Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XT600 - all in one

Recommended Posts

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a
pre 2 minuta, Slobodan-Boba je napisao:

I saveti mnogo znace.Hvala.U subotu karb ide dole.

Nemoj da pocepate prirubnice(usne gume karburatora)... Ako zatreba delova imam punu kutiju delova za xt karb i ceo karb od 2kf-a... 

 

XT je sad u drugim rukama, ali delovi su ostali za sad...

Promenio član Šumi Zmajček
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Yamaha xt600 tenere
pre 5 minuta, Šumi Zmajček je napisao:

Nemoj da pocepate prirubnice(usne gume karburatora)... Ako zatreba delova imam punu kutiju delova za xt karb i ceo karb od 2kf-a... 

Nove su,ja ih menjao,dao covek uz motor.Isti simptomi su bili i sa starim prirubnicama

Mozda lupim sad jbg. a da li mozda ima veze sa falš vazduhom ako vuče negde?

Promenio član Slobodan-Boba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E

Eto moja xt 600 e radila besorekorno do zimus a u toke zime kad odlucim da ju uoalim da poradi malo ama nikako ne pali.

Tek posle 7-8 puta verglanja i to pod vrlo malo sauka mozda 5 mm samo izvucenog upali dok je letos ujutru skoro pun sauh i gromne odmah.

Koji joj je djavo odjednom nemam pojma ali tako je

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a
pre 1 minut, Slobodan-Boba je napisao:

Nove su,ja ih menjao,dao covek uz motor.Isti simptoni su bili i sa starim prirubnicama

Mozda lupim sad jbg. a da li mozda ima veze sa falš vazduhom ako vuče negde?

Ne. Preliva gorivo, i uguši se ... Uzmi brejk kliner i poprskaj prirubnice ako promeni rad motora onda vuče falš... 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a
pre 1 minut, CikaCrni je napisao:

Eto moja xt 600 e radila besorekorno do zimus a u toke zime kad odlucim da ju uoalim da poradi malo ama nikako ne pali.

Tek posle 7-8 puta verglanja i to pod vrlo malo sauka mozda 5 mm samo izvucenog upali dok je letos ujutru skoro pun sauh i gromne odmah.

Koji joj je djavo odjednom nemam pojma ali tako je

Jesi je zimus verglao uz pun sauh? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Yamaha xt600 tenere
pre 1 minut, CikaCrni je napisao:

Eto moja xt 600 e radila besorekorno do zimus a u toke zime kad odlucim da ju uoalim da poradi malo ama nikako ne pali.

Tek posle 7-8 puta verglanja i to pod vrlo malo sauka mozda 5 mm samo izvucenog upali dok je letos ujutru skoro pun sauh i gromne odmah.

Koji joj je djavo odjednom nemam pojma ali tako je

Znaci ,nikako pauza u toku zime,samo paljenje masina😀

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 3 minuta, Slobodan-Boba je napisao:

Nove su,ja ih menjao,dao covek uz motor.Isti simptoni su bili i sa starim prirubnicama

Mozda lupim sad jbg. a da li mozda ima veze sa falš vazduhom ako vuče negde?

Ja ne bih sudio po tom ponasanju na fals vazduh jer iz iskustva jedna selna na prirubnici je bila labava i bukvalno se cuo rad motora kao kad dise neki covek Asmaticar a pod mali gas pogotovu kad se okrecem na put iznenada se i ugasi sto moze dovesti do lada.Vozio ga ja tako skoro mesec dana i sve jace i jace se cuo taj usis i onda odlucim da proverim redom sta tu zeza kad pipnem sraf a on labav...pritegnem i odmah normalan rad...jbg..nisam imao iskustva sa xt.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a
pre 2 minuta, Slobodan-Boba je napisao:

Znaci ,nikako pauza u toku zime,samo paljenje masina😀

Naravno, da pre prolupa...😅 

 

Motor tokom zime ne treba paliti na par minuta da se čuje nego da postigne radnu temperaturu zbog kondenzacije🤫 vlage koja se posle skuplja u ulju... 🤫

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 4 minuta, Šumi Zmajček je napisao:

Jesi je zimus verglao uz pun sauh? 

Probao prvo tako i posto nece onda zaverglam i polako spustam sauh dok ne dodje do tih 5 mm odorilike pa upali i onda malo gas pa povucem sauh do kraja i zako poradi malo dok zatrazi da ga spustam lagano

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a

Osim liberty, njega vozim 12 od 12, prosle godine je prešao 34.000km...🥲

 

Jadnicak uskoro puni 110k kod mene..😅 za 4 godine u Martu 2024te... 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 2 minuta, Šumi Zmajček je napisao:

Naravno, da pre prolupa...😅 

 

Motor tokom zime ne treba paliti na par minuta da se čuje nego da postigne radnu temperaturu zbog kondenzacije🤫 vlage koja se posle skuplja u ulju... 🤫

Naravno kad upali ostavim ga da radi barem 20 minuta i zbog akomulatora da dopuni ... ali desi se ponekad da ispraznim bateriju a da ne upali.

I svecicu sam menjao sagorevanje odlicno.

Jedino da me ne zeza crevo od rezervara do karba izmedju je filter benzina pa zbog malog prostora crevo savijeno...ali opet nebi radeo kad upali i u toku voznje znaci jedino je problem nesto sa saukom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a
pre 1 minut, CikaCrni je napisao:

Naravno kad upali ostavim ga da radi barem 20 minuta i zbog akomulatora da dopuni ... ali desi se ponekad da ispraznim bateriju a da ne upali.

I svecicu sam menjao sagorevanje odlicno.

Jedino da me ne zeza crevo od rezervara do karba izmedju je filter benzina pa zbog malog prostora crevo savijeno...ali opet nebi radeo kad upali i u toku voznje znaci jedino je problem nesto sa saukom.

Ne puni XT na leru akumulator... Ako ga već pališ provozaj ga, a akumulator na pametni punjač preko zime...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4131 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Piaggio liberty 125, Honda XRV 750 RD07a
pre 2 minuta, CikaCrni je napisao:

Naravno kad upali ostavim ga da radi barem 20 minuta i zbog akomulatora da dopuni ... ali desi se ponekad da ispraznim bateriju a da ne upali.

I svecicu sam menjao sagorevanje odlicno.

Jedino da me ne zeza crevo od rezervara do karba izmedju je filter benzina pa zbog malog prostora crevo savijeno...ali opet nebi radeo kad upali i u toku voznje znaci jedino je problem nesto sa saukom.

Filteri goriva papirni nisu dovoljno protočni za slobodan pad goriva... Stavi neki od Tomosa sa žicom unutra filter, najbolje za 2t motor filter... I sa vremena na vreme posle dužeg stajanja isprazni lonče karburatora, tu zna da se pojavi svašta posle 2/3 meseca stajanja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 3 minuta, Šumi Zmajček je napisao:

Ne puni XT na leru akumulator... Ako ga već pališ provozaj ga, a akumulator na pametni punjač preko zime...

Ma naravno i to imam i praktikujem bas sve tako...i sutra planiram voznju samo sada sa odredjenom dozom straha sta ako negde ne upali a koj mu je djavo sa sauh nem.pojma kad tu nema nista toliko posebno u njemu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 3 minuta, Šumi Zmajček je napisao:

Filteri goriva papirni nisu dovoljno protočni za slobodan pad goriva... Stavi neki od Tomosa sa žicom unutra filter, najbolje za 2t motor filter... I sa vremena na vreme posle dužeg stajanja isprazni lonče karburatora, tu zna da se pojavi svašta posle 2/3 meseca stajanja...

Upravo takav sam fiter stavio koji se otvara istresem djubre i vratim a lonce nije oroblem isprazniti eto i to cu sutra prvo odraditi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Yamaha xt600 tenere
On 14. 2. 2024. at 21:43, Slobodan-Boba je napisao:

Molim za pomoc,savet,bilo sta, jer su "majstori" ne pouzdani,a i u okolini ih nema.U pitanju je xt600 1vj tenere,1986 god.

Kupljen skoro,predhodni vlasnik kaze nije paljena,vozena od septembra 2022.,kaze nije imao ovaj problem.Dakle ,on sad pali radi,ide,vuce lepo,bez nekog trzanja,stucanja,na leru radi lepo,prima gas po meni extra. Problem je da ,kada sedim na motoru kada je u leru i zaljuljam levo-desno hoce da se ugasi,tj. i ugasi se ukoliko mu se ne doda malo gas.Upali nakon toga ponovo bez problema.To se desava i u voznji ako naglo "nabodem"prednju kocnicu(opet prilikom "ljuljanja") hoce da se ugasi. Savet molim sta da pogledam(da li da krenem od karburatota)

Izvinjavam se na opsirnom opisivanju😁

 

Hvala svima na savetima,juce sam skidao karburator,ali i danas ponovo,ne sam naravno🙂(juce jedan drug pomagao,danas drugi) 😂Nivo goriva je pravio problem.Verovatno ce karb morati jos jednom dole,nijanse su u pitanju.Verujem da mora tako(karb opet dole) dok se nivo ne podesi kako treba.

Sve u svemu,zadovoljan sam.Bice bolje.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E

Super...

Ajmo sad moj da popravimo.

Zimus nece da pali osim kad mu ukljucim grejalicu da ga zagreje...tako kaze majstor Elvis.

Uz to i dok je nekako hteo u pocetku zime mogao je samo pod jako malo sauha mozda samo 5 mm povucen i onda se oglasi ja i dalje drzim da vergla pa gas i onda izvucem sauh do kraja te tako poradi i onda sve normalno polako spustam lako se greje.

Jebem li mu sve na svet pa nije to traktor i Dajc da mu vatru lozim.

Šta moze biti sta mislite da li je neko nedaj Boze imao ovakav problem...?  

On 30. 7. 2023. at 21:26, Bojan82 je napisao:

Moj ne moze da se ponisti,il ja ne znam kako.

XT 600 2kf.Posle voznje imam osecaj kao da sam radio sa trimerom tri sata:)

 

On 18. 1. 2024. at 20:53, Šumi Zmajček je napisao:

3tb da, 91+ godište XT

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4748 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
Pre 1 sat, CikaCrni je napisao:

Super...

Ajmo sad moj da popravimo.

Zimus nece da pali osim kad mu ukljucim grejalicu da ga zagreje...tako kaze majstor Elvis.

Uz to i dok je nekako hteo u pocetku zime mogao je samo pod jako malo sauha mozda samo 5 mm povucen i onda se oglasi ja i dalje drzim da vergla pa gas i onda izvucem sauh do kraja te tako poradi i onda sve normalno polako spustam lako se greje.

Jebem li mu sve na svet pa nije to traktor i Dajc da mu vatru lozim.

Šta moze biti sta mislite da li je neko nedaj Boze imao ovakav problem...?  

 

 

 

 

Za zimu valja malkice veći ler. Dodaj mu 90 stepeni na šrafu. Kad otopli vrati i biće ok. Tako je najbolje za sve te velike  jednocilindrične  motore...

Možda će trebati i više od 90 stepeni. Probaj, ništa te ne košta !!! Paljenje uvek bez gasa. Taj veći ler lepo vrši posao na paljenju kada je hladno. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
Pre 2 sati, srbac je napisao:

 

 

Za zimu valja malkice veći ler. Dodaj mu 90 stepeni na šrafu. Kad otopli vrati i biće ok. Tako je najbolje za sve te velike  jednocilindrične  motore...

Možda će trebati i više od 90 stepeni. Probaj, ništa te ne košta !!! Paljenje uvek bez gasa. Taj veći ler lepo vrši posao na paljenju kada je hladno. :takoje:

Ma naravno i to sam probao... nema veze s vezom nece pa nece a kad ga zagrejejem grejajalicom kako Barbulovic kaze pali odmah..ali opet ne kako bi to trebalo da bude...verrglam na 5mm sauha da bi se javio a kad se javi i dalje verglam pa dodam gas a tek onda povucem ssuh do kraja...to li je motor???...SEREM SE NA NJEGA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 28 minuta, srbac je napisao:

Verovatno ima slabu kompresiju. Kao Mercedes 200d, grejalica čini čuda !!! :)

E Kurac ima slabu kompresiju...ako ne znate ne jebite me ... motor je kao iz radnju

Moz se zezamo kao ljudi ali ako neko ima resenja nek napise akk nema nemoj da kakenjise...toliko od mene !!!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4748 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Moja iskrena namera je da pomognem. Ako mu treba temperatura da upali, onda možda nema dovoljno kompresije kad je hladan. 

Što ne bi izmerio kompresiju ujutru pre paljenja. Bar mu treba 8-9 bara da bi mogao da upali. Možda te zeza i dekompresor itd.

Šta da ti napišem, teraj kod majstora?

 

Na tvom motoru treba da se istestiraju nekoliko stvari... ovako pisanjem možemo samo da nagađamo.  :)

 

Prošle godine sam imao situaciju sa Dominatorom 500, jedva upali, mučenje. Kad upali vuče se ko crevo. Gde je problem, čovek kaže sve je novo unutra.

A novo je sledeće;

Stavili su klip i cilindar od Dominatora 650 na 500 i klipu nedostaje oko 7mm do gornje tačke. Na svašta nailazim na motorima kod nas.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 15 minuta, srbac je napisao:

Moja iskrena namera je da pomognem. Ako mu treba temperatura da upali, onda možda nema dovoljno kompresije kad je hladan. 

Što ne bi izmerio kompresiju ujutru pre paljenja. Bar mu treba 8-9 bara da bi mogao da upali. Možda te zeza i dekompresor itd.

Šta da ti napišem, teraj kod majstora?

 

Na tvom motoru treba da se istestiraju nekoliko stvari... ovako pisanjem možemo samo da nagađamo.  :)

 

Prošle godine sam imao situaciju sa Dominatorom 500, jedva upali, mučenje. Kad upali vuče se ko crevo. Gde je problem, čovek kaže sve je novo unutra.

A novo je sledeće;

Stavili su klip i cilindar od Dominatora 650 na 500 i klipu nedostaje oko 7mm do gornje tačke. Na svašta nailazim na motorima kod nas.

 

 

Provericu i to ali snage ima ne dimi ne trosi ulje potrosnja benzina do 5 l...po asfaltu,radi lepo na leru cak pod jako mali broj obrtaja,sagorevanje odlicno svecica odlicna...ne znam da li ima nesto po karb.da se zapuši pa to da ga ometa,nisam skidao od proletos kako je Elvisstavio drugi ispravan karb....ali i to bih odradio samo ne znam na sta bas da obratim paznju kod karburatora a zbog taj sauh...nema kurblu samo alnaser...itd itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Knjaževac
  • Motocikl: Yamaha XT 600E
pre 8 minuta, Šumi Zmajček je napisao:

Ne treba da ima mali ler ... Minimum 1100/1200 obrtaja...

Znam nego kazem testiram ga na sluh inace nema sat za obrtaje motora takav je model

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja