike mozemo da ispecemo u mojoj firmi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Kamp Toma:

http://www.camps-serbia.com/en/index.php?option=com_content&task=view&id=88&Itemid=39

 

Vuja@

Sve sto si naveo od opreme koju bi zeleo da nosis na kampovanje, mislim da si koncepcijski promasio vozilo. Tvoj MZ bi trebao ovako da izgleda:

 

th_48675_mz_etz_3w1_122_547lo.jpg

 

Morao bi samo arnjeve i ciradu da napravis.

 

Ova druzenja, kao sto kaze Vuje ne mozemo zvati skupovima jer nema elemenata koji cine skup ali zato se mogu staviti pod kategoriju : " Voznji" ili "druzenja".

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ova druzenja, kao sto kaze Vuje ne mozemo zvati skupovima jer nema elemenata koji cine skup ali zato se mogu staviti pod kategoriju : " Voznji" ili "druzenja".

 

  Ma moz da ih zoves kako god oces, bitno je da je nama lepo.

 

  Evo vam jos nesto sto mi i sami znamo, al da cujete i sta drugi misle :

  Kad smo bili na skupu u Ovcar banji, bilo nam je lepo. Po zavrsetku skupa smo ( veci deo nas ) otisli do Moto kluba Mancula gde smo bili pozvani, a kad smo i tu zavrsili druzenje - svi ste otisli, a ja sam ostao u Cacku jos nedelju dana.  Normalno skoro svaki dan sam svracao do Mancule, i tom prilikom se vidjao sa ljudima koji su bili u Ovcar banji iako ne voze MZ motore i nisu sa BJB - a.  Sve u svemu svi su imali veoma pozitivne ocene naseg skupa, i svima se svidelo i kako smo se organizovali, i druzili, svi su imali jedan zajednicki komentar : " E konacno jedan skup bez turiranja i pucnjave iz auspuha " .

  Nisam siguran, ali mislim da su se ljudi zasitili malo klasicnih moto skupova kakve imamo zadnjih 15 - tak godina, i da ce sve vise biti ovakvih " Tematskih " skupova .  Evo u isto vreme kad smo mi bili u Ovcar banji, " Kinezi " su imali svoj skup na Fruskoj gori , i kako vidim i oni su se lepo proveli i zabavili !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Dobar Kanuni, treba ga staviti u ''razne modele''.

 

Promenio sam 100 kola do sada i nikada nisam imao karavana. Nisam sklon tome. Nemam ni šta da nosim u njemu. Ali mogućnost da se motor tovari me fascinira, pa to čudo nosi 425 kg. :o

 

Izvinjavam se za OFF ali sprava je izuzetna i kao osnova, od ovoga može svašta da se napravi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Vujo, vozio Tranzita, fiata Scudo, MB kombi i sada teram R-5 express

 

th_13408_IMG_2848_122_1095lo.jpg

 

Jednom kada se naviknes na malo vise korisnog prostora, onda shvatis koliko je limuzina losa kombinacija.

Nije off, seti se kako nam je Reno pomogao kod organizovanja namirnica u kampu... ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

U pravu si, da nije Renoa imali bi problem jer bi moralo da se vuče na mnooogo motora. I još su paketi nezgodni, nisu baš prikladni za motor.

 

Mi smo tog Renoa punili i punili i na kraju je bio pun. Da se preslagalo kako treba sigurno je moglo još više da stane samo ko će da se zeza sa tim...

 

Sada će nas biti manje pa je dovoljan jedan auto.

 

Nego, gde smo stigli sa lokacijom? Trebali bi da se izjasnimo o Tomi u Golubcu, ako to ovako preliminarno zadovoljava da planiramo dalje a ako ne onda da tragamo za drugim mestom.

 

Kod njega je broj bungalova manji pa ako se za to odlučimo onda bi trebali da se ranije najavimo kako bi rezervisali za tu noć a to znači utvrđivanje tačnog datuma oko čega će nam trebati malo više vremena dok se svi usaglasimo. Ostaje još otvoreno pitanje upotrebe otvorene vatre u kampu ali ćemo tu informaciju sigurno dobiti.

 

Gde god išli treba nam mangalo da se mi ne pečemo bez potrebe. Nekako ne očekujem da ga Toma ima pa ćemo verovatno morati da se negde pozajmljujemo.

 

Ako smo krenuli u rat sa ovcama onda bih trebao Turbopeđa da pita Poštara da li on to ima ili da se snalazimo na drugoj strani ili da se on snađe samo da garantuje praseći kvalitet.

 

Ne treba žuriti i ulaziti u paniku ali nemamo vremena za pripreme kao za Ovčar Banju pa da šest meseci natenane planiramo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1404 postova
  • Lokacija: Jagodina,Srbija
  • Motocikl: Moto Guzzi Nuovo Falcone 500

Da, prvo treba resiti lokaciju a posle polako sve ostalo.BJB je veliki,ima clanova na sve strane tako gde god da odaberemo imacemo nekoga za stvari tipa mangalo i usluge prevoza.Oko zrtvenog jagnjeta mozemo i ovako,ukoliko nema nas dobavljac postar,provozacemo se ko moze do kampa neki dan pre i rezervisati jedno kod najblizeg domacina koji ima ovcice ,tipa da bude tad i tad preklano i spremno za na kolac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Paracin

1 Mangalo mogu da nabavim,videcu da obezbedim jos jedno :)ako zatreba ;D a trebace sugurno ;D ;D ;D

Kombi isto mogu da obezbedim,samo da navatam nekog vozaca ;)

Sto se tice lokacije,koliko vidim (mozda gresim) vecini se svidja kamp Toma

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

1 Mangalo mogu da nabavim,videcu da obezbedim jos jedno :)ako zatreba ;D a trebace sugurno ;D ;D ;D

Kombi isto mogu da obezbedim,samo da navatam nekog vozaca ;)

 

Za mene više brige nema. ;D

 

Sto se tice lokacije,koliko vidim (mozda gresim) vecini se svidja kamp Toma

 

Ne grešiš nikako jedino što bih ja ostavio još jedno bar sedam dana ovako otvoreno za slučaj još nekog predloga ili izjašnjenja o Tomi. Obično ne bi trebalo toliko vremena ali sada se ljudi uglavnom voze a na Forumu su jedino kada vreme nevalja.

Nisam baš siguran koliko je tema praćena a voleo bih da se sa tom odlukom složi što više ljudi pa treba dati šansu.

No, na bazi raspoloživog materijala, ja manu nisam uočio. :)

 

Samo da znate pomno pratim temu.

 

Kamo sreće da se svi tako jave, onda bi znali koga ima a koga nema. Baš lep gest koji bi mnogi mogli da usvoje, ne mora čovek ništa da piše ali tu je, učestvuje u diskusiji prisustvom, oglasiće se kad smatra da je potrebno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Gde god je voda u blizini, meni se sviđa!

Fotke su jedno, to je naš subjektivni osećaj, treba nam još izveštaja iz "prvog lica",

tj. sa lica mesta!

Kažem, ovako je o.k, samo ostaje da se vidi ima li tamo zaista dovoljno mesta, tj prostora.

Eventualno da se provozaju naši "izviđači" koji su bliže tom kampu, da se bolje pogleda.

Mislim da nema mesta žurbi, ovo može da se gustira, skoro je bio skup :)

Osim ako vas svrbe pare, zadnjice i kilometri :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ko bude isao da izvidi teren,neka obavezno napravi prikaz fotkama kako bi bolje stekli dojam o kampu.Sa slika koje su dostupne na netu moze se videti jedan veliki nedostatak a to je da u kampu skoro da nema drveca (citaj ,hlada).Ovaj nedostatak ,po meni, mnogo moze da upropasti kompletan ugodjaj.

Kamp TOMA, Golubac- selo Brnjica

 

 

th_45728_P8100992_122_854lo.JPGth_45729_2m_122_860lo.jpgth_45732_P8100989_122_877lo.JPGth_45738_P8101001_122_466lo.JPG

 

Meni ova cosava livada dosta umanjuje ugodjaj, vama?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3121 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: '75 Honda cb 750F ss / '83 Jawa babetta typ. 207

"Toma" - OK

Jagnje - Nikako (ali koliko vidim ja sam u manjini pa se mogu snaci za malo "gudeceg" mesa, tako da nije problem!)

 

Nego, koji je datum - mesec u opticaju, okvirno??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I Love The Smell Of Two Stroke In A Morning, 1839 postova
  • Lokacija: Svilajnac
  • Motocikl: MZ ETZ 250 SV 01-028

Meni u obzir dolazi samo sledeci mesec i to druga polovina!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Sto se mene tice - moze kad ocete, odnosno kako se vecina slozi, al mislim da bi valjalo pred kraj leta ( ko prosle godine ) ,

Pa da ustanovimo dva skupa godisnje.  Mislim da je to dovoljno. Ionako ima moto skupova gomila, pa ce mo se i na njima valjda vidjati !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 437 postova
  • Lokacija: Čačak City
  • Motocikl: Suzuki Gz 250 Marauder

Uz svo uvažavanje za rad i trud, da se stvori (Grabovski), mislim da poslednji predlog ,

ne bi odgovoarao za skup MZ sveta.

Jeste lepo urađeno, u etno stilu, ali okolina Čačka je već bila (Ovčar Banja),

i trebalo bi da bude neki drugi predeo u Srbiji!

Po sistemu: "Upoznaj zemlju da bi je više voleo" :)

Prirodno je da svako vuče u svoj kraj, ali nije u tome poenta.

Eto npr mene je privukla ideja za okolinu Đerdapa jer tamo nikad nisam bio,

a najlepše je kad čovek spoji lepo i "korisno",obiđe Srbijicu i druži se sa dobrim ljudima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

Vec sam rekla da mi se "Toma" najvise svidja!

Nemamo bas sest meseci da se dogovaramo jer ne bih bas isla u decembru,ali imamo sasvim dovoljno vremena.

Nema hlada na toj poljanici ali imam okolo koliko god hocemo!

Slazem se sa Vujom032 da sad treba da bude neka druga lokacija,na drugu stranu,a mislim da je "Toma" idealan!

Dok cekamo da se i ostali izjasne za lokaciju,hajde da otvorimo i pitanje datuma okupljanja!?

Pre avgusta nista,tako da ostaje septembar a u oktobru vec treba potrefiti vreme a svako pomeranje za nedelju dana unapred ili unazad je lose,jer ce uvek biti ljudi kojima to nece odgovarati(posao,obaveze..).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 242 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 750 1995, Cagiva Mito 125 1992-na prodaju

Predlog. poslednja nedelja augusta ili prva septembra??????

Poslednja avgusta, najbolje se uklapa sa onima koji su i dalje u procesu skolovanja  ;D

 

Cisto da se javim i ja pratim temu i nadam se da cemo se videti i na tom trecem MZ skupu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 390 postova
  • Lokacija: Београд - Сурчин
  • Motocikl: Jawa 350 TS '91

Поздрав!

Нажалост на претходном скупу нисам могао да присуствујем.  :(

Не бих вол'о да пропустим још један! ;)

 

Што се предлога тиче,

које куде, шта мислите о Рајцу?

Има доста простора (за моторе... прасиће... шаторе...), хладовине... воде са извора...

Ту се налази и планинарски дом, пријатног амбијента и повољних цена, за оне који нису расположени за спавањац у шатору...

А свега стотинак километара од Београда (када се крене ка Љигу, Ибарском магистралом)...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja