Jump to content

Moto Zajednica

Malaguti Password 250, 2006to godiste resetovanje servisnog intervala

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav kolege,

 

Kupio sam skoro Malaguti Password 250 da imam neki prevoz za do posla i sada bih zeleo da zamenim ulje u masini i transmisiji ali imam jednu nedoumicu.

Naime znam da se na ovim masinama javlja "OIL CHA" na blizu 3000km kao napomena da je potrebno uraditi servis.

Zanima me kako se resetuje servis kada do njega doje tj. kada se "OIL CHE" pojavi i da li je moguce da se unapred uradi servis i reseruje servisni interval, kao sto ja zelim sada da unapred zamenim ulje a nema jos alarma za servis (nemam pojma kada je tacno odradjen seris).

Sa interneta sam skinuo neki manual ali nisam uspeo da pronadjem ovo o cemu ovde pricam.

 

Hvala vam unapred :).

OC.jpg

Promenio član feelgod

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd

Hvala, probao sam vec tako da pronadjem nesto pametno.

Donekle pametno mi izgleda ovaj video sto prica Italijan, svakako znacilo bi mi da mi neko ko se sretao sa slicnim problemom pomogne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Ако преведеш коментар на клипу, други тип каже да не мора да се вади осигурач, већ само треба држати притиснуто дугме мод и дати контакт. Пробај превентивно када будеш мењао уље пре времена, па ћеш видети да ли ресетује бројач за сервис, иако се није појавило на екрану.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6322 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ovako...davno je bilo, ali mislim da priča ide ovako.

Motorni računar (ozbiljan naziv za nešto mnogo jednostavnije) je tako programiran, da nakon određenog broja pređenih kilometara prikazuje da je vreme da se ulje: ili proveri, ili promeni.

Trebalo bi da je na 3000 check, a na 6000 change. Za kaiš je mislim 12000.

Znači, nakon reseta, bez obzira na kojoj je ukupnoj kilometraži, poruka će se pojaviti nakon 3000km od trenutka kada je resetovan.

Malaguti i praktično svi skuteri sa Minarelli agregatom imaju nešto kraći interval zamene ulja...jer praktično nemaju filter za ulje. Nemojte da vam je teško da se malo zaprljate, motor će duže i lepše raditi...i to malo ulja mu je sve što ga štiti od maltretiranja, naročito gradskog. Ne zavrćite ga 'ladnog, menjajte ulje kad je fabrika rekla (ne štekujte se i ne pravite pametni) jer to obično skuplje izađe.

Opet nisam 100% siguran, ali mislim da se ta poruka na ekranu čak i sama ugasi, nakon što provali da vlasnika boli đokica...:)

Bez, šale, mislim da je u pitanju neki određeni broj hladnih startova. Znači u pitanju je samo informacija, koja ne bi trebalo da ima ikakvog uticaja na performanse. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd

Top puno ti hvala, sao me zanima da li nakon ovakve operacije se samo resetuje predjena kilometraza do narednog serisa i krene od 0km ili potpune iskljuci opciju da prijavljuje servis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja