Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio x9 problem sa potrosnjom

Recommended Posts

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Piaggio x9

Pa sauh mi ne radi,to znam,nego mi ne smeta pa se nisam ni zezao sa tim,ali ne verujem da moze on toliko da utice na potrosnju,on je valjda samo da mu dize ler dok je hladan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Sauh zatvara dotok vazduha i motor radi sa bogatom smjesom, vuce mnogo vise goriva. Zato ti Krokodilo i kaze da ti je u problemu sauh, a ne karburator. Kad se ugrije motor sauh otvara vazduh,a kod tebe je izgleda stalno zatvoren. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Piaggio x9

Dobro onda,jos bolje.Hvala vam.

Jos jedno pitanje,kakav sauh da kupim,mora bas isti da bude za taj motor/karburator ili ima nesto univerzalno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Прво да исправим колегу око сауха иако сам ово објашњавао и пре. Саух, је отворен на хладни агрегат. У њему има термо елеменат који греје хидраулични склоп који кад се течност угреје гура клипчич са иглицом. Тако, затвара и дизну, и канал. Струја почиње да стиже до сауха кад се агрегат упали и саух потпуно затвори за око 2 минута(мање више). Ако саух није исправан нема што да гурне клипчич са иглицом према доле и тако агрегат је константно под саухом. Пре било шта да купујеш мора да провериш, саух напоље и вежеш на акумулатор. Ако је исправан мора да гурне иглицу неколико милиметара(све се дешава полако и није баш видљиво голим оком). На клипчичу око иглице има гумицу, ако је испала ефекат је исти као да саух не ради. Канал у коме се клипчич крече може да је пун наслага па кретање није омогучено, како и да је треба да се све добро претресе. Ако саух не греје док агрегат ради онда или нема струје на џеку или је жица од џека до грејача у прекиду.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Имаш саух који ради на AC струју. Тај, ако се укључи на једнонасочну струју оче да затвара 10 минута јер му је напон слаб за да угреје добро. Исто, на дужи рад и месту зна да поново подигне иглицу и дискретно укључи саух па не ради добро. Значи лекција није баш кратка али ево ваљда је сад јасније.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Piaggio x9

Aha,dobro hvala ti,videcu ovih dana da skinem da vidim zta se desava,kad imam vremena.Zapravo se jako cudno ponasa sauh,kad upalim motor on digne ler,ali se posle 10ak sekundi spusti ler i kao da nema sauh,gasi se motor dok se ne zagreje.Takodje mi se cini da mi uopste i ler varira malo kad je zagrejan motor,sto mislim da ne bi trebalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Има два типа сауха на карбуратору, један ради на умањење протока ваздуха док је агрегат хладан. А други на додавање вишка горива и његово постепено смањење како се агрегат греје. Твој карбуратор је тип 2. Иначе и код једног, и код другог крајњи циљ је да омогуче више горива а мање ваздуха при хладном стартовању. Кад се агрегат угреје овај однос гориво/ваздух му не одговара.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Tacno je tako. Inace, sauh postavis na lenjir, ukljucis na aku i pratis hoce li ga izbaciti nekoliko milimetara prema lenjiru. Kako rece Krokodilo, tesko je primijetiti golim okom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Piaggio x9

Evo sad sam probao,u dzeku ima struje,sauh sam nakacio na akumulator i igla ne mrda.E sad opet pitanje koje sam vec postavio,ako neko zna.Da li se moze uzeti bilo koji sauh pa da prepravim dzek samo ili moram traziti bas za taj karburator?Moze da bude da on zeza.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Отпор на сауху не сме да буде више од 10 кило ома, а шраф за смесу одврнут 2 круга и једну осмину.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Отпор на сауху не сме да буде више од 10 кило ома, а шраф за смесу одврнут 2 круга и једну осмину.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk



6ba245a69dee42399dbc2e4f4e3902a4.jpgde1bb264b041078613f11525faec33b3.jpg
Да не кажеш лажем
Sent from my SM-N960F using Tapatalk



Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Evo sad sam probao,u dzeku ima struje,sauh sam nakacio na akumulator i igla ne mrda.E sad opet pitanje koje sam vec postavio,ako neko zna.Da li se moze uzeti bilo koji sauh pa da prepravim dzek samo ili moram traziti bas za taj karburator?Moze da bude da on zeza.
Можеш и заменски само да паше на рупицу карбуратора и да је клипчич исте ширине.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Piaggio x9

Cao ljudi,opet imam problem.Od kad sam skidao sauh da ga proverim,i probao da stelujem smesu,vise motor nece da upali nikako.Nema sanse da upali..Jel ima neko ideju sta sam mogao da zeznem da nece vise nikalo da upali?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Inace je palio super,posle cele zime je upalio posle 20sek verglanja,cak mu nisam ni skidao akumulator
20 секунди верглања?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Pa bas i nije. Ne znam kad su karburator verzije u pitanju, ali svi moji efi motori palili su posle zimskog sna u sekundi. Maltene isto kao i u sred sezone..

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Piaggio x9

Pa ne znam,ja sam svaki imao sa karburatorom,i ovaj mi je najbolje do sad upalio :)

Zato ce sledeci biti sigurno sa direktnim ubrizgavanjem,jer sam shvatio da su karburatori mnogo glupa stvar :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Pa ne znam,ja sam svaki imao sa karburatorom,i ovaj mi je najbolje do sad upalio
Zato ce sledeci biti sigurno sa direktnim ubrizgavanjem,jer sam shvatio da su karburatori mnogo glupa stvar
Мислиш?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Значи, ако је све на своме месту, функционише како треба. Ако није, мора код мајстора, а то што вечина жели кучи и "самостојно" то је друго 20. Убризгавање даје дужи интервал ескиваже него карбуратор, али кад доџе "нож до коске" и теже је, и скупље за оправку. То што дечко појма нема како да среди карбурацију, не значи да је тешко а ни случајно да је немогуче. Ево покушавамо да будемо SERVICE MANUAL али кад не иде, не иде јбг.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

I ja sam se kleo u efi...malo troši,lepo ide, pali na čvrgu...

Prvo ode termostat, pa rikne, u stvari još uvek ne znam šta je riknulo, kad je pun elektronike... Sad bih najviše voleo neku uljaru, vazdušaru, jedan ili dva cilindra, i jedan karburator...bar bi se vozio, bez brufena, apaurina i ostalih šarenih pilula...

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja